NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Prehrana do godine dana starosti !
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pročitala sam dosta postova o prehrani kornjače, ali mislim da nisam pročitala jednu sitnicu koja me zanima. Znam da male, mlade kornjačice treba hraniti dva puta dnevno. E sad... zanima me do kad? Da li ih skroz do godine dana starosti treba hraniti dva puta dnevno ili već prije treba smanjiti na jednom dnevno?

Pisano: 19.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Do 6 mjeseci starosti je svakako pozeljno hraniti dva puta dnevno. U periodu od 6 mjeseci do godine dana mozes prijeci na jednom dnevno, a kasnije polako i na hranjenje svaki drugi dan. To je moja praksa i preporuka, ne moras se nuzno pridrzavati toga.

Mozes ti i odraslu kornjacu hraniti dva puta dnevno pa joj svaki puta dati jako male kolicine hrane ili je mozes posteno nahraniti jednom svaka 2-3 dana, isto je. U cijeloj prici je najbitnija kolicina, da ne napravis od kornjace "slona" kojem ce brzo zakazati bubrezi, npr: LINK

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ok, to me zanimalo, hvala. Za hranjenje nakon godine dana mi bolje zvuči prva solucija, tvoja preporuka, svaki drugi dan. Mislim da ću se toga pridržavati. U svakom slučaju, bolje slušati nekog tko se stvarno kuži u to, da fakat moja kornja nebi izgledala ko ova na slici. Jao... nadam se da neće doći do te veličine, hehe. Ova kornjača je unikat ili stvarno ima više takvih ?

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Sisavci trose puno energije na grijanje tijela dok gmazovi uopce ne trose energiju na toplinu, tako da im treba daleko manje hrane nego nama ljudima i ostalim zivotinjama koje obicno drzimo kao ljubimce. Zbog nasih navika u vecini slucajeva dajemo kornjacama previse hrane. Uz normalnu prehranu tvoja kornjaca ce imati oko 10 cm duzine oklopa, to je prosjek.

Pisano: 20.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nadam se da hoće. Inače kad mi neće baš puno pojesti, odmah se malo zabrinem da nije bolesna. Ali ipak ne želim je baš trpati hranom upravo iz razloga da se ne udeblja. Ne bih htjela imati kornjaču kakva je na onoj slici, hehe. Moja nekad pojede više, nekad manje, nadam se da je to normalno. Sad kad ću slijedeći put mijenjati vodu, baš ću je izmjeriti kolika je za ova dva i pol mjeseca koliko je kod mene, da čujem tvoje mišljenje ako dobro napreduje :) .

Pisano: 21.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Izmjerila sam kornjaču. Oklop joj je 5 cm. Evo i najnovijih slikica. Kori, može li tvoje mišljenje? Nadam se da nije prevelika za svoja dva i pol mjeseca. ;)

Dodaj datoteku:



jpg  1.jpg (63.80 KB)
2213_5177991a15fd3.jpg 415X312 px

jpg  2.jpg (66.60 KB)
2213_51779925561ab.jpg 415X312 px

jpg  3.jpg (64.57 KB)
2213_5177992f020f5.jpg 415X312 px

jpg  4.jpg (45.63 KB)
2213_51779937ddb12.jpg 415X312 px

jpg  5.jpg (46.36 KB)
2213_51779940357e0.jpg 415X312 px

Pisano: 24.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
A kolika je bila kada si je tek kupila? Realnije je racunati da je stara oko 6+ mjeseci. Izgleda super!

Pisano: 25.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti!
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hvala! Stvarno se trudim da joj omogućim najbolje uvjete što mogu i da joj prehrana bude što raznovrsnija.

Jel možeš vjerovati, ali uopće se nisam sjetila izmjeriti joj oklop kad sam je kupila. Kupila sam je 08.02. i prodavač mi je rekao da su ih tek jučer dobili u dućan. Mislim da je mogla biti 2-3 cm velika (oklop). Hoćeš reći da je moja kornjača stara već cca 8 mjeseci ? To bi onda značilo da moram prestati s hranjenjem dva puta dnevno i moram preći na jednom dnevno. Ili ?

I još samo da pitam... uspjela sam nabaviti goveđe srce pa me zanima, koliko često se ono smije davati? Pročitala sam da se pileća jetrica i pileće srce smiju davati samo jednom mjesečno (zbog puno vitamina). Da li to isto vrijedi i za goveđe srce ili ono može i češće, recimo jednom tjedno? Mada... nekak mi se čini da nije baš zadovoljna govedinom. Okreće glavu od nje, a vjerujem da je gladna. Je li moguće?

Sad još samo moram ubaciti i ribu u prehranu, i mislim da će to biti to. Kroz koji dan ću skoknuti do grada pa kupiti neku pastrvu :).

Pisano: 25.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
Au jel istina to za pilece srce?Mojoj je to redovna vecera....Nisam valjda sad napravila neku glupost?

Pisano: 25.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Prehrana do godine dana starosti !
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Istina je. Pileće srce i pileća jetrica su, kako ih ovdje stručnjaci zovu, vitaminske bombe. Nikako ih ne smiješ davati kornjači svaki dan. Pričekaj Korijev odgovor, on će ti to bolje objasniti.

Pisano: 26.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum