NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 ... 8 »


Džungla ispod sljemena
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Moj projekt je akvarij za jednu žutouhu kornjaču.
Sada je sve u idejnoj fazi, ovako nekako bi to trebalo biti:
- staklo dimenzija 90x40x40
- drveno postolje
- visoki poklopac sa UVA UVB neonkama i lampom za grijanje
(postolje za akvarij, staklo i poklopac izradit će mi jedna firma koja se time bavi)

Filter sam namjeravala kupiti vanjski. Firma koja će raditi staklo u ponudi piše: Akvarij za kornjaču sa ugrađenim filterom. Ne znam šta znači to s ugrađenim filterom? Ionako moram pitati njih. S obzirom na količinu vode koje jačine/protoka da kupim filter? (inače, vole li kornjače slabije ili jače strujanje vode?)

Grijač Sera, 50W, jer je cijeli obložen plastičnom zaštitom.

Moram naći šljunak koji će biti podloga i na desnoj strani padina od šljunka, a gore kamen za suhi dio. Kamen isto moram naći. Čitala sam da im vapnenac šteti, dakle koji mi preporučate da nađem/kupim? Kad malo naraste možda padinu maknem, da ima više mjesta za plivanje, pa joj za suho mjesto objesim nekakvo drvo. Jel na suhom dijelu ona obično samo stoji ili se želi malo prošetati (da znam za veličinu)?

Od biljaka namjeravam posaditi valisneriju i vodenu kugu (Egeria densa). Ako hoće nek ih jede, ionako ih stalno moram čupati iz akvarija s ribama. Još bih voljela nabaviti vodenu leću, netko je napisao da je ima u botaničkom.

Možda stavim još nekakvo korjenje ili grane sa mahovinom. Jel štetna mahovina ako je pojede? Jel kornjača voli da je prostor čist za plivanje? Možda bi joj grana samo smetala?

O hranjenju mi je sve poprilično jasno. Jedino: imam još nešto što stalno čupam iz ribljeg akvarija – puževe (one male smeđe okrugle i svrdlaste, slikat ću ih pa staviti da vidite). Znam da ih smije jesti, ali se bojim dok je mala...oklop od puža je oštar (pretjerujem???)

Eto, tako nekako sam ja to zamislila, svaki savjet i pomoć je dobrodošao i lijepo molim bez OT.

Pisano: 25.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Džungla ispod sljemena
#2
lijep od tebe što se ovako brineš za kornjaču,stvarno samo pohvale.
filter ako želiš imati ugrađen montiraj ga bliže dnu,napisao sam ti i u prošlom postu zašto.protk filtera ovisi o količini vode,ali bolje je uzeti s većim protokom.nije da kornjače ne vole strujanje a nije da ga i obožavaju.stavi s većim strujanjem da bi im simulilara pritoke potoka i rijeka.dobro da je grijač zaštićen.pogledaj da li ima regulator.sumljam da ćeš naći na ovim prostorima(europa) kamen bez vapnenca,a da ga i nađeš nemožeš znači da li ima vapnenac.kornjače vole veće kopno zbog namještavanja sunčanja a i zbog šetnje.ako planiraš uzgajati biljke to ti s kornjačom neće uspjeti,nikako.da,vodene leće ima u botaničkom.mahovina će se razmnožavati vrlo lako u akvariju,pa počinje ona stara priča(teško održavanje,mutna voda...).ne bi ti preporučio mahovinu.grana kornjačama smeta ako je na bazi di kornjača pliva.ako se bojiš zbog kućice puža skini kućicu i daj puža.


Editirano od stanikic on 25.03.2010 21:37:17
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Što prirodniji šljunak to bolji, boja, veličina i da nije onaj mrvljeni koji je jako oštar i kornjača bi ga mogla progutati i ozlijediti se. Kornjače ne treba nekakav "fancy" akvarij odnosno ne trebaju im raznorazni ukrasi poput keramičkih gljivica i tih nepotrebnih i glupih stvari.

Pisano: 25.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
90x40x40 je premalo za žutouhu. Informiši se više o samoj vrsti pre nego što počneš sa daljim radovima.

Pisano: 25.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znam da je preporuka za nju 300 l , al jedno vrijeme će joj valjda biti dovoljno. Kad vidim da joj je mali akvarij, napravit ću joj novi, to nije problem.

Pisano: 25.03.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vidim da voliš i dizajn u akvariju. Zato mislim da bi bilo odmah bolje da nabaviš veći akvarij, postaviš dosta dekoracije i bilja. Pa da uživaš dok kornjača ne naraste. Isto tako bih preporučio da razmisliš možda o nekoj drugoj kornjači, koja zahteva manje prostora za plivanje i manje kopno. Neka mošusna kornjača možda? Grejač bi trebalo da bude odokativno 1W na 1L, po tome ti je ovaj od 50W preslab.

Mnogi omanu u tom drugom delu priče o nabavci većeg akvarija. Ako si baš zapela za žutouhu možeš odmah uzeti zrelog većeg mužjaka pa da ne razmišljaš o polaganju jaja i povećanju smeštaja.

Pisano: 26.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da, stvarno bih si htjela dati puno truda (i novaca) i napraviti to da bude stvarno lijepo. Htjela bih da bude što prirodnije. A za žutouhu ja nisam zapela, nego je to jedino što ima u trgovinama u Zagrebu. Izgleda da ću morati potražiti po forumima ako netko prodaje neke druge vrste. Budući da sam ja totalno nova u svemu, možda da mi ti kažeš koju vrstu da nađem (prema ovom što sam opisala)

Pisano: 26.03.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa evo kao što je Stanikić rekao mošusna bi bila zadovoljna u manjem prostoru nego što bi bile zadovoljne kornjače vrste Trachemys.

Pisano: 26.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ttenutno mošusne imaju u tukanu u sloveniji, a valjda će ih jednom početi i kod nas prodavati....

Pisano: 26.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Džungla ispod sljemena
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Možda tukano iz zg može naručiti jednu iz tukana iz slo? Moram nazvati... Ili mogu otići u slo po nju (ako ću je moći prenijeti preko granice)
Po ovom što sam o mošusnoj pročitala, čini mi se puno prikladnija za ono što sam zamislila... hvala stanikic
Jel preporučate da uzmem mužjaka ili ženku, (ja sam opet nekako zamislila mužjaka)..možda griješim?

Pisano: 26.03.2010
I'm free of all prejudices, I hate everyone equally.
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




(1) 2 3 4 ... 8 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum