NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
16 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 16

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 ... 6 7 8 (9)


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#81
Regularni član
Regularni član


See User information
e kako se otvori nova tema

Pisano: 30.06.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#82
Regularni član
Regularni član


See User information
e imam dva problema:
1.jedna kornjaca nezeli jest.naime ja joj dam hranu ona proguta kad se okrenem vrati sve u vodu koda povrati ali cjeli komad.neznam jeli to da toga sto sam kupio ovu tekucinu sa d3 vitaminom po vrvu umozim hranu u nju jer pise da se unosi preko hrane.
2.jedna kornjaca najmanja cjeli dan se sakriva ispod drveta.ja joj sad davam jest ali nece neznam sto joj je.

hvala

Pisano: 01.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#83
Regularni član
Regularni član


See User information
da se ispravim umocim

Pisano: 01.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#84
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
cuj, nemogu ti tako na daljinu sve odgovoriti, nepoznam niti uvjete niti kornjacu, mozda je bolesna, mozda (vjerovatno) mnoge stvari krivo tumacis.

Sto se tice drugog pitanja. Kornjaca ti je plasljva, to je normlano, gledaj da je sto manje uznemiravas.

Pisano: 01.07.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#85
Početni član
Početni član


See User information
e ovako.malo sam znala o kornjacama dok nisam nasla ovaj site i sad sam potpuno zbunjena.kornjacu sam dobila pre 3-4 meseca i ona je zivela u onoj palsticnoj posudici i jela je racice i mislila sam da joj je tako ok.onda sam je pre mesec dana premestila u akvarijum i napravila joj ostrvce i sve to, ali jos uvek ne mogu da prijustim sve te lampe filtere itd.ali od pre 10ak dana ona uopste nece da jede ( ne znam ni koja je vrsta,a pokusala sam da joj dam i gliste i meso i sargarepu...), oci su joj zatvorne i slabo ulazi u vodu i potpuno je letargicna.pocela sam da je negujem kamilicom ali sam morala da odem na put i ostavlila je mami.sad kad sam se vratila ona jos uvek ne jede i stavila sam je u kamilicu.koliko vremena ce joj biti potrenbno da joj se oci otvore(ako je uopste to u pitanju?) ince joj redovno cistim vodu i stavljam joj kapi i cistim joj oklop... i nije mi jasno da li hranu da joj stavljam na suvu povrsinu ili u vodu? jer ako ne pojede odmah na suvoj se osusi a u vodi raspadne... pomozite pls! zelim da ispravim greske i da se mali mucenik oporavi...

Pisano: 12.08.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#86
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
a joj, nije to igracka. Odkud ti ta ideja "cistit redovno oklop"?!
I nonstop diranje, zivotinja nemoze nikako doci sebi i prihvatit svoj revir. I sto nisi Akvarji, Filter, Lampe itd. prije kornjace nabavila? Nerazumijem.

I jos nesto, samo da znas, u prirodi normalno nije, da nonstop neko digne kornjacicu. To samo rade tice ako su hi ulovili. Mozes mislit kakav stres i panika to znaci za kornjacu.

A kornjace nejedu na suhom i neproduciraju pljunku.

Uplazenja je potpuno, po meni nije cudo da se to malo bice ponasa kako se ponasa.

Pisano: 12.08.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#87
Početni član
Početni član


See User information
pa ja sam se upotpunosti oslonila na ono sto su mi rekli u pet shopu misleci da oni imaju pojma.akvarijum , pumpe i ostalo nisu ni pominjali a oni su mi rekli da joj redovno cistim oklop kapima kada se isprlja itd. i mislila sam da joj je ok sve dok nije pocela da se ponasa cudno jer nije imao ko da mi kaze da to nije ok.onda sam pocela da se interesujem i sad sam ovde da me posavetujete ukoliko mozete/hoceta da joj poboljsam uslove zivota, posto ocigledno nemam kome drugom da se obratim.tako da je svaki savet vise nego dobrodosao. ne verujem da mogu da je odnesem kod nekog vetrinara tako da cu pokusati da joj nekako sama pomognem.sad mi je jako zao :( da li su te lampe i filteri isti kao oni za ribice ili postoje neki posebni? ( ja sam totalni laik :( ) tx!

Pisano: 13.08.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#88
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U podforumu "Bolesti vodenih kornjača" mozes pronaci sve potrebne podatke za lijecenje.

Pisano: 13.08.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 ... 6 7 8 (9)



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum