NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#11
Početni član
Početni član


See User information
ej ljudi!!!!!!! imam par pitanja vezanih za kamencice i ukrase u akvarijumu. moze li mi neko reci kako mijenjati vodu kada izmedu kamencica bude prljavstine. razmisljam da ih kupim, ali ne znam da li je tesko odrzavati te kamencice cistima, na filteru su velike kupise za usisavanje vode, da li bi on usisavao i kamencice?! imam akvarij od 5 litara i kornjacu od 1 godinu. da li je to dovoljno duboko, ili je ipak preduboko? kako treba izgledati kamen na koji bi kornjaca izlazila, s obzirom na kolicinu vode u akvarijumu? molim vas za sto brzi odgovor, voljela bih da joj sto prije omogucim pravilne uvjete za zivot. unapjijed hvala!!!

Pisano: 21.01.2009
emin@
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjacu drzis u pogresnim uvjetima, 5 l je malo i za mladunca.
Kornjaca od godinu dana bi trebala imati akvarij od barem 100-150 l, a odrasla kornjaca 300-400 l. Od opreme moras imati grijac, UVA-UVB rasvjetu, lampu za grijanje i filter.
Filter nece usisavati sljunak. Podlogu u akvariju nije tesko odrzavati, mozes je usisavati sa cijevi prilikom izmjene vode ili koristiti poseban usisivac podloge.
Mjesto za suncanje mora biti dovoljno veliko da kornjaca moze izaci i u potpunosti se osusiti. Temperatura kopna mora biti nekoliko stupnjeva visa od temperature vode (npr. voda 25, kopno 30), to postizes lampom za grijanje, a iznad kopna moras imati i UVA-UVB rasvjetu za gmazove.

Koju vrstu kornjace imas?
Koliko je kornjaca velika?
Da li imas grijac?
Sa cime je sve hranis?

Pisano: 21.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#13
Početni član
Početni član


See User information
taj akvarij sam kupila prije dvije sedmice. do tad je bila u malom plasticnom sa palmicom :S. imam grijac, filter, a kopno mi grije obicna stolna lampa. kornjaca je crvenouha i velika je oko 7cm. nije jela poprilicno dugo jer je imala bolest ociju, sada je sve ok. voda joj je cista, igra se, pliva, a pocela je da jede racice, teletinu, piletinu i hrenovke. je li to ok? jela je i malo banane

Pisano: 22.01.2009
emin@
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#14
Početni član
Početni član


See User information
ima samo jedan problem, takko velik akvarij od 100l nemam gdje drzati :S

Pisano: 22.01.2009
emin@
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#15
Početni član
Početni član


See User information
malo da se ubacim u pricu u vezi smjestaja ... obzirom da su moje kornjace u 10 litara vode, a nemam financija za ogromni akvarij, malo sam istrazivao i nasao u bauhausu u zagrebu krasne plasticne kutije.
kutije su gotovo prozirne (bijele) i ima ih u različitim dimenzijama ... konkretno meni je za oko zapela najveća ... 80x58x60 ... u nju stane puno vode i mislim da bi im to trebalo biti dosta slijedecih godinu dana ... mozda i malo duze
cijena te najvece kutije je 120 kn (cca 16 eura). poklopac za tu kutiju je dodatnih 45 kn.

da li netko ima informaciju koliko bi koštao akvarij takve veličine?

ako se napuni cca 40 cm to je 150 litara vode ... da li je to možda previše? koliko jak grijac? koji filter?


pozdrav

Pisano: 22.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: carrolynna
taj akvarij sam kupila prije dvije sedmice. do tad je bila u malom plasticnom sa palmicom :S. imam grijac, filter, a kopno mi grije obicna stolna lampa. kornjaca je crvenouha i velika je oko 7cm. nije jela poprilicno dugo jer je imala bolest ociju, sada je sve ok. voda joj je cista, igra se, pliva, a pocela je da jede racice, teletinu, piletinu i hrenovke. je li to ok? jela je i malo banane


Prije nabave kornjace si se trebala raspitati o uvjetima koje zahtjeva ta zivotinja. Probaj u kuci/stanu napraviti razmjestaj ili napravi neke dobre police da bolje iskoristis prostor. Ako se potrudis uvijek mozes pronaci mjesto za akvarij. Ako nemas novaca za veci akvarij kornjacu mozes drzati i u velikoj plasticnoj posudi (sa odgovarajucom opremom).
Nastoj sto prije nabaviti UVA-UVB rasvjetu za gmazove, to je jako vazno za zdravlje kornjace.

Procitaj podforum o prehrani i nemoj kornjaci u akvarij ubacivati sve sto ti padne pod ruku! Hrenovke, salame i ostalu zacinjenu hranu za ljude kornjace ne smiju jesti. Kornjaci smijes davati sirovo, nemasno meso, slatkovodnu ribu, određenu zivu hranu itd. Voce kornjacama smijes davati svaka 2-3 mjeseca, njihov organizam nije stvoren za probavljanje takve vrste hrane.


Citiraj:

Pisano od: fajw5
malo da se ubacim u pricu u vezi smjestaja ... obzirom da su moje kornjace u 10 litara vode, a nemam financija za ogromni akvarij, malo sam istrazivao i nasao u bauhausu u zagrebu krasne plasticne kutije.
kutije su gotovo prozirne (bijele) i ima ih u različitim dimenzijama ... konkretno meni je za oko zapela najveća ... 80x58x60 ... u nju stane puno vode i mislim da bi im to trebalo biti dosta slijedecih godinu dana ... mozda i malo duze
cijena te najvece kutije je 120 kn (cca 16 eura). poklopac za tu kutiju je dodatnih 45 kn.

da li netko ima informaciju koliko bi koštao akvarij takve veličine?

ako se napuni cca 40 cm to je 150 litara vode ... da li je to možda previše? koliko jak grijac? koji filter?


pozdrav


Eto, te plasticne posude su odlicna zamjena za akvarij, svakako se isplati uzeti. Akvarij konkretno tih dimenzija bi bio dosta skup jer bi zbog dubine bilo potrebno koristiti debelo staklo. Ali recimo da uzmes akvarij 80*40*40 izasao bi te sigurno kakvih 400 kn (onako odprilike, cijene stakla variraju).

Nije problem ako ces puniti do 40 cm, samo je vazno da kornjace ne mogu pobjeci (i da imaju kopno).

Sto se tice grijaca, on se kupuje po "pravilu" 1 watt na litru vode, iako su neki danasnji kvalitetniji grijaci u stanju grijati i vece kolicine vode (to je istaknuto na samom proizvodu). Dakle tebi bi odgovarao grijac od 150W. Prilikom instalacije grijaca u plastiku moras biti oprezan jer grijac moze rastopiti ili termicki ostetiti plastiku. Trebao bi kupiti grijac sa posebnom plasticnom zastitom ili pricvrstiti ga na komad stakla (da ne moze doci u doticaj sa plastikom).

Sto se tice filtera, 150l nije mala kolicina vode i trebao bi uzeti neki bolji i jaci filter. Ja bi ti preporucio vanjski, kanisterski filter. Cijena je nesto visa, ali takav filter ce sigurno dobro obavljati svoj posao.

Pisano: 22.01.2009

Editirano od Kori on 22.01.2009 19:11:28
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#17
Početni član
Početni član


See User information
ej hvala ti. bice onda promijenna....... xd
jedino sto ce opet prestat jest jedno 2 dana, tako uvijek radi kad se privikava na novu sredinu. samo jos jedno pitanje, je li ok da je ljeti iznosim ponekad vani u bastu, na jako sunce????

Pisano: 23.01.2009
emin@
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Niti jedna umjetna rasvjeta ne moze u potpunosti zamijeniti pravo sunce, tako da je izlaganje kornjace pravom suncu pozeljno, ali moras biti jako oprezna. Kornjace nemaju stalnu temperaturu tijela, temperatura njihovog tijela ovisi o temp. okoline. Ako kornjacu stavis van na direktno sunce bez zaklona moze dobiti srcani udar i uginuti. U prirodi kornjace reguliraju temperaturu tijela krecuci se kroz okolinu, kada se zele ugrijati suncaju se, a kada se zele rashladiti vrate se u vodu. Takve uvjete joj moras osigurati i u zatocenistvu.
Ako imas svoj vrt bilo bi najbolje kada bi kornjaci izgradila vanjski smjestaj u kojem bi bila cijelo ljeto. Kada bi kornjacu svakodnevno iznosila na sunce i vracala u terarij to bi bilo relativno stresno za zivotinju, pogotovo ako ti kornjaca odbija hranu zbog promjene okoline.

Pisano: 23.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#19
Početni član
Početni član


See User information
puno hvala na savjetima, nadam se da cemo uspjeti u tome, nije mi bas vrt ograden, a ima puno macki i pasa, sto je najgore ima i grabezljivaca, za ostvarivanje tog cilja moramo joj napraviti zatvoreno skloniste..... al dobro, bez muke nema nauke... xd

Pisano: 23.01.2009
emin@
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: nekoliko kratkih pitanja..
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zagri površinu iznad akvarija pa češ vidjeti kako će ona izaći van...

Pisano: 28.01.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum