NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (7 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 ... 4 5 6 (7) 8 »


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#61
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ne zezam, samo dobronamerna kritika uz šalu. :) Shvatio sam da ti je samo usmeno rekao i da nisi dalje pitala za šta su te injekcije.

Recimo da je "OTC" antibiotik Oksitetraciklin, a ovo drugo je valjda "prednisolon", kortikosteroid (antiinflamatorno dejstvo).

Ako sam dobro dešifrovao....

Hvala na skeniranom izveštaju!

Pisano: 02.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#62
Aktivan član
Aktivan član


See User information
pa da zezaj kad imas koga, salim se, upravu si, trebala sam pitati ali sam se toliko zbunila kad sam videla Duleta kakav je bio kad mu je dao injekcije. iskreno, u momentu se nisam ni setila da ga pitam kad sam glupa.
a jel mozes da mi pojasnis znacenje? u prevodu dobio je sta? malo mi medicina ne ide bas najbolje. znam sta je antibiotik i kostikosteroid, ali ne i zasto mu je bas to dao?

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#63
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
:) Kao i većina lekara, izgleda da i veterinari vole preventivno da daju antibiotik, za svaki slučaj. Kortikosteroid valjda protiv upale, da mu splasne to otečeno mesto. Pitam, jer ima veterinara koji ništa ne znaju o kornjačama, pa da ne bude da je nešto omanuo.... Jel mu dobro?

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#64
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa rekli su mi da se javim samo tom profesoru, da jedino on zna o kornjacama. Iskreno on je jedini koji je bar pristao i da pogleda, a jurila sam raznorazne veterinare pune dve nedelje. Tako da to mi je sto mi je...
A njemu je sad ok. Mazem mu ono, nije mu se skroz povuklo ali se povlaci malo po malo. I poceo je da jede, jeste da jede samo racice i tubifleks ali neka, s obzirom da nije jeo 16 dana i to je odlicno. A inace se normalno ponasa, pliva, penje se na ostrvo, zivahan je...
Hvala

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#65
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da, i ja sam čuo za tog profesora, najčešće upućuju na njega. Nadam se da će preneti studentima znanje o kornjačama. A pišonja nek se oporavlja. Pozdravi profesora, sad znamo na koga da uputimo ljude iz Beograda, u Novom Sadu ima takođe jedan veterinar koji zna o kornjačama.

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#66
Aktivan član
Aktivan član


See User information
to je profesor Popovic. a ima tamo neki momcic student isto vidim da zna o kornjacama, cim sam donela Duleta on se uhvatio za njega, koliko sam ga shvatila on je valjda usvojio dve kornjace sa veterinarskog, al ja ga ne pitah kako se zove...

Pisano: 03.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#67
Aktivan član
Aktivan član


See User information
a sutra na kontrolu...

Pisano: 05.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#68
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zar je već 7 dana proslo? Čekamo novosti. :)

Pisano: 06.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#69
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nije proslo, proletelo je haha...
Nisam otisla, zvala sam fakultet i profesor nece raditi ni danas ni sutra zbog bozica tako da tek sledece nedelje mogu ici jer on radi samo sredom i cetvrtkom.
nego, on je meni rekao da mazem gentamicin, od tada je proslo nedelju dana kad je i rekao da dodjemo na kontrolu, medjutim, u uputstvu za gentamicin pise da mast ne bi trebalo da se maze duze od 7 dana. Ja sam mislila da prestanem da mu mazem, pa ne znam jel to pametno?
I jos jedno pitanje, nema veze sa ovom temom, ali procitala sam na forumu da oni vole sargarepu, ja im to do sada nisam davala. jel da je izrendam ili samo da je sirovu iseckam sitno i ubacim im? I jel da im dajem samo po nekad ili svaki dan?

Pisano: 06.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Krv u akvarijumu, nešto viri ispod repa
#70
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ja sam uglavnom uzimao iz supe, pre stavljanja začina, dakle prokuvano, da bude mekše. Na kockice koje mogu progutati. Narendana sveža šargarepa mi izgleda kao zanimljiva ideja, možeš probati pa javi kako ide.

Sa gentamicinom ja bih prestao, vidi sa profesorom kad odete na kontrolu šta dalje.

Pisano: 07.01.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 ... 4 5 6 (7) 8 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum