NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
10 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 10

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 ... 9 »


početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#1
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
mali problem.... naime, kornjača koju sam kupio prije nekoliko dana(žutouha) neprestano ide na filter pumpu dok radi. pumpa je položena vodoravno i radi fontanu a kornjači je iz meni nepoznatog razloga najbolje na njemu. zna li netko zbog čega i da li su imali isti "problem"? unaprijed hvala. pozdrav

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobrodosao na forum...

Mozda bi mogao nesto vise da kazes o samom akavrijumu..kolika je velicina itd..ili cak sliku da postavis...

Izvini ako grjesim ali dali mozda tvoju kornjacu filtre vuce prema sebi? ako je kornjaca mala a filter jak to je moguce

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
akvarij je u obliku dijamanta(35l),ne vuče ga voda,frajer se doslovce popne na njega,a kad pliva pliva normalno..dođe do motora i kao da želi kroz staklo..čak i sjedne na fontanu..nadam se da vidiš,slikam mobitelom..i kad isključim filter, on se mota oko njega..

Dodaj datoteku:



jpg  Photo-0123.jpg (130.36 KB)
370_47b5e9560e7e1.jpg 1280X1024 px

jpg  Photo-0124.jpg (117.69 KB)
370_47b5e9734ed89.jpg 1280X1024 px

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
poz i dobrodasao na forum
Da li je to kornjaci jedimo kopno na koje moze doci, odnosno popeti ili se moze popeti na kamen... ili sto je to vec lijevo od nje

Pisano: 15.02.2008
[url=http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=30]Smje
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#5
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ne nije to jedino kopno, u svakom kutu ima po kamen. ???sad sam na 10-ak min ugasio filter baš da vidim šta će..i sad se ne penje nego miruje u vodi

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To na slici kao prvbo nije zutouha nego ...
Graptemys pseudogeographica kohnii.
(Koni kornjaca kako nasi kazu mada to smatram pogresnim nazivom)

Nebrini se previse sto je konjaca na tom filteru, filter je u tom polozaju, lako dodje do jega. Netreba te to zabrinjavati ni najmanje. Kornjace se uvjek vole sigurno osjecati, i trenutno joj to predstavlja najsigurnije mjesto (jer je pola u vodi).
Gdje je upreta rasvjeta koja grije kopno ?
Sve u svemu, netrazi brigu tamo gdje je nema!
Lijep pozdrav

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#7
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
da dobro, nisam ekspret vidim da ima žutog.... pomalo.... a što se tiče svijetla, imam samo "žarulju vulgaris" koju neznam kako da namjestim. da li trebam grijati kopno i koliko svijetlo smeta njenim očima? na kopno da usmjerim da bude što bliže ili? trenutno mi osvjetljava sve jednako.

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#8
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
i hvala svima na odgovorima do sada a i u buduće, malo mi je lakše....

Pisano: 15.02.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#9
Regularni član
Regularni član


See User information
ovako,ja sam iz zagreba i djevojka mi kupila dvije kornjace.da skratim pricu,kao i mnogima otisao sam na internet i dozivio sok kad sam vidio koliko sam bio krivo upucen o njima (tj.idioti u pet shopovima).naravno da sam dobio okruglu plasticnu zdjelu sa palmicom,naravno da sam dobio racice,naravno da su mi rekli da ih prvih par mjeseci hranim samo sa njima.radi se zutouhim kornjacama(ybs je termin mislim).
ukratko,par pitanja;

1.koliko su uopce stare?(oklop im dugacak 4cm,milimetar vise manje)

2.koji god bio odgovor na 1.pitanje pretpostavljam da su mlade i da ih moram hraniti dva puta dnevno sa sirovim mesom(piletina junetina svinjetina itd) velicine njihove glave.to sam pohvatao sa interneta,je li to tocno i do kada takav rezim?

3.ima li netko cije su kornjace zive,sretne i velike da mi da savjet o prehrani sad dok su mlade(npr.3 puta tjedno piletinu,2 puta svinjetinu itd.).mislim,znam da svaka kornjaca drukcija i da mora biti raznoliko ali eto...

4.jasno mi je da bi akvarij trebao biti sto veci cca 100-200l,taj dio je ok,zanima koliko dode otprilike (u kunama ili eurima) takav kvalitetan akvarij sa kvalitetnim grijacima i kvalitetnim filterom?

5.sad sam im dao malo piletine,pojele su,ali me zivcira sto su malo mutave,tj.jedna pocne jest tek kad vidi drugu ili im moram 5 min mahat pred nosom.to normalno?

eto,znam da vjerojatno svi odgovori vec postoje ovdje i potrazit cu ih al hitno mi je i bilo bi lijepo da mi netko odgovori ovdje na konkretno sto mene zanima.hitno mi je jer ne zelim da mi umru.zasad su ok,zivahne,stavio sam "akvarij" pod lampu.grebu bo krajevima i pokusavaju izac van...stvarno mi je stalo do njih i htio bih da narastu velike i da mi rade drustvo jos puno puno godina.POMOC!!!!!! treba mi pomoc sada hitno da mi ne umru (primjetite kako koristim rijec umru a ne uginu ,prirasli srcu gadovi jedni) dok su mladi za prvih par mjeseci pa cu se poslije vec uhodati a i vise informacija pohvatati

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav HJanko i dobrodosao.
Evo ti odgovori, ako ti nesto nije jasno, slobodno upitaj ponovo.

Citiraj:

Pisano od: janko1986
1.koliko su uopce stare?(oklop im dugacak 4cm,milimetar vise manje)
Stare su tek par mjeseci. Izlegle su se na nekoj farmi u americi gdje ih masovno razmnozavaju i onda u citav svijet salju.

Citiraj:

Pisano od: janko1986
2.koji god bio odgovor na 1.pitanje pretpostavljam da su mlade i da ih moram hraniti dva puta dnevno sa sirovim mesom(piletina junetina svinjetina itd) velicine njihove glave.to sam pohvatao sa interneta,je li to tocno i do kada takav rezim?
Tocno je da ih hranis dva puta dnevno. Nemoj gledati kolika im je glava nego gledaj da im toliko das koliko ce u prvih pet minuta pojesti da nista ne ostane.

Citiraj:

Pisano od: janko1986
3.ima li netko cije su kornjace zive,sretne i velike da mi da savjet o prehrani sad dok su mlade(npr.3 puta tjedno piletinu,2 puta svinjetinu itd.).mislim,znam da svaka kornjaca drukcija i da mora biti raznoliko ali eto...
Naravno da ima takav netko. Evo ti par savjeta. Prvo: svinjetinu skroz izbrisi, nedaji nikako. Daji piletinu, govedinu, ali ne pretjerano. Potrudi se da im dajes male gliste. To im je dobra i zdrava hrana. Takodjer ribu. Posto su male i sitne trebace ti da im dajes male kolicine. Takodjer slobodno nastavi dalje hraniti i racicima. Racici kupovni nisu otrovni (kao sto se uhvati dojam od nekih) nego jednostavno nisu i netrebaju biti glavna hrana. To jest: nesmije se samo njima hraniti kornjace. Obrati se zivim glistama (sitnim), i crvenim larvama, toga bi trebalo biti u hrvatskim petshopovima. (Gliste dobijes u trgovini za ribarsku opremu). Prvu godinu ih hranis tako, poslje toga jednom dnevno, odnosno svaki drugi dan.

Citiraj:

Pisano od: janko1986
4.jasno mi je da bi akvarij trebao biti sto veci cca 100-200l,taj dio je ok,zanima koliko dode otprilike (u kunama ili eurima) takav kvalitetan akvarij sa kvalitetnim grijacima i kvalitetnim filterom?
Za odraslu kornjacu (zutouhu) ce ti trebati veci akvarijum vec 200 litara. Ali imas jos vremena za to. Za sada ti je dovoljan jedan od 60 litara, ili bolje uzmes odmah jedan od 100, gdje kornjaca moze biti od prilike prve tri godine.- Sto se tice filtera, ja ti mogu samo Eheim savjetovati. Skupi su ali su za moj pojam najbolji (moram na dodati da taklodjer imam prijatelja iskusnih aquarista koji ne misle tako). Grijac je ovisan od litrazi. Imaj jedno na umu. Zrak, kopno mora biti toplije vec voda.

Citiraj:

Pisano od: janko1986
5.sad sam im dao malo piletine,pojele su,ali me zivcira sto su malo mutave,tj.jedna pocne jest tek kad vidi drugu ili im moram 5 min mahat pred nosom.to normalno?
Nemoj mahati, nemoj ih uzrujavati. Stavi hranu u vodu i mirno posmatraj. Cak i ako nece doci odmah, skloni se, docice kad se budu sigurno osjecale.

Jos nesto: pobrini se

eto,znam da vjerojatno svi odgovori vec postoje ovdje i potrazit cu ih al hitno mi je i bilo bi lijepo da mi netko odgovori ovdje na konkretno sto mene zanima.hitno mi je jer ne zelim da mi umru.zasad su ok,zivahne,stavio sam "akvarij" pod lampu.grebu bo krajevima i pokusavaju izac van...stvarno mi je stalo do njih i htio bih da narastu velike i da mi rade drustvo jos puno puno godina.POMOC!!!!!! treba mi pomoc sada hitno da mi ne umru (primjetite kako koristim rijec umru a ne uginu ,prirasli srcu gadovi jedni) dok su mladi za prvih par mjeseci pa cu se poslije vec uhodati a i vise informacija pohvatati[/quote]

Jops nesto: Pobrini se stvarno da sto prije uzmes stakleni akvarijum, da ga sredis unutra da napravis kopno sa zaruljom koja grije kopno i sa mjestima u akvarijumu gdje se kornjace mogu sakriti.

Ako te jos nesto zanima, javi se.

M.

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




(1) 2 3 4 ... 9 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum