NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Sobno jezerce
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Uskoro planiram selidbu, pa sam razmišljala o tome da kornjaču umjesto u akvariju držim u plastičnom koritu od kojeg bih napravila sobno jezerce.

Vidjela sam dosta dobrih izvedbi na preporučanim linkovima (npr. LINK).
Između ostalog, naišla sam i na ovakvu izvedbu (LINK) koja me je posebno oduševila!

Zanima me može li mi netko preporučiti najbolje i najiscrpnije izvore o ovakvim poduhvatima?
Recimo, zanima me prije svega jesu li filteri s pumpom za fontanu koji se uobičajeno nalaze u ponudi za vrtna jezerca pogodni za ovakav smještaj (ili drugi filter setovi u takvoj ponudi)?

Unaprijed hvala na svakom odgovoru!

Pisano: 21.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kako odlično izgleda ovo na drugom linku!

Pisano: 22.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#3
Regularni član
Regularni član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Toni90ns
Kako odlično izgleda ovo na drugom linku!


Pa da! :)

Iako se plastičnim koritima najčešće zamjera estetsko zaostajanje za akvarijima, eto, mislim da je taj drugi link dokaz da se može napraviti toliko dobro da izgleda čak i bolje od akvarija :)

S obzirom na to da živim u stanu i da ću se useliti ponovno u stan, nemam volje prenositi akvarij, ovo mi se čini lakšim... Mislim, možda se i varam, ali zato sam se i javila prije selidbe, da ne kompliciram bespotrebno :)

Pisano: 22.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
Jedini je možda problem vlaga!

Pisano: 22.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: velikasirena
Uskoro planiram selidbu, pa sam razmišljala o tome da kornjaču umjesto u akvariju držim u plastičnom koritu od kojeg bih napravila sobno jezerce.

Vidjela sam dosta dobrih izvedbi na preporučanim linkovima (npr. LINK).
Između ostalog, naišla sam i na ovakvu izvedbu (LINK) koja me je posebno oduševila!

Zanima me može li mi netko preporučiti najbolje i najiscrpnije izvore o ovakvim poduhvatima?
Recimo, zanima me prije svega jesu li filteri s pumpom za fontanu koji se uobičajeno nalaze u ponudi za vrtna jezerca pogodni za ovakav smještaj (ili drugi filter setovi u takvoj ponudi)?

Unaprijed hvala na svakom odgovoru!


To je odlicno ako imas prostora za tako nesto, koje dimenzije si planirala? Najinteresantnija su ona gotova korita sto ima po centrima poput Bauhaus, Baumax, Pevec...ovdje su malo skuplja: LINK, podupres ih ciglama i OSB konstrukcijom. Ja sam ovako nesto planirao za ovogodisnji AkTer, ali ostao sam samo na modelu: Slika1 Slika2

Također imas one plitke kace za mošt, promjera 120 cm, duboke svega 25-30 cm, jako su jeftine:

Smanjena slika

Super ideja sam sloziti cvrstu drvenu konstrukciju u koju se uredno slozi debela folija za bare, tako mozes napraviti smjestaj tocno po zeljenim dimenzijama za razliku od gotovih plasticnih korita koja su obicno nezgrapnih dimenzija: LINK
Imas cijeli jedan DIY tutorial na Youtubu gdje covjek radi ogromnu baru tog tipa, ovo ti jr prvi video od 13-14 mislim:



Također googlaj "indoor pond", "above ground pond", "zimmerteich", Youtube je isto pun tih stvari. Jako puno primjera ces naci na najvecem svjetskom turtleforum.com u Habitats gallery, samo se moras registrirat da imas pregled slika: LINK - ovo mozes doslovce danima pretrazivat.

Filteri za bare su svakako pogodni, međutim kako su napravljeni da rade vani cesto ce biti bucniji od akvarijskih filtera. Kod sobnih bara bez problema mozes koristiti akvarijske kanisterske filtere ili jos bolje sama si napraviti filter pomocu plasticne posude i jace akvarijske pumpe.

Citiraj:

Pisano od: dekio
Jedini je možda problem vlaga!


Apsolutno, tu treba jako paziti. Ako ti je opcenito kuca vlazna gljivice ce poceti izbijat po plafonu i kutevima. Ali sve je to rijesivo redovitim prozracivanjem ili nekim uređajem koji skuplja vlagu iz zraka. Ili napravit zatvoreno kao moj model pod Slika1 gore.

U privitku su slike koje je jos davno clanica @Scripta iz Njemacke nabavila za ovu stranicu (dobila dopustenje od kolega da ih koristimo kao primjere):

Dodaj datoteku:



jpg  scripta1.jpg (125.93 KB)
427_4ef39141a49ef.jpg 1024X768 px

jpg  scripta2.jpg (135.89 KB)
427_4ef391516bf7b.jpg 1024X768 px

jpg  scripta3.jpg (171.29 KB)
427_4ef39160a6062.jpg 1024X768 px

jpg  scripta4.jpg (117.94 KB)
427_4ef391d0e4d3e.jpg 798X600 px

Pisano: 22.12.2011

Editirano od Kori on 22.12.2011 21:48:45
Editirano od Kori on 22.12.2011 21:50:03
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Sobno jezerce
#6
Sobne bare su odlične,nego pri izradnji uvjek me muči propuh.
Nije lijepo ako je preko cijelog jezerca staklo koje glumi poklopac,a ako stavim OSB ploče nemam pogled u jezerce, kad baru gledam s visine(na podu je).Na CAD slikama u gornjem postu se može gledati samo s prednje strane,odnosno ako dobro vidim morao bi čučnuti da vidim jezerce i kornjače?
Kakvi su vaši savjeti i prijedlozi?Na googlu sam vidio malo unutarnjih jezerca za kornjače s nekim poklopcem: LINK , LINK , LINK , LINKLINK

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jako puno ljudi drzi kornjace bez poklopca i u vecini slucajeva kod odraslih zdravih primjeraka nema problema, pogotovo ako baru smjestis negdje u kut u zavjetrinu. No dobra je ideja sobnu baru staviti bas direktno ispred prozora da u ljetnim mjesecima imaju mogucnost suncanja na pravom suncu kada se prozor otvori.
U mom modelu je najjeftinji moguci poklopac bio nuzno potreban da posjetitelji ne bi namakali ruke u jezerce. Sve skupa bi bilo dugacko 180 cm i visoko 100-120 cm tako da bi se sasvim dobro to vidjelo bez saginjanja sa određene udaljenosti.
Za vise novaca se prakticki moze sagraditi mali staklenik oko cijelog smjestaja, samo to mi je bilo daleko izvan buđeta.
Uz malo mašte, dovoljno love i prostora se da izvesti vecina stvari koju si zamislis.

Pisano: 23.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: Sobno jezerce
#8
Citiraj:

Pisano od: Kori
Jako puno ljudi drzi kornjace bez poklopca i u vecini slucajeva kod odraslih zdravih primjeraka nema problema, pogotovo ako baru smjestis negdje u kut u zavjetrinu. No dobra je ideja sobnu baru staviti bas direktno ispred prozora da u ljetnim mjesecima imaju mogucnost suncanja na pravom suncu kada se prozor otvori.
U mom modelu je najjeftinji moguci poklopac bio nuzno potreban da posjetitelji ne bi namakali ruke u jezerce. Sve skupa bi bilo dugacko 180 cm i visoko 100-120 cm tako da bi se sasvim dobro to vidjelo bez saginjanja sa određene udaljenosti.
Za vise novaca se prakticki moze sagraditi mali staklenik oko cijelog smjestaja, samo to mi je bilo daleko izvan buđeta.
Uz malo mašte, dovoljno love i prostora se da izvesti vecina stvari koju si zamislis.


Hvala,
znači kod odraslih primjeraka nema tolikog ili straha od bolesti,koje nastanu od propuha.
Ovo postaje sve bolja i bolja tema.
Što se tiče jezerca definitivno je jeftinije od akvarije istog volumena(baš sam uspoređivao na www.svijetvode.com.)
Samo sam se iznenadio cijenom folije i cijenom korita

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kazem, u Bauhausu ces naci i jeftinije.

Pisano: 23.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Sobno jezerce
#10
Regularni član
Regularni član


See User information
Jako mi se sviđaju ponuđena rješenja, hvala.

Činilo mi se mnogo jednostavnije isprva, a sada mi se držanje u akvaterariju čini mnogo jednostavnije :)

Pisano: 26.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum