NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Pitanje ??????????
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovako imam 2,3 pitanja vezana za crvenouhe kornjace.Kad im menjam vodu stavo sam da im odstoji 24h i vise od toga i sipo sam mlaku vodu one se posle ohladila za tih 24h i pala je na 20c kada sam je sipo u akvarijum valjda nece nista da im fali dok se voda ne zagreje za 3,4 h posto toliko treba grejacu da dostigne 26c a cito sam da je to najbolja temperatura za male kornjace kao sto su moje.
2 pitanje dali neko moze da prepozna ko je musko a ko zensko ili su obe musko ili zensko evo vam dva linka
1: Smanjena slika
2:Smanjena slika

3.Pitanje dali zna neko zasta sluze AD3 kapi vodeni rastovr za bebe cuo sam da im se to stavlja al neko kaze za oci neko kazi za oklop. TO je to Xvala unapred :)

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Kornjace bi trebao staviti u akvarij tek kada se temperatura vode stabilizira, ovakve nagle razlike u temperaturi nisu bas uputne.
Savjetujem ti da pocnes koristiti akvaristicko sredstvo za pripremu vode koje neutralizira klor i teske metale, tada samo stavis vodu u akvarij, dodas to sredstvo i voda je odmah spremna za kornjace. Na taj nacin mozes odmah u akvarij dodati vodu odgovarajuce temperature pa izbjegnes probleme sa temperaturnim šokom.
Svakako procitaj sljedece clanke, bit ce ti sve puno jasnije :

Smjestaj za vodene kornjace

Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Kornjace trebaju odrasti i spolno dozrijeti da bi im mogao odrediti spol: LINK

Sto se tice AD kapi i vitamin A i vitamin D imaju svoju ulogu. Vitamin A je potreban za normalan rast i zdravlje ociju kornjace, njegov nedostatak moze uzrokovati zavaranje ociju.
Vitamin D je vazan za pravilan metabolizam kalcija u tijelu kornjace. Bez njega dolazi do metabolicke bolesti kostiju (meksanja oklopa) i na kraju smrti kornjace.
Ove vitamine ima jedino smisla kapati na hranu, stavljenje u vodu, kapanje po ocima i oklopu nema nikakvog smisla jer organizam kornjace na taj nacin ne moze iskoristiti te vitamine.
Ako ces se pravilno brinuti za kornjacu (raznolika prehrana, UVB rasvjeta za gmazove itd.) nece biti potrebe za ovim kapima.

Kada odgovoris na ovaj post temu cu prebaciti u odgovarajuci podforum "Za početnike u držanju vodenih Kornjača".

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
A kakvo je to akvarisko srestvo za pripremu kornjaca za to prvi put cujem??? gde do da se nabavi i sta se radi sa tim :D?

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
I koliko bi mi trajo ovaj Aqva Safe od 50 ml sad sam vido bas ???

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ja imam lampu i ovu sijalicu na njoj pise da ima A i D vitamina najvise valjda je to to

Smanjena slika

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
A kakvo je to akvarisko srestvo za pripremu kornjaca za to prvi put cujem??? gde do da se nabavi i sta se radi sa tim :D?


Ta sredstva mozes nabaviti u pet shopu, poznata su npr. Easylife FFM-Fluid Filter Medium, Nutrafin Aqua+, Sera Aquatan, Tetra AquaSafe...

Citiraj:

Pisano od: Lazar321
I koliko bi mi trajo ovaj Aqva Safe od 50 ml sad sam vido bas ???


Ovisi koju litrazu akvarija imas i koliko vode mijenjas.

Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Ja imam lampu i ovu sijalicu na njoj pise da ima A i D vitamina najvise valjda je to to

Smanjena slika


Obicna stedna zarulja ne sadrzi poseban UVA-UVB spektar. Ove specifikacije pokazuju energetsku klasu zarulje, nemaju nikakve veze sa vitaminima.
Posebne UVA-UVB zarulje isijavaju posebne valne duljine svjetlosti koje u kozi gmazova poticu sintezu vitamina D3 iz određene hrane koju kornjaca pojede. Ne sadrze same lampe vitamine.


Molim te odluci se da li ces postavljati pitanja na akvarij.net ili ovdje (u oba slucaja ces dobiti odgovor). Postavljati duplo nema smisla.

Pisano: 04.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Da ali postavljam zato sto ovde kad postavim niko ne odgovara sem tebe tako da necu postavljati pitanja jer samo ti koliko vidim odgovaras nazalos :P :)

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti, ali nisam na mlazni pogon. Ovime se bavim u slobodno vrijeme i trudim se barem jednom dnevno svratiti na forum i odgovoriti. Ako zelis kvalitetan odgovor morati ces se malo strpiti u svakom slucaju.

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#9
Moderator
Moderator


See User information
Polako, ima nas malo više, ali Kori je za tehničke stvari zaista - najstručniji.

Pisano: 05.03.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje ??????????
#10
Početni član
Početni član


See User information
POMOC !!
Sta je kornjacama najveci stres?
Hvalla unaprjed !! :)

Pisano: 05.03.2012
Teresa Tessa
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum