NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ili Zoki ili Desiderata ... ovo vam je stvarno dobra prilika!

Pisano: 15.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#12
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: bradulovic
Hej Novak,

ja imam kornjacu i svu opremu (200l terarij tetratec 700 cistac).
Iza nove godine selim se van drzave i buduci da ne mogu povesti kornjacu moram pronaci nekoga tko ce ju udomiti.

Kako to da si se odlucio/la udomiti a ne kupit kornjacu?


Prvo da dam odgovor. Na pet shopove gledam otprilike kao i na svercere cistokrvih pasa kojih ima ko pljeve. Nije bitno da li stence drzi zatvorene u autu ili u nekoj supi dok ih ne proda, bitno je samo da sto manje novaca potrosi na njih da je njima bolja zarada. Naravno da ce smanjit trosak i ako ih ne hrani kako treba. Ako zelis psa s rodovnicom ces platit malo vise, a ako ne ces platit manje, a on ce lako rodovnicu prikeljit nekom drugom stencu otprilike istog uzrasta. Ne kazem, ima pet shopova gdje ih do prodaje drze u dobrim uvjetima, ali sam zestok protivnik takvog nacina prodaje jer nikoga ne educiraju sta sve kornjace zahtjevaju sto se tice prostora i opreme. Bitno je samo prodati, zato mi je i zelja bila da nadjem nekog uzgajivaca ako takvi postoje. Covjek ipak ulaze svoj trud i novac da bi tim bestijicama bilo bolje. A ne vjerujem ni da bi ih prodali bilo kome nego bi se prvo napravila selekcija potencijalih kupaca.
Ja sam jedna od onih kojima je kornjacica (crvenouha) dosla u kucu kao poklon za djetetov rodjendan (ne mogu tu kriviti one koji su je poklonili jer su me prije toga pitali) u plastici sa palmicom i nisam imala pojma sta joj treba. Po onima iz pet shopa ne treba joj nista, 2 racica 3x dnevno i to je to. Kako je to bilo jos vrijeme kada se internet i nije bas koristio niti smo mi, obicni smrtnici trazili neke konkretnije informacije jer je preko dial-up veze to bilo nemoguce docekat (nisam bas ni sigurna da sam tada ni imala komp u kuci), Korni je jadna patila. To s*anje s palmom zamijenila sam s jednom plasticnom kutijom pristojne velicine u kojoj je bio jedan kamen za izaci na suho. Niti grijaca, niti lampe, a o filteru da ne govorim mada joj se tada voda mijenjala svaki drugi dan. Naravno, direkt iz spine. Tako je brizna prezivljavala neko vrijeme, ne znam sad tocno koliko sve dok mi igrom slucaja nije dosao na kavu prijatelj iz djetinjstva koji je imao doma kornjace i donekle me uputio sta im sve treba. Tako je dosao novi akvaterarij, filter, grijac, i lampe. Prehranu smo isto okrenuli, mada povrce bas nikad nisam uspjela uvest jer je nije zanimalo. Bila je cisti mesozder. Za granule do tada nisam ni znala da postoje, samo racici jer na kutiji pise da je to potpuna hrana za kornjace. Nisam bas nesto bila pri novcima pa se i to kupovalo malo po malo, kako se moglo. U svakom slucaju, selila se 2 puta samnom, promijenila 3 akvarija dok se krajem ljeta nije razboljela. Vec se pocelo razgovarat i o vrtnom jezercu jer joj je i ovaj postojeci akvarij s vremenom postao premali, a veci nisam imala gdje smjestit.
S (ne)iskustvom rijeckih veterinara nismo bas jako profitirali pa sam zvala dr. Lukac koja je nasim veterinarima napamet dala neke savjete kako da probaju pomoc. To je vec bilo nakon sto je prosla turu antibiotika, 2 ili 3 put je dobila A vitamin i nije bas bilo pomaka. I dalje joj nisam uspjevala ugurat skoro nista za jest jer bi sve pljunula, infuziju sam joj svaki dan davala i nije bilo bas nista bolje. Oci i dalje zatvorene i grebe se s noktima po nosu pa smo je odlucili odnijeti u Zgb i pustit je tamo u stacionaru da naprave dijagnostiku kako treba i da joj probaju pomoc. Zakljucka na kraju nema. Rengen je bio OK, nalazi krvi kako tako, ali ne kriticno (ocekivali su se i gori), ali je ona s noktima tako razrovala nosic i disne kanale da nije mogla disat i tu nije bilo pomoci. Jedino bi valjda neka plastika tu mogla nesto pomoci, ali jasno je da se u to nitko ne bi ni upustao. S obzirom da je prognoza bila nimalo optimisticna jer nije bilo sanse da joj se taj nosic oporavi, a ako ne moze disat ne moze ni jest osim na sondu, ipak smo se odlucili na eutanaziju. Tesko mi je bilo pustit bestiju da pati ako nema nade u oporavak. Kako su one izdrzljive ta agonija bi mogla potrajat mjesecima tako da sam joj na kraju ja presudila. Ni sad nisam 100% sigurna da li sam postupila dobro.

Nakon ove srcedrapaljne price akvarij je ostao prazan, trenutno su u njemu neke kucne biljke jer ga ja vise nisam mogla gledat praznog, ali ga se nisam bila spremna ni odreci. Onda sam odlucila udomit neku kornjacicu kojoj bi to bio stan za cijeli zivot, dakle ciljano, kad se pojavi nesto.

@bradulovic, ne znam gdje bi s jos jednim akvarijem koji je uz to jos veci od ovog sto imam. S obzirom da i ja imam svu potrebnu opremu koju sam naumila iskoristit tako da nekoj kornjacici pruzim bolji zivot u obzir dolazi samo kornjaca. Na zalost, po onome sto sam citala Koni kornjaca ipak zahtjeva veci akvarij od ovog kojeg imam. Do tada citam, skupljam tudja iskustva da mi se ne dogodi opet da nespremna uletim.
Sad idem pogledat onaj oglas sto mi je Kori poslao link pa vam javim

Pisano: 15.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Poslala sam covjeku poruku pa cemo vidjet sta kaze. Vidjela sam da je jucer bio aktvian pa pretpostavljam da redovno otvara forum. Ako mi ne odgovori za koji dan saljem mail

Pisano: 15.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nakon ove isrcpne price ...

Ako ne nadjes kornjacu do ... nekog tamo 3-4 mjeseca, dobit ces od mene odoratusa, muzjaka (leglo 2010). Ja imam dva iz iste krvne linije (isto leglo), pa sam imao na umu na nekom sljedecem sajmu ga prodati. Tebi cu ga dati (ako zelis) kad budem dolazio u ZG.

jedan od ovih dvojice je:
http://www.flickr.com/photos/pelodiscus/9231271040/

Pisano: 15.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#15
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Tito, hvala ti.
Ja se nadam da ce do tada nesto iskrsnut. Ako ne bude, primam poklon ako bas budes insistirao ili je dolazim kupit na sajam ako mi javis kad i gdje.
A sad se bacam dalje na istrazivanje kako uredit akvarij za mosusnu.

Pisano: 15.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Desiderata
... ili je dolazim kupit na sajam ako mi javis kad i gdje.


Hamm, Njemacka ... od Beca caa. 950km, sad ti vidi koliko imas iz HR

nebrini, dostavicu ti je ja do Zagreba kad budem prolazio.

Pisano: 15.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Onda najbolje da neki sajam napravimo interno u Becu i to bas u vrijeme kad ja budem morala tamo pa da to obavimo. S obzirom da ja to ne znam unaprijed nego tako reci zadnji dan(OK, mozda zadnja dva dana) onda cemo to na brzinu organizirat. Naravno da ce posjecenost biti rekordna . Jedini posjetioci cemo biti mi

Pisano: 15.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information


ovako, kad budes dolazila, uzmi se vremena, idemo u Haus des Meeres i ujedno preuzmes odoratusa

Slazes se?

Pisano: 15.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#19
Aktivan član
Aktivan član


See User information
To bi bilo stvarno super, ali na zalost ne racunaj previse na to. Moze se dogodit da ni godinu dana necu imat potrebe za dolaskom u Bec osim ako ja sama sebi ne izmislim neki turisticki vikend u kojem cu spojit ugodno i korisno. Moja polovica zna nekad biti odusevljena mojim idejama (srecom da se da lako nagovorit i da nas zanimaju iste stvari). Od maturalnog putovanja na kojem smo zadnji dan proveli u Becu nisam turisticki bila tamo (a mozes si ga mislit sta me tada jako zanimao neki obilazak) pa bi mozda i bilo vrijeme da si nesto iskombiniram na tu stranu. Ovo zadnje sto sam bila smo s garminom dosli do odredjene adrese, nasli najblizi parking, imali smo oko sat vremena slobodnog dok se neki papiri ne zavrse i to smo iskoristili da odemo do blue tomata (naravno, s garminom u rukama) da maloj kupimo rukavice za bordanje. Nisam bas sigurna da nas je garmin vodio najkracim mogucim putem iz centra, ali smo zahvaljujuci njemu prosli uz Haus des Meeres koji mi odonda stoji kao nesto sto bi u nekoj buducnosti voljela posjetit. Nakon sto sam pogledala tvoj filmic mi je bilo jos vise zao da nismo usli unutra, odnosno da nismo imali par sati za odvojit.
Sad si me stvarno pogodio u zicu i dao mi materijala za razmisljanje :confused:

Pisano: 15.12.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Udomila bih mosusnu kornjacu
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa jednostavno, ne budesli dosla dok ja ne dodjem u ZG, ponjet cu ti je ja do Zagreba, odakle je mozes uzeti od Filipa kad dolazis do ZG. A kad dolazis do HdM, onda odmah posjetis i ZOO (kazu da je najljepsi u Europi) ... i eto, ode ti dan

Pisano: 15.12.2013
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum