NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (17 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 10 »


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nisi dosadna, zivotinja treba pomoc. Ako se radi o bakterijskoj upali ociju onda je mozes tretirati Maxitrol kapima. Ovdje mozes pronaci sva potrebna uputstva: LINK

U vezi buduceg akvarija, za prvih godinu dana preporucljive dimenzije su 60*30*30.
Ako zarulja iz te lampe moze grijati kopno na odgovarajucu temperaturu mozete je koristiti.
Kopno mozes izvesti na razne nacine, vise informacija imas ovdje.
Na rampu mozes nalijepiti staklene preckice da se kornjaci ne sklize.

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nadam se da će se brzo srediti. Hvala puno na linku, ja tražila i tražila, ali eto, puno ima sličnih tema, i u panici, pa nisam našla ništa konkretno...

Već smo smislili kako ćemo napraviti akvarijum, treba doći do majstora , veći od 30l nismo u stanju trenutno, ne možemo bolje. Cela površina akvarijuma će biti kornjači na raspolaganju, jedna bočna strana će biti kraća, pa ćemo kopno tu dodati spolja, naravno imaće rampu da može da se popne, to još nismo smislili kako ćemo, ali sve osim akvarijuma ćemo sami napraviti, već imamo viziju i spreman materijal.

Samo da ona ozdravi...

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#33
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo neke naše vizije, pa vi vidite da li je to u redu. To je najviše što trenutno možemo priuštiti, kasnije će biti drugačije. Sve bi trebalo da bude gotovo u narednih nekoliko dana, u zavisnosti od stakloresca. Širina je 30cm.

Smanjena slika

Suprug je otišao da kupi kapi i počinjemo sa terapijom. Oči joj koliko vidim nisu naduvene, samo imaju kao kataraktu preko njih. Vide se kapci. Ponekad uspe da ih otvori, pa onda opet bude to preko njih. Jadnica mala. Brine me i to što neće da jede... Evo drugi dan da ništa neće da okusi. Više nas se ne plaši, jedino kada Nikola trči okolo, biće mirnija kad bude imala svoj kutak...

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Plan je ok, nadam se da ce se kornjaca uspjeti oporaviti.

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
I ja se nadam... Bolje su joj oči, sve češće ih otvara, ta opnica i dalje postoji, ali ona uspe da je skloni ispod kapka. Danas se zeznula i pojela jedno malesko parčence pileće džigerice, to je sve što je htela

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Došli danas najzad do majstora i dogovorili smo za odgovarajuću cenu malo veći akvarijum. Dimenzije će biti 50*30*25. Napraviće nam platformu i rampu. Sve bude gotovo za tri dana i kornjačica će moći da uživa

Kojih dimenzija rampa treba da bude, pod kojim uglom da se spušta i koliko da bude zaronjena u vodu?

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#37
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Neznam koliko kostaju gotovi akvarijumi dole u srbiji, znam samo da je ovdje daleko pametnije kupiti gotov nego dati da ga staklar napravi.
Taj akvarijum ce ti biti dovoljan za pocetak, za godinu dana ce ti trebati veci.
Velicina rampe, neka ti bude mala, toliko da kornjaca moze stati
na nju, Suho mjesto joj treba da se sunca, ne da seta po njemu.
Rampu napravis "od oka". Nema ti tu neko pravilo, vazno je samo da nije vodoravno, ili uspravno. Citaj: da se moze popeti po njoj.

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovde je mnogo jeftinije kada napravi staklar, skoro duplo. Našli smo čoveka koji se time bavi dugi niz godina. Zato smo se i odlučili za ovu varijantu. Za tu cenu sam u zooshopu našla samo od 18l. Svesna sam da će mi za godinu dana trebati veći, ali i zbog selidbe, i zbog novca, trenutno nismo u mogućnosti. Srećna sam što mogu i ovoliko da joj priuštim.

Hvala puno na savetima!

Pisano: 14.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#39
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Počela je da jede, za tren oka smazala pet malih račića, a spada joj taj paučinasti sloj, jutros je površina vode bila puna toga, tanko tanko, kao onaj sloj ispod ljuske jajeta, tanje od toga.
Jel to normalno?

P.S. Ja sad sve u vezi moje kornjačice pišem u ovoj temi, valjda nije problem... Kažite ako jeste i ako smaram, jer stalno nešto zapitkujem

Pisano: 15.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#40
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: bebas
Počela je da jede, za tren oka smazala pet malih račića, a spada joj taj paučinasti sloj, jutros je površina vode bila puna toga, tanko tanko, kao onaj sloj ispod ljuske jajeta, tanje od toga.
Jel to normalno?


Jesi li sigurna da to nije masni sloj od mesa kojeg si joj nudila? U svakom slucaju redovito to cisti, mijenjaj vodu jer joj sloj na povrsini vode moze stetiti ocima.

Pisano: 15.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 10 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum