NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
8 korisnika su online (4 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 8

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Vanjsko kopno
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobro je sto razmisljas unaprijed, no mozda bi bilo najbolje isplanirati da naknadno mozes staviti kutiju sa pijeskom ako ce biti potrebno. Zenke koje su spolno zrele i u mogucnosti leci jaja su u prosjeku velike oko 20 cm.

Pisano: 06.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#12
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Napravit cu kopno koje se moze izvaditi tako da mi nece bit nikakav problem ukoliko bude trebalo stavljat nesto vece za lezenje jaja.

Nekima ce se ciniti da je glupo pitanje ali mene tjesi ona da nema glupih pitanja i bolje sprijeciti nego ljeciti........dakle,

S obzirom da je kopno koje radim od stakla a htjela bi stjenke prekriti kamencicima npr silokonom...da bas nebude skroz umjetno dal ce se ona moc popenjat po tome? kamencici bi bili oni ovalni i 1-5mm?

Pisano: 10.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nema glupih pitanja :)

Kornjaca ce se definitivno moci penjati po kopnu ako zalijepis sljunak gore silikonom, međutim taj sljunak ce ti s vremenom otpadati. U roku od par godina ces imati rupe po kopnu gdje nema sljunka, a mozda ti cak sve otpadnje (ovisno o tome koliko je povrsina sljunka gruba/glatka). Za smjestaj koji je konacna solucija i u kojem ce konjaca vjerovatno zivjeti do kraja zivota bi preporucio nesto trajnije. Naravno mozes ti i svakih par godina nanovo lijepit ako ti se takvo kopno bas sviđa.

Pisano: 11.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#14
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
svida mi se takvo kopno i nebi mi bio nikakav problem ponovno zaljepiti cak i da to moram radit svakih godinu dana....

Znaci definitivno bi se mogla popet po tom zidicu od devedeset stupnjeva ako bude sljunka i ispast van iz akvarija? o joooj.... bas su vragolasta ta stvorenja :)
onda je ipak bolje da ostavim golo staklo a sljunak samo na rampu....

Pisano: 11.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Za par godina kada ti sljunak otpadne ostat ce ti samo sloj silikona. Ti ne mozes odmah gore na taj silikon lijepiti opet sljunak jer silikon se nece bas dobro primiti na silikon. Prije ponovnog ljepljenja ces trebati skinuti silikon bilo ziletima ako se radi o staklenoj rampi ili posebnim sredstvom za skidanje silikona. Osobno ja bi to izbjegao i na rampu stavio samo staklene preckice za penjanje, a na staklenu platformu samoljepivu tapetu. Progledaj malo podforum "Uradi sam".

Pisano: 12.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#16
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
Hvala puno na savjetima.

Recite mi jos molim vas, u vezi akvarija, jel bi smetalo ako bi bio duži od stola na koji bi se stavio, sa svake strane bi virio oko 3 cm.

( ako je ikako moguce izbjegla bi ono produljivanje sa drvenom daskom koje je netko vec savjetovao u nekoj prijasnjoj temi)

Pisano: 12.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja mislim da moze jer negde sam citao da je sila vode usmjerena ka sredini akvarija , tj ide na trokut
al mislim da ti to zavisi i od tezine podloge i na kojoj strani ce biti veca tezina , ti najbolje znas kakav ti je taj sto i mozel on izdrzati taj pritisak

akvarijum moze viriti sa ivica kolko oces ako je dobro postvaljen na to sto ga drzi , al kad uzmes u obzir da se kornajca baci u vodu zaljulja vodu i sve to ja nebi smjeo to drzati iako mislim da bi moglo stajati

Pisano: 12.03.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Akvarij ti moze viriti, međutim ipak preporucam da si das izrezati komad daske koji je identicnih dimenzija kao i samo dno akvarija. Između te daske i akvaija stavis jos plocu stiropora i mirna si. Tu dasku i stiropor lagano mozes obljepiti tapetom ili trakom u zeljenoj boji da ti ne izgleda ruzno.

Također bi ti savetovao da vidis moze li taj "stol" izdrzati tezinu akvarija. Jer ako je doslovce u pitanju obican stol sa 4 noge ne znam da li bi to izdrzalo.

Pisano: 13.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#19
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
kori, poslusala sam tvoj savjet i ipak se odlucila za dasku :)

stolic je od punog drva, mislim da bi izdrzao i puno vecu tezinu od ovoga...

evo stavit cu i sliku....

Dodaj datoteku:



jpg  100_1885.jpg (446.89 KB)
1546_4d7cc6d1a28f5.jpg 1500X1125 px

Pisano: 13.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Vanjsko kopno
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok, to ce definitivno drzat. Postavi u galeriju slike cijelog akvarija

Pisano: 13.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum