NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Vanjski filter
#1
Početni član
Početni član


See User information
JBL ili Fluval?
JBL Cristal Profi e901 GL
Fluval 205
mišljenja oko kvalitete....moj novi akvarij bi bio 100X40X40...

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oba proizvođaca su poznata i oba bi preporucio, no ti sada pitas za 2 razlicite klase filtera. JBL e901 je do 300 litara, a Fluval 205 samo do 200 litara...Fluval 305 bi se vec mogao usporediti sa e901...

Opcenito Fluval koristi isti kalup za filtere posljednjih 20-ak godina (ovo im je 5. serija) tako da je iz dizajna eliminirana vecina gresaka. Fluvali su pouzdani i znam za primjerke koji rade vec 15-ak godina bez problema. U plastiku kanistera ove serije su pomijesana staklena vlakna tako da su stvarno jaki i kvalitetni. Dizajn im je vrlo jednostavan i ne postoje mrtve tocke u pumpi do kojih ne mozes dospijeti uobicajenim odrzavanjem zbog cega su mi jako dragi. Nazalost u zadnje vrijeme se slabije uvoze i nisu vise dostupni kao sto su nekad bili. Mana je dosta visoka cijena i potreba za nadopunom medija.

JBL e serija je relativno nova na trzistu tako da jos nije poznato koliko je pouzdan i izdrzljiv. Vani je JBL poznat po svojoj kvaliteti i povoljnim cijenama i do sada sam uglavnom cuo pozitivne kritike. Koristi potpuno novu glavnu brtvu E profila koja se zatvaranjem stisne između glave i kanistera (za razliku od starih O profil brtvi koje se prilikom otvaranja i zatvaranja filtera svaki put taru i unistavaju). Tako da su sanse da procuri na glavnom spoju minimalne, no s druge strane kompliciranija izvedba glave (pumpe) daje vece sanse da tu nesto pođe po zlu u odnosu na Fluval. JBL je zbog suvremenije izvedbe osovine na duzi rok tisi od Fluvala.

Da sada kupujem filter ja bi odabrao JBL e901 iz razloga sto ima veci volumen filter medija i predviđen je za veci akvarij. JBL također dolazi skroz napunjen filter medijima ukljucujuci i moderne medije od sintetickog stakla za biolosku filtraciju. U Fluval 205 moras jos dodati 1 L medija, da bi ga kvalitetno napunio sa modernim medijima koje ima JBL treba ti dodatnih 100-tinjak kn (a da nadopunis 305 kojih 200 kn).

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#3
Početni član
Početni član


See User information
Hvala, super si to objasnio.....a ovaj FLuval nit ne nadjem nigdje..a JBLa ima dosta i nije neka bitna razlika u cijeni izmedju e701 i e901 onda bolje uzet ovog jaceg jel tako?akvarij ce bit cca 160l....100x40x40 tak nesto....

Pisano: 02.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jos jedna opcija od kvalitetnijih filtera ti je Eheim, samo oni su jos skuplji.

Svakako uzmi jaceg, ako ce ti protok biti prejak (u sto sumnjam) uvijek ga mozes smanjiti ventilima ugrađenim u glavu filtera.
Ako je to konacan smjestaj trebao bi ici na 150 cm duzine...

Pisano: 03.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#5
Početni član
Početni član


See User information
JBL e901 nema regulacijskog venitla za protok vode? ili

Pisano: 07.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ima, sa ovim rucicama reguliras protok, a sami ventili se nalaze u aquastop ventilu kojeg nema na slici.

Dodaj datoteku:



jpg  jbl e901 glava.jpg (35.94 KB)
427_4ff8c2a927aea.jpg 525X350 px

Pisano: 08.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#7
Početni član
Početni član


See User information
Suepr, jer bio sam u Pet centru i prodavac me uvjeravao da nema regulacije jer kao nema onih klasicnih pipica za zatvaranje kao Tetra....

Pisano: 08.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovim rucicama u potpunosti zatvaras ventile kada odspajas aquastop ventil od glave, a tijekom rada filtera ih ne moras potpuno otvoriti i na taj nacin reguliras protok.Koliko znam u PC nemaju novu greenline verziju e901, nego samo starije e900 koji vise trose, nemaju moderne medije i u navedenom ducanu su skuplji nego novi ovdje: LINK

Pisano: 08.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#9
Početni član
Početni član


See User information
Napokon sam nabavio novi filter.Ipak je pala odluka na JBL e901. danas sam ga instalirao.... e sad imam osjecaj (ma da nisam nikad imao vanjski filter) da pumpa puno zraka, jako je tih sam filter al svake tolko povuce vecu kolicinu zraka i onda sumi i sva voda je mjehuricasta....kako to rijesiti?

Pisano: 18.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjski filter
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne bih rekao da ti filter vuce zrak, ono sto cujes je odzracivanje. Dakle u filteru je ostalo jos zraka od kada si ga startao i sada taj zrak polako izlazi. Ono sto cujes je kada zrak prolazi kroz rotor i biva rasprsen u vodi, od tuda i ti sitni mjehurici u akvariju.
To je potpuno normalno i treba neko vrijeme da se sve unutra posteno "napije" vodom. Ako zelis ubrzati proces mozes lagano naguti filter naprijed-nazad i lijevo desno da se brze odzraci.

Također se nemoj cuditi ako tu i tamo nakon duzeg vremena rada cujes da filter izbacuje "zrak" jer se tijekom bioloske filtracije u filteru stvaraju plinovi.

Pisano: 19.07.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum