NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
14 korisnika su online (11 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 14

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 »


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#31
Početni član
Početni član


See User information
Dobila sam kornjacu prije nekih 2 mjeseca na poklon,u zadnjih par dana primjetila sam da jedno oko ne otvara,kao da je malo oteceno.
STA DA RADIM JAKO MI JE ZAO?

Pisano: 13.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pozdrav i dobrodosla

bilo bi dobro da nam velis gdje drzis kornjacu, kolika je litraza akvarija, sto sve imas od opreme,,, i cime ju hranis
a pomogla bi i slika oka

;)

Pisano: 14.07.2009
[url=http://www.kornjace.com/modules/cjaycontent/index.php?id=30]Smje
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#33
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kako kaže Lili, napiši nam u kakvima je uvjetima kornjača jer ćemo iz toga vrlo lako vidjeti što je uzrok takvom stanju.

Budući da je samo jedno oko natečeno može biti u pitanju upala oka, a može biti i mehanička povreda.

Pisano: 14.07.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#34
Početni član
Početni član


See User information
Imam problem. Imam crvenouhu kornjacu oko 2 godine. Ne znam da li je muzjak ili zenka. Zivi u relativno dobrim uslovima. Ima suvi deo, filter, grejac i obicnu lapmu. Hranim je racicima, larvama komaraca, govedjim srcem, a ponekad i sirovom piletinom.

Brine me sto kada je izvadim na kopno i kada se uplasi ispusti neki zvuk cudan, poput uzdisaja. Zatim, kad je izvadim iz vode, posle nekoliko minuta pocinju oci da joj oticu i zacrvene se. Kad je namazem hloramfenikolom ( kako mi je veterinar preporucio nedelju dana, 3 puta dnevno) onda joj se oteklina povuce. u vodi su joj oci normalne. I nisam sigurna ali kao da joj se luci nesto iz ociju. Ne znam sta da radim... Ne zmuri i hiperaktivna je

Pisano: 22.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Da li kornjaca ispusta taj zvuk opcenito kad je vani ili samo kada je diras?
Da li opcenito ima problema sa disanjem, kao da se gusi, hvata zrak?
Jesi li primjetila da pliva ukoseno u jednu stranu?

Ako kornjaca samo sikce kada je diras to je normalno. Kada kornjaca uvlaci glavu u oklop mora brzo isprazniti pluca i ispuhivanje zraka kroz nos i usta proizvede taj siktajuci zvuk.

Probleme sa ocima moze uzrokovati nekoliko stvari. Moze se raditi o posljedici upale pluca, nedostatku vitamina A, bakterijskoj infekciji itd.

Najcesce se radi o bakterijskoj infekciji ociju i uzrok je neodgovarajuca higijena vode.

Koliko litara vode ima u akvariju i koliko cesto mijenjas vodu?

Tretiranje ociju antibiotskim kapima ili masti ima smisla jedino ako je voda cista. Inace, umjesto Hloramfenikol masti puno je ucinkovitije koristiti Maxitrol ili Neomicyn kapi. Kapi imaju jace djelovanje i smijes ih koristiti maksimalno tjedan dana!

Od opreme bi joj svakako jos trebala osigurati UVA-UVB rasvjetu.

Pisano: 24.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#36
Početni član
Početni član


See User information
Ispusta zvuke samo kad je diram kao da se uplasi. Inace drzi zatvorena usta. Oci joj nisu sve vreme otecene, vec samo kada izadje na suvo i to posle minut-dva, ali se stabilizuju posle mazanja hloramfenikolom. Normalno se ponasa, ima apetit, aktivna je. Manje se sunca- to je jedina promena u ponasanju.

Drzim je u oko 12l i menjala sam joj vodu na oko 3 nedelje. Sada kada ima ovaj problem menjam joj na svaka 2-3 dana. U akvarijumu ima grejac i filter. Nemam UV rasvetu, vec obicnu lampu, ali planiram da joj kupim.

Smem li da kombinujem sada jos neke kapi pored hloramfenikola?

Pisano: 24.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#37
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
12 litara ti je puno premalo za kornjaču,

bez obzira na kvalitetu filtracije, voda se mora mijenjati češće od svaka 3 tjedna...
računaj da bi ju trebao držati u smještaju u kojem samo pri mijenjanju vode mijenjaš 12 litara...koliko je velika?

Pisano: 24.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Tinaja
Ispusta zvuke samo kad je diram kao da se uplasi. Inace drzi zatvorena usta. Oci joj nisu sve vreme otecene, vec samo kada izadje na suvo i to posle minut-dva, ali se stabilizuju posle mazanja hloramfenikolom. Normalno se ponasa, ima apetit, aktivna je. Manje se sunca- to je jedina promena u ponasanju.

Drzim je u oko 12l i menjala sam joj vodu na oko 3 nedelje. Sada kada ima ovaj problem menjam joj na svaka 2-3 dana. U akvarijumu ima grejac i filter. Nemam UV rasvetu, vec obicnu lampu, ali planiram da joj kupim.

Smem li da kombinujem sada jos neke kapi pored hloramfenikola?


Mala kolicina vode se brzo zasiti amonijakom i ostalim otpadnim tvarima koje uzrokuju bakterijsku upalu ociju. Kornjacu bi trebala prebaciti u veci smjestaj i srediti postenu filtraciju jer ce se inace to stalno ponavljati. Sve o pravilnom smjestaju mozes procitati ovdje:
Smjestaj za vodene kornjace
Voda se nikada ne smije zagaditi. Dok ne sredis posten smjestaj cesto mijenjaj vodu. Prilikom promjene koristi akvaristicko sredstvo za pripremu vode kako klor i teski metali ne bi otezavali situaciju. Također pripazi da ne izazoves temperaturni šok.

Niti u ludilu nemoj mijesati lijekove! Koristi samo jedne od navedenih kapi, one se puno lakse probiju u oko i bolje djeluju. Preporucam ti da također procitas ovu temu, slucaj je slican tvome:
LINK
Unutra ces pronaci sve savjete kako rijesiti ovaj problem.

Pisano: 24.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#39
Početni član
Početni član


See User information
Ok, ostalo mi je jos 3 dana da joj mazem hloramfenikol da bi zavrsila terapiju od nedelju dana koju mi je veterinar preporucio. Sta da radim ako joj ta mast ne pomogne? Da li onda da pocnem da stavljam kapi? Znam da ne valja mesati lekove, pa ne znam sta mi je ciniti.
Koliko bi trebalo minimum litara da joj obezbedim za plivanje? Kornjaca je dugacka oko 13 cm.

Pisano: 25.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Infekcija oka.Pomozite.
#40
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Da li ju poslije mazanja ostavis neko vrijeme na suhom ili je odmah vracas u vodu?

Moguce je da se mast uopce ne uspije posteno probiti do oka...
Ne znam koliko iskustva sa gmazovima ima taj tvoj veterinar, ali iz iskustva forumasa ti mogu reci da su kapi puno ucinkovitije i preporuka su veterinara koji znaju sa kornjacama. Ja bi na tvom mjestu napravio sada pauzu od dan-dva i krenuo sa kapima, ali bilo bi bolje pitati veterinara o mogucim posljedicama.

Kornjaca ti je sada srednje velicine, ali jos ce rasti. Tvojoj kornjaci bi trenutno taman bio smjestaj duzine 100 cm, ali vise ti se isplati odmah uzeti posten smjestaj duzine 150 cm koji ce ti sluziti daljnjih 20-30 godina do kraja zivotnog vijeka kornjace. Dakle, vaznije su same dimenzije akvarija od njegovog volumena. Za odraslu crvenouhu/zutouhu kornjacu se preporuca prostor za plivanje 150*50*40 cm (duzina*sirina*dubina).

Pisano: 25.05.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum