NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
7 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 7

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Pitanje u vezi novog smestaja
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovako planiram negde za mesec ili dva da uzmem novi veliki akvarijum za kornjace i gledam ove poklopce i ja cu da uzmem akvarijum dimezniaj 110cm x 50cm x 40cm dubina na zalost necu moci od 150cm jer nemam prostora za toliku duzinu akvarijuma.I dali bi bio ovaj poklopac bio ok za kornjace.
Za pocetka bi uzo unutrasnji filter koji moze da cisti 250l vode i neznam samo koji bi bio najbolji grejac od ovih po meni mislim da je ovaj Juwel on je i najskuplji trebalo bi da bude i najkvalitetniji.
http://www.akvarijum-centar.com/Greja%C4%8Di-za-akvarijum.html
A mislio sam na ovaj poklopac
Smanjena slika
I jos nesto jer se kopno izradjuje na poklopcu ili unutra akvarijuma,posto na ovom poklopcu vidim neku letvicu na sredini i staklo neko pa reko dali je to odradjeno zbog kopna?
I najverovatnije bi mi ovi ljudi napravili akvarijum,i nisam samo bas razumeo sta im znaci ovo duplo dno,i dali bi za kornajce trebo sve ovo da uzmem sto pise dole u napomeni mislim na ova ojacanaj,onda duplo dno itd.
Evo ovde imaju sve ovo opisano kako oni to rade
http://www.akvarijum-centar.com/Izrada-akvarijuma/

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pokusaj napraviti bolji razmjestaj, tebi dodatnih 40 cm duzine ne znaci puno dok ce kornjacama to znatno utjecati na kvalitetu zivota. Duzina od 110 cm jednostavno nece biti dovoljna kada kornjace odrastu. Nisam niti ja imao prostora za toliki akvarij pa sam ga napravio izbacivanjem viska namjestaja iz sobe.
Predlazem ti da za sada jos ne zuris sa tim smjestajem ako nemas dovoljno novaca da to slozis posteno. Kada ti kornjace prerastu trenutni akvarij u najgorem slucaju mozes kupiti veliku, jeftinu plasticnu posudu i u tome ih drzati jos neko vrijeme sa starom opremom dok dobro ne isplaniras novi smjestaj i ustedis potreban novac.

Unutarnji filter je bacanje novaca na tu kolicinu vode, od kupovnih filtera jedino vanjski kanisterski imaju dovoljno velik volumen.
Juwelovi grijaci su skupi, ali nisu kvalitetni, traju maksimalno 2-3 godine i onda ih mozes baciti jer se termostat iskrivi. Za kornjace je bolji izbor Aquarium Systems Newatt ili Sera Heater sa tvog linka, meni su se do sada pokazali najbolji JBL ProTemp S grijaci: LINK

Kopno mozes izvesti kako zelis, u ovakvim akvarijima obicno stavljam kopno na gornja uzduzna pojacanja akvarija.
Staklo na sredini akvarija je gornje poprecno pojacanje, a letvica ojacava poklopac. Ti mozes iskorititi i taj dio za kopno, samo moras napraviti prilaz.
Duplo dno ti kod kornjaca nije potrebno, to se najcesce radi za ciklidne i morske akvarije gdje se slazu veliki kameni grebeni u akvarij.
Pojacanja su na akvariju svakako pozeljna i ovise o dimenzijama akvarija. To ce ti firma kod koje izrađujes akvarij preporuciti, ovo su sva moguca pojacanja: LINK

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa neznam sad dal moze do 300e dobar akvarijum da se napravi bez opreme?
Posto ja ovde u banji nemam ljude koji bi to mogli da naprave sve bi morali neki iz drugih gradova.Ja bi najbolje kad bi naso 1 coveka ko ce da mi odradi Akvarijum sa ovakvim poklopcem i da mi napravi kopno u obliku pladforme koje nece da zauzme mnogo mesta kornjacama.
I sad sam gledo jer ima to negde da se kupi taj filter ceo u jednom komadu da ne moram da ja pravim nesto sam posto sam sad trazio i vido sam da neki samo prave taj filter mislim prave one boce i ono a ona pumpa mora da se kupi.
I koje su cene

Pisano: 11.04.2012

Editirano od Lazar321 on 11.04.2012 15:37:21
Editirano od Lazar321 on 11.04.2012 15:38:02
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Najjeftinija solucija ti je da si sam napravis akvarij.....
Nije prekomplicirano, samo pazi na mjere ako ces narucivat staklo...

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
nema sanse ja to da napravim teroecki nema sanse xDDD

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Pa neznam sad dal moze do 300e dobar akvarijum da se napravi bez opreme?
Posto ja ovde u banji nemam ljude koji bi to mogli da naprave sve bi morali neki iz drugih gradova.Ja bi najbolje kad bi naso 1 coveka ko ce da mi odradi Akvarijum sa ovakvim poklopcem i da mi napravi kopno u obliku pladforme koje nece da zauzme mnogo mesta kornjacama.
I sad sam gledo jer ima to negde da se kupi taj filter ceo u jednom komadu da ne moram da ja pravim nesto sam posto sam sad trazio i vido sam da neki samo prave taj filter mislim prave one boce i ono a ona pumpa mora da se kupi.
I koje su cene


Samo staklo ce ti ispasti puno manje od 300 eura, ne znam koliko ce te kostati transport. No potrebno je napraviti postolje, poklopac, sloziti rasvjetu i nabaviti filter i grijac. Naravno ne moras sve odjednom nabaviti, za pocetak bi bilo dobro da si sredis postolje, pa onda akvarij itd.
Tesko da ces naci jednog covjeka koji ce ti moci sve napraviti. Ova firma se bavi izradom citavih akvarija, mozes ih pitati da li bi ti radili takav terarijski poklopac, no sumnjam. Staklenu platformu bi ti mogli s druge strane bez problema napraviti. Terarijski poklopac bi ti mogao sloziti lokalni stolar po nacrtima.

Tvornckih kanisterskih filtera imas ovdje, one se instaliraju u postolje ispod akvarija: LINK LINK2


Citiraj:

Pisano od: zokisharp
Najjeftinija solucija ti je da si sam napravis akvarij.....
Nije prekomplicirano, samo pazi na mjere ako ces narucivat staklo...


Pa bas i nije, jer ako nemas znanja, iskustva i alata velike su sanse da tako velik akvarij popusti. A nekoliko stotina litara po kuci moze napraviti puno vecu stetu nego da si skuplje platio strucnjaka da ti ga zalijepi. Ja se niti nakon 10-11 godina hobija ne bi usudio lijepiti nesto vece sam i nikako ne preporucam pocetnicima da se upustaju u tako nesto.

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa da ova firma koliko vidim ima sve i od opremem i od akvarijuma pa bi njih pito da mi napravi akvarijum i koliko bi trebo ovaj poklopac da bude visok jer dovoljno da bude 30cm transport nece izaci vise od 20e sigurno.

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako planiras koristiti UVA-UVB neonke kao rasvjetu kornjacama onda ti je visina od 30 cm ok. Pitanje je od kakvih oni materijala obicno izrađuju poklopce, terarijski poklopci se obicno rade od drva jer je tako najjeftinije.

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa ja cu da im kazem od kog materijala da izgrade,da planiram UVA-UVB rasvetu koliko sam ja cito najbolje je da napravim od sper ploce ili ove OSB ploce sto pise,a postolje ce da mi napravi komsij on ce da mi napravi ovo metalno najsigurnije :D

Pisano: 11.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#10
Aktivan član
Aktivan član


See User information

Pisano: 12.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum