NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Apsolutni pocetnik
#1
Početni član
Početni član


See User information
Prvi put sam na ovom forumu i veoma mi je drago sto ovako nesto uopse postoji. Potrebna mi je pomoc kako bih nasu kornjacicu mogla previlno da cuvam i negujem. Pre godinu dana smo kupili minijeturnu kornjacu, koja danas ima 120g i velicine je 8cm x 7cm. Stalno je gladna, a mi se bojimo da ne preterujemo sa hranjenjem. Koliko cesto joj treba davati hranu i u kojoj kolicini? Imam utisak da bi pojela sve sto joj damo. Pozdrav!!!

Pisano: 07.07.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobrodosla na Kornjace.com
Poznat mi je taj des kada stalno trazi hranu i nikada joj nije dosta, ali open kornjacu ne treba hraniti puno, dovoljno je da je hranis dva puta na dan. E sada kolicina hrane koju djaes je upitna, jer uvek kazu daj koliko moze pojesti ali to nije u ovo slucaju :), pokusaj da odredis neku optimalnu kolicinu hrane sa kojom tvoj kornjaca nece ostati glada a ni prejesti se.

P.S. posto vec kazes da si pocetnica pregledaj malo forum jer ces naci dosta zaniljmljivih tema koje ce te uvesti vise u ovaj prekrasni hobi, a i mi smo tu ako trebas bilo kakavu pomoc.

Pozdrav...

Pisano: 08.07.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#3
Početni član
Početni član


See User information
Što se tiče rasta moje Turtle, zanima me hoće li cijelo vrijeme rasti ili raste u periodima? (znam, ovo jako glupo zvuči ali zanima me jer već dosta dugo pliva ta bijela kožica po akvariju.)

Pisano: 03.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
kornjaca raste ako su joj svi uslovi pogodni. Moja kornjaca na primjer je davala znakove rasta celo leto da bih preko zime prestala, i tako opet...sve zavisi od uslova koji su kornjaci pruzeni i tu nema nista lose ako kornjaca raste.

Pisano: 07.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#5
Početni član
Početni član


See User information
Kornjaci nikako ne smijete davati da mnogo jede. Cak je preporucljivo da je jedan dan u sedmici ostavis bez obroka...
Mlade kornjace hrane se 2-3 puta dnevno, dok je odraslima jednom dnevno sasvim dovoljno.
I ma koliko ona uvijek izgledala gladna - i htjela jos i jos, zapamti da je za njeno dobro bolje da se ne pretrpava.

Pisano: 10.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#6
Početni član
Početni član


See User information
Prvi puta se uključujem.Imamo (mislim na moje "talibane" Tenu i Taru)dvije kornjače Korni cca 2,5 god .i Berka 2 god.Bile su kao kovanice od 5 kn. a sada je Korni cca 10 cm a Berko cca 8cm . Mislim da nam super ide. Osim kornjačica imamo trogodišnjeg papagaja Papija , tridesetak ribica(naravno i one imaju imena ali to Tara zna jer ih je ona imenovala) i čistokrvnu avlijanerku Chicu staru godinu dana.Mogu Vam reći da uživamo u našem malom ZOO vrtu.

Pisano: 14.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobrodosla orijana,
ljepu skupstinu imas.
Papige su meni miljenice.
Imao jednom jednog, pa nastradao, duga prica.
uzivaj

Pisano: 14.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#8
Početni član
Početni član


See User information
Hvala uživaj i ti mada nemam pojma koliko ti je carstvo.Moja starija kčer me trenutno obradjuje da joj kupim zmiju ali ta se želja ne uklapa u proračun.Ali vidjećemo još.

Pisano: 14.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Dobrodosal orijana na Kornjace.com, nadam se da ces ovde naci korisne informacij o kornjacama koje ce ti pomoci u ovom prelepom hobiju...A naravno i mi smo tu pa uvek pitaj ako nesto trebas...

P.S. i ja imam papagaja malu tigricu zvanu Djoko ^^ ali jos uvek je mlad i opasno grize ^^

Pisano: 15.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Apsolutni pocetnik
#10
Početni član
Početni član


See User information
imam pitanje koje se trenutno više odnosi na akvarij s ribicama ali nešto slično planiram i za kornjače.Muče me naime moji panjevi koje sam kuhala do iznemoglosti a oni mi i dalje mute vodu postoji li neko rješenje i da li da stavljam uopće panjeve kornjačama ili da ostanem kod šljunka i večeg kamenja?

Pisano: 18.08.2007
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum