NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
12 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 12

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 »


Re: Zijevanje !
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Za lijecenje kornjace se najbolje obratiti veterinarki Maji Lukac koja je specijalizirana za gmazove, samo prije odlaska u ambulantu telefonski provjeri da li je taj dan dezurna:

Citiraj:

Maja Lukač, dr.vet.med.
Veterinarski fakultet, Zavod za bolesti peradi s klinikom, Heinzelova 55, Zagreb
Radno vrijeme Ambulante za ptice:
ponedjeljak, srijeda, petak: 09:00-11:00 h
utorak, četvrtak: 16:00-18:00 h
Tel.: 01 2390 410
E mail: maja.lukac@vef.hr

Napomena: prije odlaska u ambulantu telefonom provjeriti u kojim terminima doktorica radi taj tjedan.

Pisano: 16.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#22
Početni član
Početni član


See User information
hvala ti na informacijama!!!

Pisano: 17.04.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#23
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kori, evo slika napokon. Samo mi nemoj molim te reći da je bolesna :( . Kao što smo prije pisali u ovoj temi, mogla bih danju povećati temp zraka na 35 stupnjeva, pa onda vodu na 30, ali što ću kroz noć kad mi temp padne na 21 stupanj. Neće li joj taj veliki raspon u temperaturi još više naštetiti? Sada držim zrak na 28-29, a noć je 21-22 stupnjeva. Ako je odvedem veterinaru, kako bi joj on mogao pomoći?

Dodaj datoteku:



jpg  1.jpg (42.23 KB)
2213_5193bd132a629.jpg 415X312 px

jpg  2.jpg (58.92 KB)
2213_5193bd1cf3ed8.jpg 415X312 px

jpg  3.jpg (40.79 KB)
2213_5193bd27757aa.jpg 415X312 px

jpg  4.jpg (31.55 KB)
2213_5193bd312880b.jpg 415X312 px

jpg  5.jpg (38.79 KB)
2213_5193bd3a76746.jpg 415X312 px

Pisano: 15.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko cesto se to sada ponavlja i koliko dugo traje to drzanje usta otvorenim?
Da li se u odnosu na prije stanje popravilo ili pogorsalo?
Da li ti temperatura padne na 21-22 stupnja cak i kada cijeli akvarij pokrijes debelom plocom stiropora? Probaj napraviti poklopac od stiropora koji ce sjedati na akvarij i bolje drzati temperaturu.

Najveca briga ako je odvedes veterinaru je da ce je napamet, bez pravilne dijagnoze ici napikavati injekcijama vitamina i antibiotika sto moze napraviti vise stete nego koristi. Jer samo je pretpostavka da ovo uzrokuje respiratorna infekcija. Treba postaviti dobru dijagnozu, a to vecina veterinara jednostavno ne zna. Za pravilnu dijagnozu cesto bude potreban rentgen da se vidi postoji li upalni sekret u plucima.

Pisano: 16.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#25
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Mislim da to češće radi onog dana kad joj mijenjam vodu i kad je izvadim iz akvarija. Ali onda je uvijek stavim na toplo, čak i na sunce ili pod lampu da joj grije zrak. A zimi sam je uvijek stavljala u kupaonu gdje imam i podno grijanje. Gdje ti stavljaš svoje kornjače kad im mijenjaš vodu? Jedino mi je sad jedan dan (mislim u ponedjeljak) imala danju temp zraka 25 stupnjeva jer je vjerojatno žarulja već oslabila. Vidjela sam to kad sam došla s posla i odmah sam taj dan stavila novu jaču žarulju. Slike sam uslikala jučer, i jučer je to radila često. Usta drži otvorena nekoliko sekundi, manje od minute, i to samo u vodi i kad gori lampa. Navečer ili ujutro kad je lampa još ugašena nisam to primijetila. Inače, kao što sam već i prije navela, ona normalno jede i sve.

Nisam probala akvarij pokriti stiroporom kao poklopcem. Nije mi to ni palo na pamet. Znači samo na stiroporu probušim rupe za ventilaciju i samo stavim kao poklopac? Uzeti ću sutra na poslu malo stiropora i napravit ću tako.

Pisano: 16.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#26
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Zaboravila sam još napisati... mislim da se do jučer stanje bilo malo poboljšalo jer je do jučer nisam vidjela tako često da bi zijevala.

Pisano: 16.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#27
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Rijetko kada vadim kornjace iz akvarija kada im mijenjam vodu, cak i malog S.carinatusa koji je negdje velicine kao tvoja. Ispraznim mu akvarij do negdje 1/3 pomocu kante i crijeva i onda opet pomocu kante dodajem vodu u akvarij. S time da namjestim temperaturu vode u kanti da se poklapa sa temperaturom akvarija i tretiram je sredstvom za uklanjanje klora prije dodavanja u akvarij. Znam za jednu mekooklopnu kornjacu koja se ponasa na nacin kao tvoja kornjaca kada dozivi nagli sok od promjene temperature i kvalitete vode, ali to traje iskljucivo par sati nakon promjene. Mosusne kornjace ne bi trebale biti toliko osjetljive, no ipak bi trebala pripaziti da je voda odgovarajuce temperature prije nego vratis kornjacu unutra.
Pokusaj staviti jacu zarulju da preko dana imas 30-35 stupnjeva kopno i zrak, preko dana ostavi dio akvarija gdje nije lampa (da se ne bi zapalilo) nadkriveno pa ce ti biti jednostavnije postici visu temperaturu zraka.
Na poklopcu od stiropora za noc mozes probusiti par rupa, samo pazi da ne pretjeras, preko noci je normalno da se staklo iznad vode u akvariju rosi.

Pisano: 18.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#28
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Taj dan kad sam napravila slike, mijenjala sam vodu pa moguće da je fakat šok zbog temp vode. Pripaziti ću malo više na to jer taj dan je baš to puno radila. A ništa... probati ću ovo sa stiroporom, pa ćemo vidjeti, nadam se da će upaliti. Hvala.

Pisano: 19.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#29
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Moja kornjača definitivno ima neki problem. Sad sam je malo promatrala... danas sam mijenjala vodu i od onda je u sjenovitom mjestu ispod drveta, proviri glavom samo kad ide da uhvati zrak. Kad udahne zrak, ponovno ode ispod drveta. Malo će ovo sad smiješno zvučati, ali ko da ima neki tužan spušten pogled. Povuče se u sebe, glavu i prednje noge. Opet je zijevala i sada sam je vidjela da pod vodom trese glavom dva tri puta lijevo desno i prednjom nogicom se par puta počeškala po vratu. Da ja ipak odem veterinaru? Ili da ipak samo povećam temperaturu kako smo prije pisali?

Pisano: 24.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Zijevanje !
#30
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moguce je da reagira na taj nacin jer si promijenila metodu odrzavanja, ostavila si je unutra kada si praznila vodu i nadolijevala novu? Jer iako je taj nacin za kornjace manje stresan jer se ne navlace po rukama i na njega se trebaju naviknuti i nauciti da to nije opasno iskustvo. Da li si je preselila u novi smjestaj?

Kornjace znaju raditi cudne pokrete kada ih svrbi koza koja se ljusti. Meni opisani pokreti najvise zvuce kao pokusaji da skine kozu koja se ljusti.

Mozes je odvesti veterinaru, to je tvoj izbor, ali ako veterinar nece uspjeti postaviti dobru dijagnozu i napamet je ici pikati injekcijama vitamina u nadi da ce to rijesiti problem kornjaca ce samo biti dodatno istresirana i injekcija moze napraviti vise stete nego koristi. Probaj ga nazvati, opisati mu situaciju pa vidjeti sto ce ti reci i kako planira postupiti. A ako cesce ides u Zg. mozes kontaktirati doktoricu Lukac za misljenje putem maila sa ovim slikama pa ako ce ona smatrati da je potrebno, odvesti kornjacu do nje u ambulantu. Jer ako stvarno nesto je kornjaci ona je po meni jedina veterinarka koja ce znati pruziti pomoc na pravilan nacin.

Pisano: 24.05.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum