NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (16 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


poludela
#1
Početni član
Početni član


See User information
ljudi trebam pomoc od nekog ko bi mogao znati sta joj je!uvek je bila mirna,a zadnje vreme se cudno ponasa!penje se po staklu akvarijuma i trci po akvarijumu!non stop!!neznam sta joj je potrebno,,ako neko zna molim nek mi napise

Pisano: 10.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao!

Da bi ti mogli pomoci moras nam dati vise informacija.

1. O kojoj se vrsti radi?
2. Koliko je stara i kojeg je spola?
3. Kolika je temperatura vode?
4. Da li imas grijac, filter, UVA-UVB rasvjetu za gmazove?
5. Koje su dimenzije akvarija?
6. Sa cime je sve hranis?

Pisano: 10.02.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hajde da ne načinjem novu temu, jer je upravo ovaj naslov teme odgovrarajući za njeno trenutno ponašanje.

Bilo je sve OK do prije cca 4-5 dana.
Tada nismo bili kući (otputovali smo na 4 dana), ali smo kornjači ostavili preko timerapaljenje neonki na cca 10 sati + još ima pristup danjeg svijetla za dana.
Ionako jede svaki drugi dan (uglavnompileće bjelo meso) + ponekad voće i list zelene salate, te rjeđe one račiće koji se mugu kupiti u pet shopovima.
Moji roditelji su je nahranili 1x tako da e ostao onaj nje tempo od hranjenja svaka 2 dana (dobro nekada bude i svaki, ali rjeđe). Ne dajemo joj previše hrane, jer znam da kod nje nema granice, barem je takav sličaj s našom.
Problem se barem ja pretpostavljam, to je u međuvremenu jako zatoplilo i naglo te je i temperatura zraka u stanu došla na skoro 26 stupnjeva u toj sobi, a temperatura vode kad su bile upljene nonke dostizala je čak i do 28 stupnjeva iako mislim da taj termometar i nepokazuje baš precizno temperaturu, (onaj koji se lijepi na staklo akvarija).

@Kori, evo informacija koje si trežio gore:
1. Crvenouha
2.Ženka 6-7 godina (udomili smo je ne znam točno)
3. Sada je temperatura vode od 24-26 stupnjeva
4. Grijač Jager 150W, filter unutrašnji aquaball fluval, , UVA i UVB nemamo neonke, ali ima spot light, ali ne želi se sunčati zadnjih dana
5. 100x40x45 sa kopnom unutra, uostalom postoji slika u temi "predstavi se" http://www.kornjace.com/modules/newbb ... .php?topic_id=501&forum=2
6. Gore sam većopisao čime je hranimo. Namjeravali sam jesada malo za promjenu hraniti iznutricom.

Uglavnom u čemu je problem u ponašanju.
Noću je kako-tako dobro i miruje, jer spava. Međutim, prvim zracima sunca (a trenutno nam se nalazi u spavaćoj sobi...) budi se, i onda pliva histerično uz prednju stranu akvarija amo tamo udaraujući i lijepeći se za samo staklo akvarija, filter, s time da povremeno pliva i gore-dolje, i ruje po kamenju.Dakle poprilično je iritirajuće to gledai, a i katastrofalno glasno. Ne bi pomoglo niti da maknemo šljunak, ionako bi udarala u staklu akvarija.

Primjetio sam još nešto pomalo čudno u ponašanju.
Kada se približimo akvariju i pružimo ruku iznad nje, ona se potpuno smiri, dok je ranije bilo potpuno obratno, jer je onda tek poludila jer je mislila da će dobiti hranu?

Evo jutros smo ju pustili da šće po stanu (čisto samo kratko da vidimo ponašanje, i začudo, puno puno je mirnija! Smo da napomenem, da je naša kornjača odrasla i do prije nekloliko mjeseci živjela u uvjetima gdje je mogla izlazti kad je htječla i hodati po stanu, i tako godinama. Moguće da je razlog što i sada ima želju za šetnjom? Ne znam više što da mislim, ali ako ovako nastavi, probat ćemo još premjestiti akvarij na drugo mjesto, a poslije zbilja ne znam, jer ovo nema smisla. Mi smo kronično neispavani, a ipak treba i funkcionirati na poslu, a meni se na poslu spava!!!!.

Ako tko ima kakav pametan prijedlog, nek javi.

Eh, da pomislio sam da možda ima probelma jer nema gdje
položiti jaja?
POMOĆ!

Pisano: 26.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vecina vlasnika kornjaca je u istoj kozi, zbog porasta temperature kornjace ljeti postanu hiperaktivne. U prirodi kada se zele rashladiti samo zarone dublje u jezero, ali u zatocenistvu nemaju tu mogucnost pa su zato razdrazene.
Ja na metar od glave imam stalazu sa 5 kornjaca...dvije neumorno kopaju, treca trga bilje, cetvrta stalno skace i prevrce se na kopnu, peta trga cijevi od filtera...uglavnom, blago meni. Kada zenke nose jaja, zna biti i jos gore. S vremenom ce se kornjace naviknuti na porast temperature i primiriti ce se, ali ljeti ce uvijek biti aktivnije.
Promjena ponasanja u ovoj fazi se zna dogoditi, kornjaca je toliko izvan sebe da ne primjeti kada joj nudis hranu.
Također je moguce da tvoja kornjaca ima ove godine jaja zbog poboljsanja uvjeta. U tom slucaju kornjaca pokusava zadnjim nogama kopati rupu na kopnu. Mozes i sam provjeriti da li kornjaca nosi jaja, lagano prstom mozes popipati udubine u koje kornjaca uvlaci straznje noge i osjetiti ces. Ako nosi jaja moras joj osigurati mjesto za polaganje.

Ako imas mogucnost preseli akvarij u klimatiziranu prostoriju i zamraci je da kornjaca sto duze spava. Drugi savjet ti ne mogu dati. Rashlađivati kornjacu dodavanjem hladne vode ili leda nemoj niti u ludilu prakticirati. Postoje i chilleri za akvarije, ali su jako skupi. A ako bas neces moci izdrzati mozes si sam napraviti jednostavan hladnjak: LINK (ali treba biti jako oprezan sa regulacijom temperature!)

Pisano: 26.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
PUNO, PUNO HVALA na odgovoru, sad nam je ipak lakše.
evo napisao sam dugi odgovor ali mi je pukao net, pa sad opet pišem kraću verziju hehheh...uh
Mi smo slučajno već poduzeli slične mjere koje se nekako podudaraju s tvojim preporukama.
Nije nam drago da i kod drugih kornjačice imaju fazu "ludovanja", ali opet ako se to događa, ipak nma je lakše.

Zbog "mira u svijetu" kako kažu missice, mi ćemo našu prebaciti za početak u jednu sobu gdje je temperatura ipak niža (sada je u južnoj sobi a ove godine je tamo tropska klima), malo sam danas smanjio temperaturu za koji stupanj-dva, pa ćemo vidjeti razvoj događaja. Ovo za jaja ću svakako provjeriti, samo sada ne idem niti blizu jer ipak je bolje nego prije neki dan, nešto je mirnija. Definitivno izbacujemo poklopac sa akvarija i ostavljamo spot light za kopno + naravno grijač i rilter, pa ćemo vidjeti kako dalje.
Javim kad vidim dalji razvoj događaja.

Pisano: 26.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Grijac mozes iskljuciti iz struje ili cak izvadit iz akvarija, po ljeti ti nece trebati.

Pisano: 26.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
aha, znači skroz bez grijača da je ostavim na neko vrijeme?
Znači čak i ako ove žarulje ili neonke ne ugirju dovoljno, ne treba grijač ako sam te dobro shvatio
OK, ako je tako, vadimo ga iz akvarija na neko vrijeme.

Pisano: 27.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
da li kornjace mogu nesti jaja a da se ne pare?

Pisano: 27.05.2009
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mislim polagati.hehe

Pisano: 27.05.2009
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: poludela
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
mogu

Pisano: 27.05.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum