NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Problem s očima
#11
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
još slika

Dodaj datoteku:



jpg  DSC08214.JPG (64.33 KB)
875_4d9f1f9a461fe.jpg 1024X690 px

Pisano: 08.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem s očima
#12
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
ovdje se lijepo vidi kako curi ta tekućina

Dodaj datoteku:



jpg  DSC08237.JPG (32.89 KB)
875_4d9f206221f37.jpg 425X336 px

jpg  DSC08243.JPG (31.73 KB)
875_4d9f20da6fd27.jpg 448X309 px

Pisano: 08.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem s očima
#13
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
i evo ovdje se uvlači u oklop, izgleda mi kao da na taj način skida tekućinu s očiju. Nadam se pomoći, čekam upute. Hvala unaprijed!

Dodaj datoteku:



jpg  DSC08257.JPG (37.49 KB)
875_4d9f21ae913c8.jpg 448X336 px

Pisano: 08.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem s očima
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moja kornjača je kada je bila u kući pod lampom, stara svega 6 meseci, takođe imala ovaj "problem". Nisam znao da li ja preuveličavam samim tim što je stalno gledam. Isto se dešava vani na suncu, samo što ja manje primećujem, jer mi nisu ispred nosa non stop. Koliko se sećam kornjače nemaju odvodne kanale za suze te one nemaju kuda nego da tako cure van oka. Prave savete šta dalje si vidim dobila u prethodnim komentarima. Sve najbolje želim...

Pisano: 09.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Problem s očima
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kakve lampe imas, koju jacinu i koliko su udaljene od kornjace kada se sunca pod njima?

Pisano: 19.04.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Problem s očima
#16
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Poštovani, javljam Vam se nakon dužeg vremena jer pretpostavljate, imam problem. Problem zbog kojeg sam Vam zadnji put pisala je bio saniran i sve je bilo Ok do jučer. Naime, moj Kroky sad ima 7 godina i od 2011. godine boravi vani u vrtnom jezeru. Velika je oko 23 cm i radi se o ženki, žutouhoj. E sad, unazad tri godine zimu provodi u hibernaciji (plastična posuda s vodom u frižideru). Tako je i ovu zimu završila u frižideru. Prije nekoliko dana sam provjetravajući frižider primijetila da su joj oči zatvorene. Pomislila sam da to nije ništa čudno jer su joj uvijek zatvorene kad hibernira međutim kad sam jučer malo bolje pogledala, vidjela sam da ima nekakve žute navlake na donjim kapcima i da su joj oči otečene. U vodi u kojoj je bila kornjača primijetila sam i ličinke komarca kako plivaju. Uspaničila sam se i odlučila prekinuti hibernaciju te iznijeti kornjaču u jezero. Voda u posudi bila je već dosta prljava a k tome još i te ličinke, užas… Sve to, po mojoj procjeni, moglo još dodatno pogoršati situaciju ako se radi o upali očiju. Vjerojatno sam to učinila prerano s obzirom da temperatura zraka nije veća od 15 °C ali sam mislila da je to u tom trenutku najbolje. Danas je izašla van na kopno i malo se sunčala, nešto kratko, oči joj ne izgledaju dobro. Nisam primijetila da otvara usta tako da mislim da se ne radi o upali pluća. Ne znam što da radim, pomozite. Šaljem Vam i slike da vidite kako to izgleda. Na jednoj slici mi nekako i nosnice čudno izgledaju, što vi mislite? U gradu imamo veterinara ali ne znam koliko je stručan za liječenje gmazova. Sutra ću otići kod njega. Ne znam što mi drugo preostaje, imate li nekakav savjet? Bilo bi mi jako žao da joj se nešto dogodi nakon toliko godina...

Dodaj datoteku:



jpg  DSC01390.JPG (65.72 KB)
875_550eb7cd370a0.jpg 1024X768 px

jpg  DSC01391.JPG (136.82 KB)
875_550eb7dfa4d02.jpg 1024X768 px

jpg  DSC01392.JPG (123.17 KB)
875_550eb7ec707bc.jpg 1024X768 px

jpg  DSC01393.JPG (66.88 KB)
875_550eb7fc38884.jpg 1024X768 px

jpg  DSC01395.JPG (111.19 KB)
875_550eb847a5fb8.jpg 1024X768 px

jpg  DSC01395.JPG (111.19 KB)
875_550eb8594559f.jpg 1024X768 px

Pisano: 22.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Problem s očima
#17
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Nitko mi ne odgovara pa evo da vam javim novosti...bila sam kod veterinara, dao mi je neku žutu tekućinu (kaže da je to vitamin A i E) pa je rekao da joj prvo to nakapam a onda drugu tekućinu (kortizol). Ono što sam ja primjetila kad sam došla kući je pojava mjehurića na nosu i u jednom trenutku i na ustima. Prema vašim opisima bolesti na vašoj stranici čini mi se da se radi o nedostatku vitamina A....ili??? Oprala sam jezero, promijenila vodu, neka malo ispari klor. Kornjaču sam stavila u plastičnu posudu i držim je u kući, nisam stavljala puno vode, tek malo, da si ne moči oči. Lampu nisam instalirala, možda bi trebala, ne znam? Molim vas da mi se netko javi...

Pisano: 23.03.2015
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Problem s očima
#18
Moderator
Moderator


See User information
Ispričavamo se na ne javljanju.

U kakvom je stanju kornjača?

Pisano: 23.04.2015
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum