NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


ljetno boravište na balkonu
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
tražim savjtr vezan uz moguću improvizaciju smještaja za žutouhu kornjaču od 6,5cm, naime kako imam veliki balkon, kornjača bi mogla sada kada još zatopli,svaki dan prijepodne uživati u sunčanju na prirodnom svjetlu ( poslijepodne je na balkonu hlad), pa sam joj mislila staviti veliku plastičnu kutiju sa mjestom za sunčanje, a opet nekako i sa mjestom gdje se može sakriti od sunca , ali me brine što se onda voda jako zagrije...
ima li netko ideju kako i da li je uopće to izvedivo?
balkon je zaštićen mrežom jer imamo u kvartu problema sa golibovima tako da nema opasnosti da ju neka zvijer napadne..

Pisano: 01.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
meni na pamet pada samo onaj plastični pješćenjak za djecu što ima oblik školjke, možda bi se unutra moglo uliti vode ali opet to je preplitko. vjerojatno bi trebala praviti neštotipa kao kad praviš vrtnu fontanu da bude dublja voda. mogla bi omotati to u što staviš vodu sa folijom ona se ne zagrijava.

Pisano: 01.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: banana
tražim savjtr vezan uz moguću improvizaciju smještaja za žutouhu kornjaču od 6,5cm, naime kako imam veliki balkon, kornjača bi mogla sada kada još zatopli,svaki dan prijepodne uživati u sunčanju na prirodnom svjetlu ( poslijepodne je na balkonu hlad), pa sam joj mislila staviti veliku plastičnu kutiju sa mjestom za sunčanje, a opet nekako i sa mjestom gdje se može sakriti od sunca , ali me brine što se onda voda jako zagrije...
ima li netko ideju kako i da li je uopće to izvedivo?
balkon je zaštićen mrežom jer imamo u kvartu problema sa golibovima tako da nema opasnosti da ju neka zvijer napadne..


To je dobra ideja, jedini je problem sto kornjace nije bas dobro svaki dan seljakati. Bilo bi bolje kada bi mogla biti u tom vanjskom smjestaju cijelo ljeto.
Mala kolicina vode ce se na suncu brzo zagrijati i tome nema pomoci.
Isto imam veliku lođu na juznoj strani i sanjam o ljetnom smjestaju, no po ljeti zna tamo biti po 40+ stupnjeva...

Pisano: 02.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ma da, to sam i mislila, da cijelo ljeto, ajmo reći sredina 5 mj ako budu vrućine kao prošle godine ( do 35 stupnjeva) pa do kraja 8 mjeseca, non stop... jedino da nekako voda bude u hladu a kopno na suncu ali onda mi se čini bezveze da vodeni dio bude skroz mračan...
možda nađen na goglu da je netko nešto pametno smislio,,,
a pitat ću i tipa u zoo vili, on kaze da je ju drži na balkonu, samo mozuda on ima nekog od ukućana koji je stalno doma pa pomiče sjenu nad staništem ;) a ja to nemam,,,

Pisano: 02.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moja Maja je kad sam je kupio u 8 mesecu bila mladunac. Smeštena je u plastičnu posudu. Sunce je obasjavalo od oko 13.00 do 17.00. Bez ikakvog zaklona, sa filterom i grejačem. Nisam imao problema sa pregrevanjem. Ovako je to izgledalo.

Uvek možeš postaviti paravan tako da ograničiš period obasjavanja posude suncem tokom dana.

Dodaj datoteku:



jpg  01www.jpg (373.13 KB)
51_4bddcb28ce52e.jpg 1500X994 px

jpg  04www.jpg (398.42 KB)
51_4bddcb422cd7f.jpg 1500X1001 px

Pisano: 02.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako budes drzala kornjacu na balkonu (a to je dobra ideja) onda je drzi preko ljeta skroz, ne prije podne vamo poslje podne tamo (kao sto ti je filip rekao. A posto ne udara sunce citav dan u smjestaj nevjerujem da ce ti se voda pregrijati. Moras isprobati.

Pisano: 02.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
da, o tome govorim cijelo vrijeme, da bude vani non stop i po noći, možda ako bude dovoljno velika kada, možda se neće toliko zagrijavati jer ne bih željela juhu od kornjače, previše ju volim
;)

Pisano: 02.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Možda ni juha ne bi bila loša :) (ovo je šala)
Bit će joj super na balkonu, a odmah si riješila i uv rasvjetu.... Nego jel ide i ono čudovište na balkon?

Pisano: 03.05.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
koje čudovište? mislila sam žutouhu na balkon, a mošusnu ne, ili bi možda i nju mogla?
mislila sam da bi njoj bilo previše sunca obzirom da nije ljubitelj svjetla uopće...

Pisano: 03.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: ljetno boravište na balkonu
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: banana
da, o tome govorim cijelo vrijeme, da bude vani non stop i po noći, možda ako bude dovoljno velika kada, možda se neće toliko zagrijavati jer ne bih željela juhu od kornjače, previše ju volim
;)


Sto vecu kolicinu vode stavis to ce biti manje podlozna naglim teperaturnim promjenama. Osim toga kad je posuda veca uvijek jedan dio mozes skroz pokriti i zakloniti od sunca. Ako ne mozes naci dovoljno veliku plasticnu kantu mozes je smjestiti u djecji bazen (kako Stanikic trenutno ima). Kada slozis taj smjestaj nemoj kornjacu odmah stavljati unutra nego ocitavaj temperature tjedan-dva da vidis kako ce to funkcionirati. Za probu stavi sto vecu posudu s vodom van da vidis da li ti se uopce isplati...

Mosusnu kornjacu nema potrebe stavljati van, osim toga, ne vole previse svjetla.

Pisano: 03.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum