NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
22 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 22

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   2 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 4 ... 8 »


Crvenouha Kornjaca
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Cao ja sam Strahinja skoro sam se registrovao ovde.. Imam crvenouhu kornjacu i stara je 3 meseca i ovo je slika od moje kornjace, pitanje je da li mnogo brzo raste ili je ovo normalno
Smanjena slika

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
zavisi cime hranis
ako kupujes samo iz radnje onu susenu hranu ona ti je namjenjena da uspori rast tak da ti budu sto manje ..
a ako je hranis raznoliko i bez granice normalno je da ce brzo napredovat e sad ja sma novi ovde ne znam kako ce to utjecati na njeno zdravlje

P.S

fina tetovaza jeli trajna x) sta pise ??

Pisano: 20.01.2011
Ako ste usutkali nekoga niste ga i preobratili,ko hoce ne
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa hranim je sa pilecim prsima, ribom, granulama, mesecno joj jednom dam malo banane (ali samo malo) i tako ...raste mnogo dobro.. ( a tetovaza je trajna naravno i pise pipi, nadimak druga sto je umro u 6 razredu)

evo i akvariuma... Inace kornjaca se zove Pikac..xexe
Smanjena slika

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#4
Aktivan član
Aktivan član


See User information
ne sve je uredu sa tvojom moja isto ima 3 meseca i tolika je i pravilno je hranis nego lep akvarium koliko litara

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa iskreno ne znam ni ja tacno koliko ima ali moja procena je da ima oko 40 litara...
Ali uskoro ga menjam... mislim da nece jos mnogo moci normalno da pliva u njemu.. :)

Smanjena slika

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#6
Aktivan član
Aktivan član


See User information
xexe i moj je 40l a jel tvoja kornjaca nece da jede biljke u akvariumu

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisu ovo prave biljke... To su vestacke travice..Ali sam morao da izbacim ovaj zeleni pesak koliko god lepo izgledao posto je Pikac poceo da jede te male kamencice..Na moju i njegovu srecu progutao je male kamencice koje je mogao posle da "isere" xexe tako da ne smem da rizikujem da mu se ne zaglavi negde

Smanjena slika

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosao na forum!

Kornjaca lijepo napreduje i dosta dobro je hranis, no moras obratiti pozornost da pre brz rast moze imati negativne posljedice na rast oklopa i razvoj organa. Kornjaci ne smijes davati meso i ribu u izobilju nego u kontroliranim kolicinama. Kornjacu u pravilu nikada nije dobro hraniti do sitosti. Sto sve tocno mozes davati kornjaci mozes pronaci ovdje:
Prehrana vodenih kornjaca (popis)

Smjestaj je za pocetak ok, no imas li UVA-UVB rasvjetu za gmazove? Kolika je temperatura vode u akvariju? Kolika je temperatura kopna?

Pisano: 20.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
UV- lampu nemam, a mislim da mi trenutno i ne treba posto se odlicno razvija i bez nje ..Pa i ja mislim da moram da joj smanjim malo ishranu posto se vec duze vreme ljustri.. A iskreno samo je sa onom kupovnom hranom (granulama) pilecim prsima i ribom hranim, jednom sam joj dao Bananu, evo danas prvi put sangarepu. Interesuje me imaju li kakvi vitamini za njih, u Valjevu ima 4 pet shopa i niko mi nista konkretno nije rekao oko vitamina..
Temperatura vode je 25,5 C
A kopna je verovatno za 6,7 stepeni vise... :) Za sad je sve ok sa kornjacom samo je malo plasljiva kad pridjem akvariumu odmah bezi u vodu..

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Strahinja1094
UV- lampu nemam, a mislim da mi trenutno i ne treba posto se odlicno razvija i bez nje ..Pa i ja mislim da moram da joj smanjim malo ishranu posto se vec duze vreme ljustri.. A iskreno samo je sa onom kupovnom hranom (granulama) pilecim prsima i ribom hranim, jednom sam joj dao Bananu, evo danas prvi put sangarepu. Interesuje me imaju li kakvi vitamini za njih, u Valjevu ima 4 pet shopa i niko mi nista konkretno nije rekao oko vitamina..
Temperatura vode je 25,5 C
A kopna je verovatno za 6,7 stepeni vise... :) Za sad je sve ok sa kornjacom samo je malo plasljiva kad pridjem akvariumu odmah bezi u vodu..


To ti je pogresan stav zato jer ova vrsta samo manji dio vitamina D3 uzima iz prehrane, a veci dio dobiva sintezom u kozi prilikom izlaganja UVB zrakama i toplini. Ova vrsta kornjace prakticki zivi za sunce i ako joj zelis najbolje, da se pravilno razvija, bude zdrava i cvrstog oklopa moras joj nabaviti postenu rasvjetu.
Ako je nema u lokalnim pet shopovima mozes je nabaviti u Beogradu ili naruciti od kolega terarista: http://www.nsexotics.net/
Vitamini nisu nuzno potrebni, pocni pravilnije hraniti kornjacu, to je bolje od bilo kojih vitamina. Mozes jos eventualno davati i sipinu kost za kalcij i minerale.

Pisano: 21.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




(1) 2 3 4 ... 8 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum