NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   2 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 5 6 ... 10 »


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovako, prvo, nemoj se previse plasiti. Ako je jedna uginula,
nemora znaciti da ce i druga. Prije svega je jako dobro sto cete
joj uzeti pravi akvarijum i rasvjetu. Vazno joj je da ima kopno
gdje se moze osusiti. Nabavi uv rasvjetu, to su one neonske
cijevi, i nabavi spotlampu za grijanje. To je jedan vrlo vazan
korak. Gledaj da ti voda bude cista, ubaci filter, u toj velicini
slobodno moze biti i ovaj unutarnji mali akvarisjki filter da se
voda pokrece.

Slikaj kornjacu i postavi je ovdje da je vidimo.
Ti mozes kornjacu hraniti i racicima i mesom.
Samo meso nije toliko ni zdravo za nju.

Pomocemo ti ovdje sa savjetima, tako da ces ove pocetne stvari ubrzo shvatiti. ;)

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#22
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala puno na savetima! Sada spava, pa ću je ujutru slikati da je ne uznemiravam.

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ponovo je iz sebe izbacila to crveno o čemu sam pisala. Da li je iskakila ili je povraćala ne znam. Nije ništa gricnula ceo dan. Nadam se da nije ništa mnogo opasno

Smanjena slika

Pisano: 12.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
nemora znaciti da je bolesna ako joj je izmet crven moze to biti i od hrane,ovi crveni stapici(ja mislim da se zovu reptomin stapici) i jesi li joj stavila stolnu lampu iznad posude,ako jesi trebala bi ti zivnuti bar malo i pojesti koji zalogajcic...tako je meni bilo kada su zivjele u posudi..

Pisano: 12.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#25
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne znam čime su je hranili. Danas je jednom samo malo izbacila. Jela je normalno, pojela je pre podne tri račića, večeras planiram da joj dam belo meso, pa ću videti. Ima paperjasti sloj preko kože, onako kao paučina, čini mi se da je to normalno, ne izgleda kao da je bolest. Vidim da se plaši od nas, i da neće ništa da jede, pa smo se sklonili u drugu prostoriju kad sam joj stavila hranu i sve je pojela

Pisano: 12.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#26
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pogledaj mislim da je to uredu sto se tice izmeta,a ovo sto ti se cini kao paucina to je normalno,kornjace u zatocenistvu se brze razvijaju,to je normalno,a ti ako imas neke sumnje slikaj pa cemo utvrditi o cemu se radi

Pisano: 13.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#27
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Izgleda skroz u redu, ali su joj noge, i prednje i zadnje, malo labavije nego kod druge kornjače, možda mi se čini upravo zbog te paučine. Nije baš aktivna, ali verujem da je to zbog privikavanja, a i uslove baš nema dobre. Prilično je plašljiva. Sinoć je jela belo meso, dopalo joj se. Sinoć je opet imala crveni izmet, ali je nije redak, već normalan.

Danas naručujemo akvarijum, nadam se da će uskoro biti gotov. Trenutno imamo uslove za manji 40x30x25, to će joj biti dovoljno za prvo vreme. Uzimamo unutrašnji filter, neonke sa uvb i uva, ali spotlampu nismo našli u Pančevu. Ne znam da li za to može da služi ova sijalica iz lava lampe, ona isto greje i usmerena je. Razmišljamo o splavu, to takođe nismo našli ovde, a ako bismo radili zajedno sa akvarijumom, problem nam je rampa za penjanje, kako uraditi da kornjača ne kliza sa stakla dok se penje. Mislim da će nam majstor uzeti mnogo više para ako komplikujemo pa ćemo ostrvo verovatno kupiti ako nađemo ili napraviti sami.

Pisano: 13.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#28
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Javili su se novi problemi.
Oči su joj se zatvorile, danas popodne, očigledno infekcija. Kupala sam je u kamilici preko sat vremena. A vodu joj i inače menjam svakog dana.
Pošto se sada ne plaši kad priđem, jer me ne vidi, izvukla je glavu i videla sam da na vratu ima neke crvene fleke. Juče toga nije bilo. Crvene flekice po oklopu, vide se na slikama, sam skinula lako vatom. Čini mi se da je od tog crvenog izmeta, jer kad se kreće, sve rastura okolo. Da li je i ovo na vratu možda od toga?

Ništa danas nije htela da okusi, ni belo meso, ni račiće, ni granulice. Ali je aktivnija nego prethodnih dana, doduše samo u vodi, slabo izlazi na suvo.
Nisam mogla bolje da uslikam, nadam se da ćete moći da vidite šta je.

Smanjena slika Smanjena slika Smanjena slika

Pisano: 13.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#29
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, zao mi je sto se ovo opet događa, ocito je cijela posiljka zarazena. Bojim se da niti ova kornjaca nece prezivjeti, trebala bi se zaliti i traziti povrat novca. Ja bi im na tvom mjestu poslao inspekciju.
Nisam siguran o cemu se zapravo radi, ali sumnjam da je obicna upala ociju. Da li je kornjaca sluzava kada je izvadis na suho, kao ona prijasnja?
Nadam se da ce se Tito javiti sa konkretnijim savjetom.

Pisano: 13.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#30
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja sam možda dosadna, ali kad ne znam šta ću, uspaničim se...

Fleka na vratu je izgleda stvarno neka prljavština, jer se sve skinulo.
Oči su joj i dalje pod opnom, ali s vremena na vreme uspe da ih otvori na nekoliko sekundi, dok ne trepne, pa su onda opet zatvorene. Danas smo ih mazali kamilicom, sarađivala je, prijatno sam se iznenadila Nadam se da će se sve srediti. I dalje neće ništa da jede, nudila sam joj i pil. džigericu, ali jok, samo malo njuška i skloni glavu. Gledala sam znake upale pluća, ne zeva, ponekad samo kao kada hoće da zagrize hranu, ali to nije često. Uvek je u vodi, i tu tako malo miruje, malo šeta, neće na kopno da se popne sama, i uglavnom zagnjurena, samo s vremena na vreme proturi nosić van vode, a nekad i celu glavu.

Da li je dovoljno tretiranje kamilicom? Da li trebam da joj mažem i neku mast ili kapam kapi za oči? Imam acidi borici sterilan rastvor za oči, koji sam za dete kupila skoro, ne znam da li to smem da joj stavljam.

Edit: tek sad vidim odgovor, nije sluzava, skroz je drugačije od prethodne kornjače, ovo meni liči na običnu upalu, sa tim sam imala iskustva sa kornjačama dok sam još bila srednjoškolka, uspešno sam ih lečila, umirale su od nekih drugih stvari... Nadam se da nije i ova nečim zaražena, stvarno ću poludeti i tamo u radnji im napraviti haos

Pisano: 13.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 2 (3) 4 5 6 ... 10 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum