NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (6 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 »


Živa hrana u prehrani
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Do sada sam kornjaču hranio sa mesom, ribom i granulama i jako retko biljnom hranom. Totalno sam izostavio živu hranu, pa sam rešio i to promeniti.
Sad ću kupiti 4 gupike(jednog mužjaka i tri ženke) i staviti ih u odvojen akvarijum da se namnože. Pa ću s vremena na vreme da ih ubacujem kod kornjače na gozbu :) E to je što se tiče žive riblje hrane.
Sada sam čitao po forumu za uzgoj insekata i baš nisam spreman za tako nešto, mada možda bih i to probao ali ne znam gde da nabavim crve fobasa ili jedinke žohara...?

Bilo bi super kada bih znao gde ih mogu kupiti, ne znam nikog da ih uzgaja u NS i okolini. Raspitaću se, ali čisto sumnjam da ih neko uzgaja.

I na kraju da postavim pitanje zbog koje sam otvorio temu, da li bih mogao da kupim kalifornijske gliste iz ribolovačke radnje? To su isto iz uzgoja zar ne?

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Gupije su sasvim solidna hrana za kornjace, u tom akvariju mozes usput uzgajati i vodene puzeve, bilo nametnike bilja bilo jabucare (Ampullaria). Također kozice (red cherry shrimps) se kote ko lude. Pa jednostavno bilje poput rogolista, vodene kuge, vodene lece (bilje ce pruziti skloniste mladim ribama, hranu puzevima i kozicama, filtrirati vodu i na kraju sluziti kao hrana kornjaci).

Uzgoj crva, glista i zohara bas nije za svakog, bilo bi bolje za pocetak da takvu hranu kupis u manjoj kolicini i probno nahranis kornjacu, steknes iskustva i vidis da li mozes prije nego pocnes uzgoj. Takve uzgojne kolonije znaju imati stotine, ponekad i tisuce jedinki tako da ode i vremena za odrzavanje. Kad imas vise zivotinja doma koje trebas hraniti sa zivom hranom onda se uzgoj vise vrsta takve zive hrane isplati, no inace za jednu malu kornjacu bas i ne, pogotovo ako mozes nabaviti lako. No eto, mene to nije sprijecilo da pocnem uzgajati fobase prije par godina, a sad mi stvarno dobro dođu.

U Novom Sadu sigurno mozes nabaviti fobase, brasnjare, dubije, lateralise, cvrcke i ostalu popularnu zivu hranu od lokalnih terarista. Pogledaj: http://www.nsexotics.net/insekti.php i oglasnik foruma http://www.teraristika.org/forum/

Sto se tice kalifornijskih glista to najbolje od nekoga tko se bavi proizvodnjom humusa, tu u Hr. imamo cijelu udrugu, vjerovatno postoji nesto slicno i kod vas. http://www.maki-sm.com/ Samo treba oprezno jer te gliste nisu namjenjene za hranu, pa se hrane i novinskim papirom, smecem...nabavljati gliste u ducanu za ribicku opremu je isto riskatno jer ne znas podrijetlo tih glista. U slucaju glista je najsigurnije imati svoj mali glisnjak da znas sta jedu.

Postaviti jos jedan akvarij je skupo, ali ako imas volje puno elegantnije nego natezati se sa crvima, glistama i zoharima :)

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ti vodeni spuzevi imaju kucice jel da ???

a dali bi se mogli ubacivati ovi spuzevi sto gmizu vani ?

=) ja zivim na selu , i nemoram uzgajati gliste kad vec imam veliki vrt pun tih glista u kisnoj sezoni nekad naide ogroman broj puzeva , ali onih obicnih puzeva al ne znam smijem li to ubacivati u akvarij :/

Pisano: 08.02.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako si siguran da nitko u okolici ne sprica pesticidima mozes hvatati i davati. Iako tako uvijek riskiras parazite. Ako kornjaca ne moze sama slomiti puzevu kucicu slomis je ti i das.

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To sam želeo čuti :)

Znači od žive hrane mogu mi služiti gupike, puževi i kozice? Nije neophodno da se hrane i insektima?


Sada samo treba da nadjem gde ima tih kozica, ali pretpostavljam da znam gde to mogu naći.

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne, nije nuzno potrebno, ali je svakako pozeljno jer je to njihova prirodna hrana. Ima i kornjaca koje cijeli zivot zive na kupovnoj hrani i mesu, nikad nisu okusile zivu hranu pa su i dalje zive. Koliko je to dobro za njihove probavne organe ce vrijeme pokazati. Ali ako imas priliku kornjaci dati da ganja ribu, da se malo progiba i da joj proradi adrenalin tijekom lova bit ce ti ubuduce zao joj tako nesto uskratiti.

Kozice su bile samo prijedlog, ako ih uspijes naci dobro, ako ne nikom nista. Cesto se prodaju po akvaristickim pet shopovima, a u najgorem slucaju ih mozes nabaviti od kolega akvarista preko akvaristika.org foruma.

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nismo se izglda razumeli. Svakako ću je hraniti živom hranom i to gupikama, puževima i ako nadjem kozice.

A pitao sam da li mogu bez insekata. Videću da kontaktiram tog čoveka iz NSexotic-a, pa ako prodaje insekte od njega ću kupovati, a ako ne onda ništa dok ne pronadjem nekoga ko ih gaji i prodaje.

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Teoretski mogu i bez jednog i drugog. No od zive hrane su slatkovodni organizmi naravno bolji kad je rijec o slatkovodnoj kornjaci :)

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Logično :)

Hvala puno na odgovoru!

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Živa hrana u prehrani
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nabavio sam puževe(jabučare) i gupije. Sada samo da se namnože :)

Na kozice sam skroz zaboravio, to ću morati još potražiti.

Čovek iz pet šopa gde sam kupio puževe mi je dao i neke male puževe koji mu nisu trebali.

Pisano: 05.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum