NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zdravo @cwetic. Nije baš tolika suma, mada većini nije ni jeftino. Šta te zapravo zanima?

Pisano: 02.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#12
Početni član
Početni član


See User information
Pa ja samo zelim dve male kornjacice, neke koje mogu kupiti u zoo shopu u Srbiji, koje mogu drzati u akvarijumu normalne velicine, ne velicine ormana.

Toliko ljudi znam da imaju kornjacice, nemoguce da oni daju tolike pare za njih i da im obezbedjuju pola sobe za akvarijum...

Ne zelim time profi da se bavim, samo da me neko saceka kada se vratim kuci i da brinem o nekome... Ako me razumete...

Pisano: 02.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo kako stvari stoje, za1 kornjaču koju možeš nabaviti na području balkana ( žutouha ili trostova ili kohnii) treba 300l akvarij (najbiolje dimenzije 150cm x 50cm x 40cm, s tim da je punjen do vrha i da je kopno napravljeno iznad akvarija, ima slika na forumu takvih, pogledaj.... takav akvarij je oko 160-210 eura

lampa i nije toliko skupa Repti Glo 5.0 je oko 20-22 eura

filter, neki koji će ti dugo služiti, košta oko 150 eura, preporučam Fluval filtere i Eheim

Grijač je oko 20 eura

samo zato što ih tvoja prijateljica drži u 50l vode, to ne znači da je to ispravno, ako nemaš novca za smještaj i ostalo onda nemoj ni kupovati jer u suprotnom samo mučiš životinju

Edit: harana nije skupa, kupiš pileća prsa i ribe i granula i iamš to po 3 mj granule ćak i više, ugl. hrana stvarno nije skupa

Edit2:2 kornjače ideu na 400l, na balkanu nema nigdje za kupiti kornjače koje se mogu držati u manje od 300l

Pisano: 02.01.2010
Exit light
Enter night
Take my hand
We're off to never-never land
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mislim da bi neki drugi ljubimac bolje ispunio tvoja očekivanja. Što ne uzmeš hrčka, miša, morsko prase ili tako neku životinju koja bi bila jako zadovoljna sa manje prostora i koja ne zahteva skupu opremu? Neku životinju koju možeš uzeti redovno i u ruku i pomaziti, jer i njoj to prija....

Pisano: 02.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: cwetic
Prosto ne mogu da verujem sta sam procitala sve... Vise ne znam sta da mislim, iskreno. Ispadne (ne konkretno na ovoj stranici, ali na nekim tu, decko je pitao vezano za kupovinu kornjace) i da, ispadne da ne mogu kupiti i drzati kornjacu ukoliko nemam da izvadim 1000 evra i nemam akvarijum od 5m i dati 500 evra za tu specijalnu lampu?!
Moja prijateljica ima vec tri godine dve kornjace, one uzivaju pod lampom u akvarijumu dugom mozda 50cm i slatke su i ljube se i jedu hranu koja ne kosta godisnje 200 evra....

Nista mi nije jasno.... ? :(


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Vecina ljudi se iznenadi kad cuje istinu o kornjacama. Ti si se jos na vrijeme raspitala, ali drugi prvo kupe i onda se pitaju "I sta sad?!".
Za mladu kornjacu smjestaj nije pre skup (100-tinjak eura), a vjerovatno i manje, kako se ko uspije snaci. Ali poanta je u tome da kornjaca raste i da joj treba prostor za kretanje. Iako vecina ljudi na ovim prostorima drzi kornjace u jadnim uvjetima to ne mijenja cinjenicu da je njima potrebno vise. Ovdje se radi o dobrobiti zivotinja i drzanje u malom smjestaju bez topline i odgovarajuce rasvjete je mucenje. E sad, pitanje je da li ti zelis drzati kornjacu ili je muciti za vlastiti gust. Bavila se ti kornjacama samo kao ljubimcima ili "profesionalno" ne mijenja potrebe kornjaca.
Smjestaj ne mora kostati 1000 eura niti biti dugacak 5 metara, ne mora to cak niti biti skupi akvarij, velika plasticna posuda također moze posluziti.

Također moras biti svjesna da kornjaca nije ljubimac za igranje, navlacenje po rukama i pustanje po podu. To je ljubimac vise za promatranje. Ako si ocekivala drugacije kornjaca jednostavno nije dobar ljubimac za tebe.

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#16
Početni član
Početni član


See User information
Znam da kornjace nisu za gledanje, samo sam mislila da su malo manje komplikovane... Ali kao sto kazete, na vreme sam se raspitala. Naravno da ne zelim muciti jadnu zivotinjicu i zato mislim da nije sada bas vreme da nabavim jednu.. Mozda drugi put.
U svakom slucaju, hvala...

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#17
Početni član
Početni član


See User information
Ispravka, da kornjace jesu za gledanje, a nisu za drzanje po rukama i igranje :D

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je pametna i zrela odluka. Ako stvarno zelis kornjacu uzmi si vremena da sve isplaniras, naucis i skupis novac za smjestaj. Kornjaca je u pocetku skupa dok ne sredis smjestaj, ali je i dalje puno jeftinija od drzanja psa ili macke (ako uracunas kupovne hrane, veterinare itd.). Jednom kada imas posten smjestaj i svu potrebnu opremu cijena godisnjeg odrzavanja kornjace nije velika. Moras biti svjesna da kornjaca u pravilnim uvjetima bez problema moze dozivjeti 30-40 godina, tako da moras dobro razmisliti uklapa li se u tvoje planove za buducnost. Imas li koga tko ce je moci cuvati kada negdje otputujes? Dobro razmisli o svemu, to je ipak dosta velika odgovornost.

Pisano: 04.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#19
POZDRAV TASHA.
U VEZI TVOJEG PITANJA IMAMA TI DOSTA TOGA REĆI PA EVO...
U TRGOVINAMA ZA KUĆNE LJUBIMCE MOŽEŠ KUPITI ŽUTOUHU KORNJAČU, IME JE DOBILA PO ŽUTIM MRLJAMA NA MJESTU UŠIJU.
TRGOVINE S ŽIVOTINJAMA I S OPREMOM ZA NJIH IMAŠ U ULICI DRVINJE I U HEINZLOVOJ.

...

NEMOJ KORNJAČI DAVATI SALAME HRENOVKE ILI BILO KAKVE DRUGE MESNE PRERAĐEVINE.KAO KALCIJ U VODU MOŽEŠ UMRVITI SIPINU KOST ZA PTICE,NAPOMENA:ODSTRANI TVRDE DIJELOVE.TREBAŠ PROSTRAN TERARIJ ZA KORNJAČE, JEL DOSEGNU 30 - 35 CM A ŽENKE SU VEĆE OD MUŽJAKA.PROSTOR IZNAD KOPNENOG DIJELA MORA BITI VISOK JER SU KORNJAČE DOBRI PENJAČI.U NAJGOREM SLUČAJU MOGU SE OZLJEDITI ILI POBJEĆI.ZA ELIMINIRANJE NEUGODNOG MIRISA I PROČIŠČIVANJE VODE MOŽEŠ KORISTIT NUTRAFIN TURTLE CLEAN 1 ČEP NA 35 L VODE.BEAPHAR TURTLE VIT SU VITAMINI ZA KORNJAČE DAJU SE U DOZI OD 1 KAPI NA HRANU ILI VODU(DNEVNO)NADAM SE DA SAM TI POMOGAO.LIJEP POZDRAV
TEBI I KLINCIMA.


Editirano od Kori on 14.01.2010 20:24:16
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: upomoc, zelim kornjacu ali ne znam kako i sto
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
krunoboy pozamasan ti ovaj odgovor....ima i pametnih a i pomalo gluposti napisano

Pisano: 14.01.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum