NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Smjestaj za kornjace!
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za kornjace je pozeljna jaca filtracija. Sto je veci volumen filtera to bolje. Ako je protok prejak uvijek se moze smanjiti.

Pisano: 24.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#12
Regularni član
Regularni član


See User information
evo,da dostavim izvjesce,a naravno,slijedi i par pitanja za razonodu iskusnih akvarista ...

kupio sam akvarij od 70l (da,znam da je premal za dvije kornjace,ali jos su sicusne i ne,nece biti u ovome duze od godinu dana) i svu preporucenu opremu;vanjski filter,grijac,lampu koja istovremeno grije kopno i baca uv spektar.akvarij sam predobro uredio...past ce koja slika za par dana pa je stavim...
sto se tice filtera,kupio sam fluval 105 (620kn,ako nekog zanima) jer ima garanciju 3 godine (super) a i rekli su mi da je lakse nabaviti neki dio ako se pokvari nego od eheima...
a sad pitanje...
grijac ima na sebi nacrtanu minimalnu razinu do kud mu voda mora ici,a to mi je preduboko,zanima me mora li tak grijac biti okomito ili ga mogu polegnuti ili ukositi? grijac je neki ELITE submersible...

pozdrav,i hvala na svemu...

Pisano: 02.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,
Fluval je dobar izbor, bit ces zadovoljan sa tim filterom. Istina je da je u Zg. lakse nabaviti dijelove za taj filter. Kako bi filter bio ucinkovit peri filtracijske medije u akvarijskoj vodi koju izbacis iz akvarija. Na taj nacin ocuvas bakterije u filter medijima koje cine biolosku filtraciju.
Grijac mora biti skroz potopljen jer inace nece raditi kako treba ili ce u najgorem slucaju puknuti. Mozes ga slobodno postaviti u koso ili cak polegnuti na dno, samo je vazno da je potopljen. Nabavi i akvarijski termometar ako nisi jer temperatura koja pise na grijacu se najcesce ne poklapa tocno sa stvarnom temp. vode.

Pisano: 02.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#14
Regularni član
Regularni član


See User information
filtracijski mediji su one stvari u vrecicama,jelda? ja sam u svojem dobio malu vrecicu sa necim bijelim i vrecicu sa necim crnim.jel moram to izvadit iz vrecice il ostavit u njoj (kao caj)?
imam knjigu sa uputama,ali je na engleskom,a bojim se da neku sitnicu ne zeznem...
koliko cesto moram mijenjati akvarijsku vodu i cistit filter? znam da postoje neke fore sa trecinom vode na tjedan il tak nesto

hvala na pomoci...

Pisano: 03.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Filtracijski mediji su spuzve, aktivni ugljen, keramika...uglavnom sve kroz sto se voda prociscava u filteru. Postoje mehanicki (spuzve, vata...), kemijski (aktivni ugljen, zeolit...) i bioloski (keramika, bioballs...) filter mediji. Mehanicki sluze za zadrzavanje krupnog otpada, kemijski za apsorbciju tvari iz vode a bioloski (ali i ovi prije navedeni) sluze kako bi se na njima razvile nitrificirajuce bakterije koje cine prakticki najvazniju biolosku filtraciju. Pomocu tih bakterija se amonijak i ostale stetne tvari razgrađuju na manje stetne tvari (nitrite, nitrate...).

Vrecica sa bijelim valjcima je porozni bioloski filtracijski medij (Biomax). Njega naravno maknes iz plasticne vrece i stavis u gornju posudu filtera.
Crna vrecica je kemijski medij aktivni ugljen. Njega ostavis u toj vrecici "za caj" :) jer je u obliku sitnih zrnaca. Aktivni ugljen mozes a i nemoras koristiti. Njega je potrebno mijenjati jednom mjesecno jer nakon toga vise ne apsorbira tvari iz vode.
Tjedno bi bilo pozeljno promijeniti 1/3 vode iz akvarija. Filter cistis kada vidis da mu se smanjio protok (to je obicno 1x mjesecno). Ponavljam: filter medije peri u akvarijskoj vodi.

Pisano: 03.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#16
Početni član
Početni član


See User information
Ja sam skoro kupio kornjacu i MUCIM JE. Saalim se!
Imam akvarium od 40 litara, grejac i kamencice. Ali me zanima gde ima da se kupi nesto na cemu ce ona izlaziti na suncanje? Sta vi preporucujete da je najbolje? Planiram da kupim i drugu kornjacu, ali se plasim da ce ispasti da obeoje budu mozjaci, ili zenke.

Pisano: 28.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaca mora imati dio gdje moze izaci i u potpunosti se osusiti radi zdravlja oklopa. Iznad kopnenog dijela moras imati lampu za grijanje, te UVA-UVB rasvjetu za gmazove kako bi kornjaca mogla vrsiti sintezu D3 vitamina. Kao kopno moze posluziti komad drveta, kamen, staklena platforma...ovdje mozes pronaci vise informacija i vidjeti nekoliko ideja: LINK

Nemoj kupovati drugu kornjacu jer ces kasnije imati samo probleme. Kada spolno dozriju mozda se nece slagati pa ces ih morati drzati odvojeno, a vecini ljudi je problem sloziti jedan posten smjestaj za kornjace, a kamoli dva.

Pisano: 28.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Smjestaj za kornjace!
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A JELI ZA AKVARIJ OD140 LITARA VODE DOVOLJNA DEBLJINA STAKLA OD 8MILIMETARA

Pisano: 29.01.2009
BOG
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum