NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu

Tags: barska   kornjaca  

Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Barska kornjaca
#1
Početni član
Početni član


See User information
Danas sam pronasao barsku kornjacu ispred kapije. Zivim u gradu, uneo sam je unutra posto ne verujem da bih prezivela u gradu...

Mislim da je vreme prevarilo kako je bilo toplo pa se iskopala.

Imam neki prazan terarijum pa zelim nekako da je "smestim" do proleca pa cu je tada pustiti na obali Dunava.

Ako mislite da moze sada da prezivi u prirodi, ja cu otisi sutra da je pustim.

Molim savete, kako najbolje da joj uredim terarijum da bih joj privremeni boravak bio najmanje stetan za nju.

Cime da je hranim, da li mora da ima i vodu u kojoj da pliva... Sto vise informacija to bolje.

Unapred hvala,
Adrian

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#2
Početni član
Početni član


See User information
Takodje imam crvenouhu kornjacu koja je malo veca od nje koja ima komletan terarijum. Suvi deo , deo da pliva. Sve potrebne uslove. Imam je vec 10 godina.

Da li smem da je ubacim u isti terarijum sa njom mozda ?

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#3
Moderator
Moderator


See User information
Pozdrav,

kornjača se vjerojatno iskopala. Po meni- ja ne bih stavljala zajedno kornjaču iz divljine u akvarij. Rađe uzmi jednu tamniju kantu - četvrtastu, dječju kadicu plastičnu ili sl. stavi vode i kornjaču u nju, ne u previše vode, na neko hladnije mjesto u kući ili stanu. Ona je sada zbunjena u poluhibernantnom stanju.Preporučila bih temp vode bez grijača da bude što hladnija, a opet ne prehladna. Nemoj ju hraniti dva tri dana i vidi kako se ponaša. Ne znam odakle si, molim te napiši.... No sutra se u Zagrebu sprema hladnije vrijeme i promjena sa snijegom, ne znam kako je u tvom kraju, ali nije dobro niti u takvim uvjetima staviti ju vani.

Možeš li ju uslikati?

Vidim sad, iz Vršca si

Pisano: 14.01.2016

Editirano od cuki1 on 14.01.2016 18:03:02
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#4
Početni član
Početni član


See User information
Ok, znaci deljenje akvarijuma ne dolazi u obzir. To necu raditi.


Mislim da imam plasticnu posudu visine oko 30 cm, mala kadica. Samo ako bih mogla do najmanjih detalja da mi objasnis kako to da uradim (da ne bih negde pogresio) posto mi to nikako ne deluje normalno da je ostavim u mraku negde, bez tople vode da sedi.


Iz Vrsca sam. Vojvodina, Srbija. Nije mi Dunav predaleko i nije mi problem da sednem u auto i da je odvezem ako mislis da je to najbolje resenje.

Kod nas je bilo sada 3-4 dana temperatura preko dana maltene 15 stepeni pa verujem da se tu prevarila i iskopala.

Sada su za vikend najavili "ledene" dane tako da...

Ja sam joj samo obrisao malo blato koje je imala na oklopu sa mokrom krpom. Nisam trljao nista specijalno, samo da skinem blato. Takodje sam joj veoma tanko namazao oklop vitaminom D.

Molim te ako mozes do najmanjih detalja da mi pokazes kako da je zbrinem do Proleca.

Evo slike.



Dodaj datoteku:



jpg  2.jpg (242.78 KB)
5202_5697d46284488.jpg 1200X675 px

jpg  1.jpg (254.64 KB)
5202_5697d47a48b63.jpg 1200X761 px

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#5
Moderator
Moderator


See User information
Malo sam se posavjetovala. Nikako ju nemoj sada vraćati, stavi ju kako sam ti rekla, a admin će ti objasniti malo kasnije detalje, on je iskusniji po pitanju kornjača iz divljine.



Pisano: 14.01.2016
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#6
Početni član
Početni član


See User information
Ok.

Hvala na pomoci ! Cekacu admina da se javi a do tada sam je smestio u prazan terarijum na sobnoj temperaturi i pokrio peskirom.

Stavio sam peskire na dnu akvarijuma i pokrio je pa neka bude tako dok ne dobijem detaljnija upustva kako da joj pomognemo.

Mislim da je ovakav akvarijum dovoljan za privremeni smestaj. Duzina 90, sirina 40, visina 45cm. Problem je samo sto je od tankog stakla pa ne smem da ga napunim vodom vise od 10-tak centimetara.

Evo slika kako sam je smestio i slika preparata (vitamin D) koji sam joj namazao.

Dodaj datoteku:



jpg  4.jpg (209.43 KB)
5202_5697e38d34da8.jpg 1200X675 px

jpg  5.jpg (194.02 KB)
5202_5697e39547114.jpg 1200X675 px

jpg  7.jpg (88.40 KB)
5202_5697e3bf6ffcc.jpg 450X800 px

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,
kornjacu je najvjerovatnije netko uzeo proslog ljeta, pa mu je dosadila ili pobjegla, jer, Emysi se nezakopavaju kao cancare, prezime u vodi (pod normalnim uvjetima, i nece tako lako izaci u ovo doba godina van, treba biti dosta toplo preko duzeg vremena, sto nije bilo). Sljedece je sto mozes uraditi, drzi kornjacu u vodi, kao crvenouhu, hrani je mesom (ako bude htjela jesti), ne znam cime hranis crvenu, vjerovatno sa granulama, probaj i njoj dati. na proljece, tamo negdje pocetkom 4 mjeseca, odnesi je gdje ih ima jos.
Kornjaca je vjerovatno preko zime bila apaticna, nije htjela jesti, pa se taj koji je uzeo, uplasio da ce uginuti i pustio je van. Dobro sto si je uzeo, jer sa sigurnoscu bi uginula u ovom vremenu.

Pisano: 14.01.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tek sada vidim, oklop joj ne trebas nicim mazati, sto je vise ne diras, to bolje.

Pisano: 14.01.2016
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav.
Prvo bi pohvalio postupak.
Kornjace iz divljine i kornjace u zatocenostvu nesmiju se drzati zajedno radi parazita. Pogotovo zato sto imas namjeru pustiti je u divljinu.

Moj savijet je da je stavis u taj terarij i u neki podrum. Na hladno i tamno mjesto.
I nemoj je hranit. Jos bolje ces saznati kada se Marijan javi.

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Barska kornjaca
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kasnim. :)

Pisano: 14.01.2016
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum