NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Anonymous
Re: Kame
#11
Citiraj:

Pisano od: Kori

Tako da vodu prvo ulijes u neku kantu, namjestis joj temperaturu, dodas sredstvo za pripremu vode i tek tada ulijevas u akvarij.
Znaci nije pametno spojit crijevo na pipu i direktno tocit u akvarij kada je kornjaca unutra...



to rijedi i za velike i male akvarije?
hvala,pozdrav

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: josip333
to rijedi i za velike i male akvarije?
hvala,pozdrav


Da, samo je moguce da u malom akvariju nece biti dovoljno bakterija u filteru i podlozi da obrade sav otpad. U tom slucaju se voda prezasiti otpadnim spojevima i amonijak pocne divljat (tada voda smrdi). Onda nemas drugog izbora, moras mijenjat svu vodu.

Pisano: 17.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#13
Početni član
Početni član


See User information
Kupio sam joj i filter i grejač, kapi za ubijanje amonijaka, uništavanje hlora, vezivanje metala i vitamina D, štapiće i granule, i još neke ukrase za akvarijum još pre 10ak dana, ali nisam stigao da postavim na forumu slike, zbog nekih obaveza.
Sledeće na listi je novi veliki akvarijum i novi pod, kao i žive biljke koje bi mogla da gricne svremena na vreme.

Hteo bih da pitam još nešto.
Da li bih mogao da joj kupim pesak i kako se on održava, tj. da li treba da kupim i specijalni filter za pesak?
Hoću da joj kupim i veći akvarijum koji može da ima barem oko 80 litara, barem dok još ne poraste, pošto mi ovaj deluje prenatrpano...

evo i slika, samo da ih nadjem

Pisano: 30.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#14
Početni član
Početni član


See User information
Evo i slika.

Inače, danas sam joj dao kuvanu nezačinjenu piletinu, i bila je presrećna. Najela se, i evo, sunča se sada već skoro dva sata.

Takođe, njeno ponašanje se promenilo u potpunosti od kada je dobila nove igračke i grejanje i filter.
Postala je vesela, ne plaši me se ni malo, dolazi i uzima mi hranu iz ruke, kad stavim prst u akvarijum dođe do njega da vidi da li ima hrane, uplaši se samo kad je na kopnu i kad neko prođe pored akvarijuma, ali verujem da će vremenom i za to da je boli uvo. =)

Malo joj je omekšao donji deo oklopa, iako je voda topla, ishrana raznovrsna i voda čista. Nije izlazila zadnjih par dana na kopno da se sunča, ali to je verovanto jer se plašila da to uradi. Proveriću joj oklop sutra ili preksutra, jer je sada počela da izlazi na kopno mnogo češće nego pre.

evo i slika

http://img545.imageshack.us/img545/8577/20120127015647.jpg

http://img62.imageshack.us/img62/1269/20120127015729.jpg

http://img194.imageshack.us/img194/135/20120127015801.jpg

http://img717.imageshack.us/img717/779/20120127015807.jpg

http://img818.imageshack.us/img818/5550/20120127020646.jpg

http://img545.imageshack.us/img545/7559/20120127015950.jpg

http://img821.imageshack.us/img821/3016/20120127020100.jpg

Pisano: 30.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Flash
Kupio sam joj i filter i grejač, kapi za ubijanje amonijaka, uništavanje hlora, vezivanje metala i vitamina D, štapiće i granule, i još neke ukrase za akvarijum još pre 10ak dana, ali nisam stigao da postavim na forumu slike, zbog nekih obaveza.
Sledeće na listi je novi veliki akvarijum i novi pod, kao i žive biljke koje bi mogla da gricne svremena na vreme.

Hteo bih da pitam još nešto.
Da li bih mogao da joj kupim pesak i kako se on održava, tj. da li treba da kupim i specijalni filter za pesak?
Hoću da joj kupim i veći akvarijum koji može da ima barem oko 80 litara, barem dok još ne poraste, pošto mi ovaj deluje prenatrpano...

evo i slika, samo da ih nadjem


Ako mozes navedi konkretna imena proizvoda da vidimo o kojim se sredstvima radi. Jer u pet shopu ti uvale stvari koje ponekad nisu uopce potrebne.

Pod pijesak mislis bas na onaj skroz sitni za djecje pjescanike ili krupniji sljunak npr. 3-5 mm granulacije? Poseban filter za podlogu ti nije potreban, on serucno cisti usisavanjem prilikom izmjena vode.

Ako zelis sada izbjeci kupnju jos jednog akvarija srednje velicine kojeg ce kornjaca prerasti u par godina nabavi veliko plasticno korito/kacu/lavor i smjesti kornjacu unutra sa svom potrebnom opremom. Tada mozes skupljati novac za posten smjestaj bez dodatnih troskova.

Citiraj:

Pisano od: Flash
Evo i slika.

Inače, danas sam joj dao kuvanu nezačinjenu piletinu, i bila je presrećna. Najela se, i evo, sunča se sada već skoro dva sata.

Takođe, njeno ponašanje se promenilo u potpunosti od kada je dobila nove igračke i grejanje i filter.
Postala je vesela, ne plaši me se ni malo, dolazi i uzima mi hranu iz ruke, kad stavim prst u akvarijum dođe do njega da vidi da li ima hrane, uplaši se samo kad je na kopnu i kad neko prođe pored akvarijuma, ali verujem da će vremenom i za to da je boli uvo. =)

Malo joj je omekšao donji deo oklopa, iako je voda topla, ishrana raznovrsna i voda čista. Nije izlazila zadnjih par dana na kopno da se sunča, ali to je verovanto jer se plašila da to uradi. Proveriću joj oklop sutra ili preksutra, jer je sada počela da izlazi na kopno mnogo češće nego pre.

evo i slika



Kada kornjacu hranis mesom slobodno joj mozes davati sirovo.

Kornjaci ce sada jos trebati neko vrijeme da se privikne na nove uvjete, dobar je znak da je aktivna i da prihvaca hranu.

Normalno je da je dio oklopa oko repa blago elastican kod mladunaca, da oklop ocvrsne potrebna je UVA-UVB rasvjeta, to bi trebao sljedece nabaviti i to sto prije.

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#16
Početni član
Početni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Kori

Ako mozes navedi konkretna imena proizvoda da vidimo o kojim se sredstvima radi. Jer u pet shopu ti uvale stvari koje ponekad nisu uopce potrebne.

Pod pijesak mislis bas na onaj skroz sitni za djecje pjescanike ili krupniji sljunak npr. 3-5 mm granulacije? Poseban filter za podlogu ti nije potreban, on serucno cisti usisavanjem prilikom izmjena vode.

Ako zelis sada izbjeci kupnju jos jednog akvarija srednje velicine kojeg ce kornjaca prerasti u par godina nabavi veliko plasticno korito/kacu/lavor i smjesti kornjacu unutra sa svom potrebnom opremom. Tada mozes skupljati novac za posten smjestaj bez dodatnih troskova.



Filter je od firme Aquarium Systems, platio sam ga 17 evra, i prečišćava 40 litara vode.
ima sundjerasti filter i kertridž sa ugljenikom, kako mi se čini (carbon filter). Može da stoji vodoravno, pa sam ga zbog toga i uzeo, jer mi je akvarijum mali.

Grejač je kineski, 220-240 V, 50-60 Hz, 25W i ima termostat koji gasi grejač kada voda dostigne temperaturu, za njega sam dao oko 6 evra, a može da greje od 15 do 30 litara vode.

Pošto ima svega nekih 6-7 litara vode u akvarijumu, nisam kupovao ništa zahtevnije i veće.

Mislio sam na skroz sitni pesak, kao na peščanoj plaži =)
za ovaj šljunak se malo plašim da ne proguta i da se ne uguši.
Takođe, da li bi bilo previše stresno za kornjaču, dok je ovako mala, da je vadim iz akvarijuma kad je hranim, jer ga ovako baš zaprlja brzo...

Ovo je mnogo dobar predlog, to ću verovatno i da učinim uskoro. =)


Citiraj:


Kada kornjacu hranis mesom slobodno joj mozes davati sirovo.

Kornjaci ce sada jos trebati neko vrijeme da se privikne na nove uvjete, dobar je znak da je aktivna i da prihvaca hranu.

Normalno je da je dio oklopa oko repa blago elastican kod mladunaca, da oklop ocvrsne potrebna je UVA-UVB rasvjeta, to bi trebao sljedece nabaviti i to sto prije.


Ok, kupiću joj to, idem za koji dan, samo da se oporavim od operacije zuba, natečen sam kao stallone, ne bi valjalo da izlazim napolje još par dana. =D

Pa, dosta je živahna, istražuje akvarijum, kako god da joj postavim ovu veštačku biljku, ona je isčupa, pa biljka pluta po površini, ona se popne na nju kao na dušek. Sada je više ni ne postavljam, već samo ostavim da ona bira kako će biti. =)

Taj deo oko repa jeste elastičan, ali baš pomalo. Ja sam konkretno mislio na trbušni deo.

Hvala Kori, što odgovoraš ovako često i brzo, pravi si. =D

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Filteri grijac ce ti biti dobri za pocetak, konkretno su me zanimala sva kemijska sredstva sto si nabavio i suha hrana.

Skroz sitni pijesak bi ti se dizao i unistio rotor filtera. Njega je moguce samo imati sa vecim filterima koje mozes zastititi i koji imaju mogucnost profiltrirati taj pijesak prije nego dođe do rotora...
Kod krupnijeg sljunka je veca mogucnost da ce zacepiti kornjaci probavu nego da se ugusi, ali do toga dolazi samo ako kornjaca jede velike kolicine sljunka, sto na vrijeme mozes primjetiti i maknuti. U najgorem slucaju ako te strah mozes staviti oblutke vece od kornjacine glave.

Nikako ne savjetujem da vadis kornjacu van iz akvarija za hranjenje. Nauci kornjacu da jede sa plasticne pincete pa neces imati problema sa truljenjem ostataka hrane. U slucaju ostataka pokupi ih malom mrezicom za ribe.

Kako ce kornjaca rasti oklop ce joj postajati deblji i cvrsci, samo je pravilno hrani i nabavi pravilnu rasvjetu i nece biti problema. Ova vrsta kornjace je također u mogucnosti dio vitamina D3 direktno apsorbirati iz prehrane, zato je vazno da joj dajes neke kvalitetnije granule koje sadrze vitamin D3.

Pisano: 31.01.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#18
Početni član
Početni član


See User information
evo i slike, možda bolje bude tako. =)

Kapi su samo jedan preparat koji navodno sve to radi da bi poboljšao kvalitet vode.
ZooMed Reptisafe.
Ovo sve radi navodno:
-Izbacuje Hlor i Hloramine
-Uništava Amonijak i sprečava njegovu akumulaciju
-Dodaje bitne elekrtolite (Zajedno sa kalcijumom)
-Pomaže u rehidraciji novih prinova
-Pomaže u razvijanju kože (slime coat)
-Smanjuje Ph vrednost u vodi.

Štapići su Tetra ReptaMin
-Optimalni sastojci kalcijuma i fosfora (36:1)
-Mešavina riblje i biljne prerađevine, biljnih proteina, minerala, školjki, rakova, ulja, masti, alge licitin i lizina.

Granulse su DAJANA ReptiGran
-Sadrži hranljive proteine koje smanjuju biološki otpad u akvarijumu
-Ekstrat biljnih proteina, alge (spirulina, chlorella), riblje brašno, povrće (spanać), pšenično brašno, plankton, suvi kvasac i masti i ulja (riblje ulje).

Dodaj datoteku:



jpg  2012-02-01 20.59.54.jpg (99.38 KB)
1880_4f299da62f4a1.jpg 800X600 px

Pisano: 01.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Kame
#19
Citiraj:

Pisano od: Kori

Kako ce kornjaca rasti oklop ce joj postajati deblji i cvrsci, samo je pravilno hrani i nabavi pravilnu rasvjetu i nece biti problema. Ova vrsta kornjace je također u mogucnosti dio vitamina D3 direktno apsorbirati iz prehrane, zato je vazno da joj dajes neke kvalitetnije granule koje sadrze vitamin D3.


ja baš prije par dana kupio Plivit D3 kapi koje su inače za ljude.

na uputstvima piše:prevencija rahitisa u dojenčadi i male djece,osobito pri neadekvatnoj prehrani(hrana s premalo vitamina D,smanjena apsorpcija) i kada je izlaganje onemogućeno(zimski mjeseci),te nadoknada povečanih potreba u trudnica i dojilja.

mislim da su bolje od bilokojeg,najskupljeg vitaminskog preparata iz pet shopa.
kapi dodajem na hranu,pričekam da malo upije i bacam u vodu.

za one koje zanima "više":
Plivi D3 kapi
Plivit D3,akvarij net

p.s.kad nakapam na hranu i ubacim u vodu,izgleda kao da se kapi "odvoje" od hrane i ode u vodu.dali se još nekm to događa.

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Kame
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Flash
evo i slike, možda bolje bude tako. =)

Kapi su samo jedan preparat koji navodno sve to radi da bi poboljšao kvalitet vode.
ZooMed Reptisafe.
Ovo sve radi navodno:
-Izbacuje Hlor i Hloramine
-Uništava Amonijak i sprečava njegovu akumulaciju
-Dodaje bitne elekrtolite (Zajedno sa kalcijumom)
-Pomaže u rehidraciji novih prinova
-Pomaže u razvijanju kože (slime coat)
-Smanjuje Ph vrednost u vodi.

Štapići su Tetra ReptaMin
-Optimalni sastojci kalcijuma i fosfora (36:1)
-Mešavina riblje i biljne prerađevine, biljnih proteina, minerala, školjki, rakova, ulja, masti, alge licitin i lizina.

Granulse su DAJANA ReptiGran
-Sadrži hranljive proteine koje smanjuju biološki otpad u akvarijumu
-Ekstrat biljnih proteina, alge (spirulina, chlorella), riblje brašno, povrće (spanać), pšenično brašno, plankton, suvi kvasac i masti i ulja (riblje ulje).


ZooMed je jedna od kvalitetnijih tvrtka za teraristiku na svijetu. Obicno se sredstvo za pripremu vode prodaje odvojeno od stedstva koje uklanja amonijak (sto nije potrebno koristiti) pa nisam razumio sta konkretno imas. Vazno je da s necim kornjaci iz vode uklonis klor i teske metale. Da li su jos neki proizvodi od ZooMeda dostupni u Beogradu (lampe, filteri, hrane...)?

Tetra RepTomin je jedna od najpoznatiji svjetskih hrana za kornjace, sadrzi vitamin D3 i u svakom slucaju je preporucam.

Dajana ReptiGran je vec hrana slabije kvalitete, u buducnosti kada je potrosis je dovoljno da se zadrzis na ReptoMinu.

Citiraj:

Pisano od: josip333
ja baš prije par dana kupio Plivit D3 kapi koje su inače za ljude.

na uputstvima piše:prevencija rahitisa u dojenčadi i male djece,osobito pri neadekvatnoj prehrani(hrana s premalo vitamina D,smanjena apsorpcija) i kada je izlaganje onemogućeno(zimski mjeseci),te nadoknada povečanih potreba u trudnica i dojilja.

mislim da su bolje od bilokojeg,najskupljeg vitaminskog preparata iz pet shopa.
kapi dodajem na hranu,pričekam da malo upije i bacam u vodu.

za one koje zanima "više":
Plivi D3 kapi
Plivit D3,akvarij net

p.s.kad nakapam na hranu i ubacim u vodu,izgleda kao da se kapi "odvoje" od hrane i ode u vodu.dali se još nekm to događa.


U normalnim okolnostima kornjacama nije potrebno dodavati vitamine kao ostalim gmazovima iz jednostavnog razloga sto uz pravilnu rasvjetu i pravilnu prehranu (+ granule sa vit. D3) dobivaju sasvim dovoljne kolicine vitamina i nema sanse da dođe do metabolicke bolesti kostiju.
Dodavanjem vitamina zdravoj kornjaci joj samo opterecujes bubrege i riskiras hipervitaminozu...

Pisano: 02.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum