NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 ... 5 6 7 (8)


Re: Bilje u akvaterariju
#71
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav svima.
Javljam se iz Mostara i zanima me da li neko zna ima li kod nas (u blizini) nabaviti biljaka za akv. Imam kinesku mekooklopnu kornjaču staru 8 godina i koja bi biljka najbolje odgovarala.

Hvala

Pisano: 15.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bilje u akvaterariju
#72
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, kineske mekooklopne kornjace su karnivori pa ti u principu ne bi trebala imati apetit za biljke. Međutim velika kornjeca ce definitivno biti u stanju polomiti biljke i iscupati ih iz podloge. Preporucam ti plutajuce biljke - vodena leca (Lemna minor) i Riccia fluitans. Njih kornjaca nece biti u stanju polomiti pa ce ti imati najbolje izglede da opstanu.

Pisano: 18.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bilje u akvaterariju
#73
Početni član
Početni član


See User information
Da, znam da polomi i da ne jede ništa biljno.Imam jednu plastičnu biljku kojoj zakopam donji teški dio ali ju on iskopa i nosi po akvariju. U zadnje vrijeme se penje na tu biljku i na filter i pokušava izaći van.
Samo to i radi,a onda se valjda umori pa se zakopa,ali poslije opet pokušava i tako baš cijeli dan.
Ima izlaz na suhi dio ali ga skoro nikako ne koristi,stalno je u vodi. Ne znam zašto pokušava izaći,možda mu nešto ne odgovara.Ovakvo ponašanje nije novost,dešavalo je se i prije u starom akv. i u novom već par godina.
Ako znate uzrok možda mi možete pomoći.
Hvala.

Pisano: 19.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bilje u akvaterariju
#74
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nije nista neobicno sto ti stalno iskopava tu biljku i mice stvari po akvariju zato jer im je to prirodno ponasanje. Na taj nacin traze hranu. Također nije nista cudno sto ti se kornjaca ukopava, na taj nacin se skrivaju od grabežljivaca i odrzavaju svoj oklop (skidaju staru kozu i nametnike s njega). Da bi kornjaca izlazila van na kopno temperatura mora biti odgovarajuca.
Ove kornjace su jako aktivne i zahtijevaju puno prostora za kretanje. Kada ih se drzi u malom smjestaju pod velikim su stresom i nije cak niti rijetkost da kornjaca samu sebe pocne gristi u takvim uvjetima. Kod malih smjestaja se također javlja i problem kvalitete i higijene vode. Ove kornjace su posebno sklone gljivicnim infekcijama u zmazanoj vodi i vodi sa malo kisika. Iz tih razloga su im potrebni smjestaji od minimalno 400 litara sa jakom filtracijom, dok bi oko 600 bilo stvarno optimalno.
Koliko je trenutno ta kornjaca velika i u koliko velikom smjestaju je drzis?
Ovdje mozes pogledati primjer jedne pravilno smjestene kineske mekooklopne kornjace: LINK

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bilje u akvaterariju
#75
Početni član
Početni član


See User information
Nalazi se u akvariju 100x50x50 i znam da treba veći ali trenutno nemam ni prostora ni mogućnosti.
Općenito mi djeluje zadovoljno,odlično jede(račiće sušene ali i žive koje lovim u Neretvi,piletinu,ribu i meso,a jednom prilikom i crviće iako nisam baš sigurna da li bi trebao zbog parazita).
Filter je za 250 l i mislim da je dovoljan,na sunčanom je mjestu a ima i lampu.Reagira na djecu i ostale ljude, a i mi se prema njemu odnosimo kao prema članu obitelji jer je s nama ipak nekih 8-9 godina.
Oklop je veličine 14 cm od glave do kraja,a s lijeva na desno 12 cm.Vrat je ogroman kao i kandže.Uslikat ću pa možete i vidjeti.
I da,izradu smještaja sam vidjela davno i nešto od toga i primjenila u svom.
Svaka čast.

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bilje u akvaterariju
#76
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ok, smjestaj mu je za sada sa 14 cm jos ok. Samo imaj na umu da ce trebati veci, polako stedi, razmisli o nekom novom razmjestaju ako te prostor muci i za par godina ce se skupiti za nesto posteno. Tvoja kornjaca je sada jos relativno mlada, mekooklopne mogu zivjeti i do 50 godina tako da ti se itekako za sljedecih 40-ak isplati uzeti posten smjestaj da mozes uzivati u svom ljubimcu :)
Cinjenica da kornjaci dajes zivu hranu je super, no svakako bi bilo preporucljivo da dajes hranu iz uzgoja za koju si sigurna da nema parazita ili da je otrovana u svoj prirodnom stanistu zbog utjecaja covjeka.
Sto se tice filtracije kod kornjaca je uvijek preporucljivo uzeti jaci filter nego sto proizvođaci preporucuju. Kako ce kornjaca rasti primjetiti ces da ce ti ovaj filter sve losje obavljati svoju funkciju. Kada se jednom odlucis za novi filter preporucam ti da si odmah uzmes velik vanjski kanisterski filter koji ce ti moci sluziti i na buducem smjestaju.

Sto se tice slika super, kada ces ih stavljati otvori si novu temu u podforumu "Galerija za clanove" i stavi usput slike samog smjestaja.

Pisano: 20.03.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 ... 5 6 7 (8)



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum