NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
28 korisnika su online (22 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 28

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 4 (5) 6 »


Re: Pitanje u vezi filtera
#41
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zato i postoji forum da pitas sto ti nije jasno. Potpuno je normalno da postavljas puno pitanja kada radis novi smjestaj i bolje je da pitas nego napravis gresku. Ovakve teme se znaju protegnuti na 10-15 stranica tako da se nista ne uzrujavaj
To je spray bar, obicna cijev sa rupicama kroz koju izlazi voda, sluzi da rasprsi protok. Mozes si sam napraviti, treba ti plasticna cvrsta cijev odgovarajuceg promjera i nesto za busenje rupa. Ako je cijev dovoljno mekana moze ti posluziti malo deblji cavao i cekic, a ako je plastika tvrda i lomljiva trebat ce ti busilica i tanko svrdlo za metal/drvo.
Imas i za kupiti gotove, samo su dosta skupi jer dolaze i s koljenom za vanjski filter: LINK1, LINK2
Ako spray bar instaliras iznad vode imat ces puno buke i spricanja tako da se oni u principu instaliraju bilo gdje u vodi. Obicno se instaliaju jedno 5 cm ispod povrsine i maznice se usmjere prema gore kako bi mreskale povrsinu vode. Na taj nacin u vodu ulazi dosta kisika: LINK3

Pisano: 29.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#42
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Zato sam i pito dali smem da ga potopim da nebi pravilo buku kao sto pravi sad.Sad imam obicno crevo koje je prikaceno za pumpu i ubacuje vodu u akvarijum ali se dosta cuje,jedino sto me buni ovde kod ovog spray bar-a je posto ono crevo koje ja imam koje je prikaceno za pumpu je dosta tanje u odnosu na ova creva sto se prikljucuje kanister i neznam kako to da izvedem da povezem sa plasticnom cevkom, i koliko bi trebo rupica da izbusim otprilike?

Pisano: 29.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#43
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da li ti je izlaz vode usmjeren prema dolje pa ti pomice sljunak? Imas li na kraju neki "L" nastavak koji gura vodu duz akvarija, npr: LINK
Sto se tice razlicitih promjera cijevi ja se snalazim na razlicite nacine. Npr mozes uzeti neku plasticnu cijev u koju mozes utaknuti tanju cijev, a na drugi kraj nataknuti deblju cijev pa na taj nacin ostavris prijelaz. Postoje i reduktori za kupiti, sad ovisi kojih je dimenzija cijev koju imas: LINK

Pisano: 29.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#44
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Uspeo sam da se snadjem nekako sad cu da slikam i da postavim kako sam kreno

Pisano: 29.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#45
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nisam uspeo da ubacim slike nikako zato sto mi je majka odnela fotoaparat i dolazi tek u sredu a nesto nece da mi se ubaci preko mobilnig,pokusacu da objasnim kako sam kreno da napravim.
Ovako prvo uzo sam kupio sam crevo u gvozdjari koje mogu da navucem i na cev na kojoj cu da izbusim rupice i na nastavak od pumpe.
Kao cev za rupice sam uzo prelivnu cev za akvarijum koja mi vise netreba cev je ja mislim promera 14mm i skratio sam joj onu glavu samo , duzina cevi je sad 26 cm i tu ocu da izbusim 6 rupica na svakih 4cm ako je to ok?
Evo slike za cev koju sam iskoristio samo sto nije bas ovakva providnija je:Smanjena slika


Kao nastavak za pumpu imam dve varijanter ova prva varijanta je da mi pumpa bude zalepljena na dnu akvarijuma i da stavim ovaj nastavak

Varijanta 2 mi je da mi pumpa bude zalepljena sa strane akvarijuma i da stoji ovako sa ovim nastavkom?

Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika



Koja je po tebi bolja varijanta od ove dve i jednio sto me buni je kada budem izbusio rupice dali ce pupma da ima isti protok jer nece on da se smanji sa rupicama?

Pisano: 29.12.2012

Editirano od Lazar321 on 29.12.2012 23:12:07
Editirano od Lazar321 on 29.12.2012 23:18:25
Editirano od Lazar321 on 29.12.2012 23:20:46
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#46
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Uspeo sam da napravim spray bar cim mi bude stigo fotoaparat postavicu slike da vidi te kako je to sve ispalo.
Ukratko,izbusio sam 6 rupica i rupice mi je izbusio komsija imo je burgiju,snaso sam se nekako da zatvorim zadnji kraj creva na ono plasitcno crevo sam dodo crevo jedno i u to crevo sam uspeo da uguram poklopac od folmastera za cd tako da nema gde,vide ce se sve najbolje na slikama :)

Pisano: 30.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#47
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Zamenio sam raspored u filteru ipak ce ovako da mi bude mnogo lakse da ga odrzavam.
1 stepen filtracije je grubi sundjer
2 stepen filtracije je isto sundjer neki
3 stepen sam stavio sera siporax
4 stepen vata gusta
5 stepen plavi gusti sundjer slican kao vata
I kasnije sam mislio samo da izmedju 1 i 2 stepena ubacim zeolit i to bi bilo to :D
Smanjena slika

Pisano: 02.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#48
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321

Kao cev za rupice sam uzo prelivnu cev za akvarijum koja mi vise netreba cev je ja mislim promera 14mm i skratio sam joj onu glavu samo , duzina cevi je sad 26 cm i tu ocu da izbusim 6 rupica na svakih 4cm ako je to ok?

...

Koja je po tebi bolja varijanta od ove dve i jednio sto me buni je kada budem izbusio rupice dali ce pupma da ima isti protok jer nece on da se smanji sa rupicama?


Broj rupica koji ce ti trebati ovisi o promjeru samih rupa i snazi filtera. Najbolje je na pocetku izbusiti manje pa naknadno izbusiti vise ako bude potrebno.

Svejedno je u koji polozaj stavis pumpu, samo racunaj ako ti je pumpa na instalirana na stranici komore vece su sanse da ce ostati raditi na suhom kada se filter zastopa. Kada je pumpa na dnu filtera duze ce ti filter izdrzati bez ciscenja (radi navedenog spustanja nivoa vode u toj komori).

Ako izbusis dovoljno rupa spray bar ne bi trebao drasticno smanjiti protok.

Raspored u filteru je ok, gdje su ti bio kugle, si ih izbacio? Mozes ih staviti u komoru s pumpom kada ih vec imas.

Pisano: 06.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#49
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Napravio sam spray bar postavio sam ga u temama uradi sam.
A sto se tice filtera,izbacio sam bio kugle,neznam da ne bude mnogo ako bi ubacio i njih da ne bude prenatrpano?

Pisano: 06.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#50
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa poanta je imati u filteru sto vise filter materijala jer ce filtracija biti ucinkovitija. Tako da be bi bilo lose bio ballse staviti u nekakvu mrezicu i popuniti komoru gdje je pumpa da ne bude prazna.

Pisano: 06.01.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum