NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 »


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#21
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
imam lampu repti glo 5 i obicnu stolnu lampu, temperatura vode je 25,5 stupnja al zadnjih par dana mi pokazuje 23 stupnja pa malo povisim grijac da bude uvijek 25
temp kopna je evo bas sam sad mjerila- 33 stupnja i stalno se sunca cijeli dan dok ne ugasim svijetlo bez da ulazi u vodu, neznam je to dobro?
oci su joj normalne samo joj se koza na tijelu jako ljusti, velike prozirne membrane vise s nje

do sad joj nisam davala vitamine jer sam cula da nije dobro previse a posto ju cesto hranim mesom i ima uv zracenje nisam joj davala vitamine al danas ujuto sam joj uzela JBL aqua, jel to ok i kolko cesto da joj to dajem? inace to kao ide na granule al ona to ne jede pa sam joj stavila na meso

i nasla sam danas one crvene licinke komaraca koje je ispocetka pocela jest al na kraju je djelovala nezainteresirano.. kolko onih smrznutih kockica da joj dajem u jednom obroku da se najede ili joj uz to moram dat jos nesto?

preuzela sam skrb o njoj tek prije godinu i pol, moja sestra se vise nije mogla brinut o njoj pa sam ju ja uzela a sad dal je prije bila debela pa sad smrsavila neznam, moguce da joj zato visi kozica samo sto to nitko do sad nije primjetio il nismo mislili da je cudno dok se nije pojavilo to crvenilo

Pisano: 23.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#22
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nemoj preterivati sa tim sušenim crvima. Deo mesnog obroka možeš zameniti tim kockama. Iskoristi ih da nakapaš na njih vitaminske kapi pa direktno u usta joj daj. Koliko je blizu UV lampe dok se sunča? Jel su problemi sa kožom počeli uporedo sa preteranim sunčanjem?

Pisano: 23.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#23
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
susene crve joj skoro pa ni ne dajem.. mislila sam na one crvene smrznute licinke komaraca odnosno ziva hrana, to je navodno jako dobro a uzela sam to zbog raznolike prehrane.. to sam joj sad prvi puta dala i nakapala sam vitaminima JBL

crvenilo joj je bilo i ranije samo jako blago a da, primjetila sam da joj su joj problemi s ljustenem koze poceli kad se pocela suncati po cijeli dan
zapravo oduvijek se suncala po cijele dane ali bi ju ja znala koji puta sama stavit u vodu a sad u zadnje vrijeme ju nisam dirala dok se sunca bas zbog tih ranica da bude na suhom

udaljenost lampi je kojih 20 cm,a nemogu povecati udaljenost jer je akvarij ograden

Pisano: 23.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Prvi put čujem da se prodaju smrznute, a presne. Obično ih suše smrzavanjem pa se prodaju u presovanim kockama ili rastresito. Na šta to liči kad se odmrzne?

Postoje neke bakterijske i gljivicne infekcije, pa i paraziti čak, koji mogu dovesti do ovakvih simptoma crvenila.

Pisano: 23.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#25
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
izgleda ti ko kocka leda al cim to stavis u vodu otopi se tj. odmrzne za nekih 5 sekundi a izgledaju ti ko tisuce sitnih crva kad se to rastopi.. al vidi se da nisu suseni nego samo smrznuti
probat cu slikat pa stavim ovdje

tog sam se i bojala, sta ako je neka infekcija il nametnici, kak se to lijeci? ajde ovo na nogama joj jos mogu namazat dok su joj ispruzene al ispod vrata nema sanse, jedva uspijem sa stapicem za usi al ona to odma s nogama razmacka, bojim se da joj ne dode u oci

Pisano: 23.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#26
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Terapija se ne može odrediti bez testiranja. Dermazin bi stvarno dobro došao, jer je i protiv bakterija i protiv gljivica. Pre nanošenja kreme dezinfikovati betadin otopinom, ostaviti da se osuši, zatim namazati kremu i ostaviti kornjaču na toplom oko pola sata, 3 puta dnevno. Detaljno dezinfikuj akvarijum i povedi računa da je voda čista, menjaj je redovnije nego uobičajeno.

A u te crve se baš ne bih pouzdao, ko zna u kakvom su stanju. Ako ih ne skladište propisno idealan rasadnik bakterija. A i ne deluje mi da su zgodne za ne prljanje akvarija. Drugo je živi tubifeks, to je bolje ukoliko imaš pouzdanog dobavljača.

I da ne bude zabune, ja nisam veterinar ili stručnjak za bolesti kornjača. Najbolje bi bilo kontaktirati veterinara.

Pisano: 23.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#27
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
pokusala sam kontaktirati jednog veterinara koji se razumije u gmazove ali ga nikako nemogu dobit

svejedno hvala na savjetu, ja sam je do sad mazala samo dermazinom al sutra cu pocet i s tom otopinom pa cu probat doc do nekog veterinara u meduvremenu

Pisano: 24.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#28
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pokusavaj, jer ako je ono najgore (septicemija), mora neko ozbiljnije lečenje. Ovo sa kremom je za spolja. Držim palčeve da nije ozbiljno.

Pisano: 24.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#29
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
joj sad si me uplasio.. kolko ja znam septikemija je neizljeciva i moze se prenjeti na covjeka

Pisano: 24.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOĆ! CRVENA KOŽICA??
#30
Regularni član
Regularni član


See User information
septikemija je prisustvo bakterija u krvi i nije bas lijepo stanje, ali mislim da se ne moze samo tako prenijet na covjeka.

septikemija se inace lijeci s puno intravenozno danih antibiotika, ali nemam pojma kako je to kod kornjaca :/

nadam se da nije toliko ozbiljno :/

Pisano: 24.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum