NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: Apsolutni pocetnik
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kao prvo mozes li nam reci o kakvom panju se radi..tj. koja vrsta drveda?

Tesko je iskuhati panj a da ne pusta boju..jer ce on uvek pustati po malo...Ja sam imao slican problem...jer nikako nisam mogao iskuhati a boje je uvek bilo...Ali ta boja povremeno nestaje dok je panj u akvarijumu..ali opet kada gledas malo tamnija voda pase vecini riba..jer se osjecaju sigrnije tako da to nije veliki problem...Ljudi su stavljali akvarijumski ugljen u filter zbog toga problema..ali nisam siguran kako on deluje na ovu..jer ga ja nisam koristio...uglavnom nemoj ovo smatrati nekim problmom.

Pisano: 18.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#12
Aktivan član
Aktivan član


See User information
I ja takodje mislim da boja nije problem, takodje imam panj u akvarijumu i vec posle nekoliko osvezavanja vode (zamena 1/3 vode u akvarijumu), sto se inace redovno radi, voda je posle par nedelja skoro putpuno "cista" sto se boje tice.

Pisano: 18.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#13
Početni član
Početni član


See User information
hvala!Ma znam da nije problem što se riba tiče ali ne izgleda baš lijepo.Znači mogu ga staviti i kornjačicama.

Pisano: 18.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#14
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Naravno, ako je panj dobar, tj ima gornju ravnu povrsinu na koju moze kornjaca da se popne, namestis svetlo iznad njega i moze da bude i kao ostrvo za suncanje. Ja sam tako namestio, samo sto imam i kameno ostrvo i kornjaca ga vise voli pa nece da se penje na drvo. Uglavnom jako lepo izgleda.

Pisano: 18.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#15
Početni član
Početni član


See User information
Hvala Tomo!Naše kornjače imaju kameno ostrvo koje koristi ona veća manja nije zainteresirana za sunčanje.Kako da otkrijemo koja je mužjak ili ženka jer nam ova mladja raste puno sporje pa se nadamo da imamo i jedno i drugo.

Pisano: 19.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#16
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa to je dosta tesko posto postoji razne teorije. Meni je pomogao prodavac u jednoj radnji i ispostavilo se da je bio u pravu. Zenka ima malo udubljen oklop sa donje strane, a muzijak nema. Zatim kako rastu zenki one crvene usi ostaju crvene dok kod muzijaka bledi tj. postaje zuto ili narandzasto. Onda jedna stvar koju sam saznao ovde od dobrih ljudi to je da muzijaku nokti prednjih nogu budu jako dugacnki kad bude malo stariji. Kod jako malih kornjaca jako tesko utvrditi ali ono sa oklopom bi trebalo da bude prvi znak. Mada to sto rastu nejednako nema veze sa polom, ja sam imao i zenku i muzijaka od malenih beba i rasle su podjednako. Inace odrasli muzijak je nesto kraci od zenke (tako pise u knjigama koje sam citao). Nadam se da nisam smorio, i da sam makar malo pomogao.

Pisano: 19.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#17
Početni član
Početni član


See User information
Hvala!Nisi me umorio jer sam ja nova u ovome.Naime bila sam uvjerena da se kornjače ne razmnožavaju u zatočeništvu pa me nije ni zanimala pretjerano razlika u spolovima.Mislim da obje kornjačice imaju malo udubljen stomak a ona crvena crta je baš jako crvena.Izgleda smo fulale imena.

Pisano: 20.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hallo @all,


Citiraj:
Poznat mi je taj des kada stalno trazi hranu i nikada joj nije dosta, ali open kornjacu ne treba hraniti puno, dovoljno je da je hranis dva puta na dan. E sada kolicina hrane koju djaes je upitna, jer uvek kazu daj koliko moze pojesti ali to nije u ovo slucaju :), pokusaj da odredis neku optimalnu kolicinu hrane sa kojom tvoj kornjaca nece ostati glada a ni prejesti se.


nemoj te se cudit, ja nepricam bas dobro hrvatski, jer sam iz njemacke.

Topic:

dva puta na danu je prepuno, dobro je da kornace dan-dva u setmici poste. Jer ako pre brzo rastu mogu obolit i oklop loze raste. Zavisi kakvu vrstu imas..ali Trachemys hrani se kad su mali vecinom za zivotinskim a kad su veci sve vise trebali bi bit vegetable.
I bitno je razlicito jelo davat i ne sa prepuno proteina. Nemam stranicu sat na engelski ali moze se slike gledati: http://www.zierschildkroete.de/futter/

bitno je puno kalcium, radi kosti i oklop.
Smanjena slika

Ali moze se toliko kalcium davat kako se hoce, ako kornaca nema UVB-svjetlo onda je caba. Samo sa UVB moze kornjaca i uzet is hrane calcium. Ja za to koristim Orsam ultra vitalux:

Smanjena slika

Pisano: 13.12.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisam sada stigao sve postove u ovoj temi procitati.#
Ali da nebi bilo zabune:
Mlade kornjace do godinu dana se hrane jedan do dva puta dnevno. Za male kornjace to nije previse, samo se mora dobro paziti na to da se nehrani previse i ostatak hrane vodu zagadi.
Starije kornjace se hrane jednom dnevno, pet do sest puta u tjednu.
Odrasle takodjer jednom dnevno i to samo 3 do 4 puta dnevno.
KAo sto je vec receno, vazno je davati raznoliku hranu.
Tocno je da revise hrane dovodi do prebrzog rasta i stime
povezano neporavilnim rastom oklopa, bolestima itd.

Lijep pozdrav, M.

Pisano: 14.12.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Mlade kornjace do godinu dana se hrane jedan do dva puta dnevno.
Za male kornjace to nije previse, samo se mora dobro paziti na to da se nehrani previse i ostatak hrane vodu zagadi.
Starije kornjace se hrane jednom dnevno, pet do sest puta u tjednu.
Odrasle takodjer jednom dnevno i to samo 3 do 4 puta dnevno.
KAo sto je vec receno, vazno je davati raznoliku hranu.
Tocno je da revise hrane dovodi do prebrzog rasta i stime
povezano neporavilnim rastom oklopa, bolestima itd.


izvinte da sad moram njemacki pisati. Ako hoce Admin moze prevest.

Ich muss dir widersprechen, man kann es sehr gut in der natürlichen Wildbahn beobachten, die Tiere fasten sehr oft, dass ist bei Wasserschildkröten auch kein Problem, die können 2 wochen lang ohne Nahrung gut überstehen, da ihre Verdauung auch ca. 2 Wochen dauert. Und wieso sollten kleine Wasserschildkröten denn öfter ernährt werden als adulte Tiere, wenn sie in der Natur den gleichen Bedingungen ausgesetzt sind?
Fastentage sollten ab und zu in der Woche (in unregelmäßigen Abständen) auch bei Jungtiere eingeführt werden. der einzige Unterschied von der Ernährung her ist meistens bei Wasserschildkröten (Graptemys, Trachemys, Pseudomys), dass Jungtiere sich carnivorisch ernähren und im Laufe des Alters jedoch eher pflanzliche Kost bevorzugen. Gerade wegen dem Wachstum ernähren sich Jungtiere ausschließlich tierisch, deswegen vermindert sich das ja im Laufe des Wachstums und somit im Laufe des Alters.
Oder irre ich doch?

Pisano: 14.12.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum