NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4)


Re: Pocetnicki prvi potez
#31
Početni član
Početni član


See User information
Temperatura je 25-27 stupnjeva a lampa za grijanje je 40W i udaljena cca 25-30 cm! Bilo je i nekih mrvica na povrsini vode pa sam tu na forumu procitao da je netko okrenuo filter naopako. Meni je bilo malo cudno da bude naopako pa sam ga malo nakrenuo na bok da uvlaci vodu s povrsine i mogu rec da je ok tako!
jos uvijek neznam sta da radim s tim algama.dal postoji nacin da ih se rijesim

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Akvarij 100*40*40 ima 160 l, a ne 140 l. Ako je 60% pun onda je unutra oko 100l vode. Ja bih rekao da je to za unutarnji filter (kod kornjaca) vec granica. Unutarnji filteri nemaju bas najbolju biolosku filtraciju. Za koju litrazu je deklariran taj filter?
Ja bi na takav akvarij stavio vanjski filter.

Morati ces cesce mijenjati vodu. Tjedno mijenjaj 1/3 i usisavaj dno. Pazi kako hranis kornjace, nemoj dati da ostaci hrane trule u vodi. Ostatke suhe hrane skupi mrezicom za ribe a meso im davaj rucno na male komade da minimiziras kontakt s vodom.

Da li na dnu imas sljunak?

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#33
Početni član
Početni član


See User information
Na dnu je sljunak al dosta veliki kamencici,filter je ATMAN PF-500 koji ima protok 730l/h. E sad za koliko litara je taj filter nemam pojma!!!

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je pre mali i pre slabi filter za tu kolicinu vode (s kornjacama). Jedina trajnija solucija je da stedis za bolji vanjski (karnisterski) filter.
Pridrzavaj se ovih mojih uputstva u vezi promjene vode i hranjenja jer ces na taj nacin reducirati kolicinu bioloskog otpada kojeg alge koriste za rast. Akvarij bas ne bi smio izokretati jer se na oblucima uspije napraviti jako malo nitrificirajucih bakterija (bioloske filtracije) koje na taj nacin unistis. Filter medije peri u akvarijskoj vodi koju si izbacio iz akvarija da sacuvas sto vise tih bakterija u akvarijskoj spuzvi.

Da li je akvarij izlozen direktnoj suncevoj svjetlosti, da li je postavljen negdje blizu ili nasuprot prozora?

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#35
Početni član
Početni član


See User information
Ne! Aq nije izlozen suncu,niti blizu prozora! Gle,do sada sam vec dosta para istresao za kornje pa za sada i nebi isao vise u neka ulaganja (moram stegnut remen!!!!).Koliko bi recimo dosao neki takav filter, da nije bas najskuplji al i da nije neko smece??

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#36
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Tetre su jeftinije, a nisu loše...

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#37
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Gledaj, ne moras ti sad kupiti vanjski filter, ali bilo bi dobro za kornjace i lagodnije za tebe. Ti njihov akvarij mozes odrzavati cestim promjenama i pripaziti prilikom hranjenja.
Ali kad kornjace prerastu ovaj akvarij i kad ces uzimati jos veci akvarij morat ces uzeti vanjski filter. Ja bi na tvom mjestu skupljao novce za veliki karnisterski filter kojeg ces moci koristiti i na novom akvariju kad dođe vrijeme. Jer sad nema smisla kupovati neki mali vanjski filter kad ce za godinu i pol, dvije biti pre malen za novi akvarij.

A sad o TetraTec EX filterima ima puno toga za reci, necu sad ulaziti u to. Oni su najprodavaniji filteri na hr. trzistu zbog niske cijene, ali kvaliteta im nije za pohvalu.

Pisano: 13.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#38
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pročitala sam da grančice vrbe podižu kvalitetu vode i utječu na smanjenje algi...

Pisano: 16.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pocetnicki prvi potez
#39
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisam se imao prilike uvjeriti u to, ali cuo sam za nekoliko pozitivnih iskustava sa vrbom. Te grane navodno pustaju korjenje i crpe otpadne tvari iz vode (uzimaju hranu algama). Upitno je da li bi to korjenje opstalo uz kornjace, predpostavljam da bi sve polomile i pojele.

Pisano: 18.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum