NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 9 »


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Moras biti uporan prilikom navikavanja kornjaca na novu hranu. Smrznute crvene larve imas za kupiti u Belugu. Naravno, obavezno ih moras odmrznuti i pustiti da se ugriju prije davanja kornjacama. U navedenom pet shopu mozes kupiti i licinke fobasa ali njih bi prije trebao ubiti i narezati jer su pre veliki za male kornjace.

Pisano: 25.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#32
Regularni član
Regularni član


See User information
evo ja sam danas kupio kornjace.Imam par pitanja

1.Neznam odredit vrstu u trgovini kazu obicna domaca a gledam po forumima sve neke zuto uhe ili crveno uhe pa nem mi neko pomogne.ovako izgledaju:po glavi imaju dosta bijelih pruga,donji dio im je prekriven crnim mrljama i malo udubljen,oklop ima je manje ravniji gore ide kao spic.

2.svi pricate to za filter i grijac.meni su rekli da ih stavim u normalnu vodu da im bude plitko za disat i da stavim kamenja jer pijesak gutaju.pa me zanima trebam li stavit filter i grijac

3.rekli su mi da im dam po 3-4 racica ali imam problem.naime kupio sam 1muskog i 2 zenske.ovaj muski i veca zenka stalno idu po 'akvariju' dok ova mala sve sto stavim pojede a ovo dvoje nejedu.rekli su mi da ih hranim sa tim i da im mogu svako 7dana dat kao poslasticu:piletinu,ribu.pa me zanima vidim tu pise da im nedavam puno racica nego piletine i zivih crvica.ja zivim u dubrovniku pa me zanima gdje to ima za kupit.

to bi bilo sve hvala

Pisano: 09.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#33
Regularni član
Regularni član


See User information
i samo da se ispravim kazu obicna kucna lol

Pisano: 09.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#34
Regularni član
Regularni član


See User information
ne izdajem se za nekog strucnjaka,ali prije dva tjedna sam bio u identicnoj situaciji kao i ti,pa mislim da mogu pomoci...sto se tice filtera i grijaca,treba to imati.posebno grijac.dok nisam nabavio grijac,voda je,naravno bila na sobnoj temperaturi,tj.oko 20 C,kornjace bas i nisu imale prevelik apetit,tj.prvo je veca puno jela,potom obrnuto...ugl.nabavio sam grijac i sokirao sam se kad sam vidio kolika je razlika kad je voda 25C,koliko je toplija,tj.koliko im je bilo hladno...i sto je najvaznije,odjednom su mi kornjace dobile apetit,obije...veliki apetit (to ti znaci otprilike da ti zele prst odgristi preko stakla :)).znaci,toplina vode je uzasno vazna,kao i filter.ali po meni,nabavi grijac sto prije,150kn ti je.a filter kupi kad se odlucis koji,ali pozuri.al sa grijacem nema potrebe cekati.to je sto se tice grijaca i filtera...

sto se tice hrane,to je malo zeznuto zato sto su kornjace male,tj.ne mogu bas jesti one pellets,tj stapice koji su normalna hrana,racici su samo dodatak toj hrani.zivu hranu je tesko nabaviti,sto znaci da ti u biti ostaje samo piletina,govedina i racici.ja ih sada hranim u biti samo piletinom,i pokusavam im proturati stapice(reptomin) i katkad ubacim racice,a to ti je malo preneraznoliko,a i pretpostavljam da ih nije zdravo samo mesom cistim hranit.kupi kisne gliste pa ih nasjeckaj,bar cu to sad ja napravit...

sto se tice musko zenskih kornjaca...ak su velicine oko 5 cm sumnjam da se moze reci,jos su mlade.

Pisano: 09.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: gmazoljubac
evo ja sam danas kupio kornjace.Imam par pitanja

1.Neznam odredit vrstu u trgovini kazu obicna domaca a gledam po forumima sve neke zuto uhe ili crveno uhe pa nem mi neko pomogne.ovako izgledaju:po glavi imaju dosta bijelih pruga,donji dio im je prekriven crnim mrljama i malo udubljen,oklop ima je manje ravniji gore ide kao spic.

2.svi pricate to za filter i grijac.meni su rekli da ih stavim u normalnu vodu da im bude plitko za disat i da stavim kamenja jer pijesak gutaju.pa me zanima trebam li stavit filter i grijac

3.rekli su mi da im dam po 3-4 racica ali imam problem.naime kupio sam 1muskog i 2 zenske.ovaj muski i veca zenka stalno idu po 'akvariju' dok ova mala sve sto stavim pojede a ovo dvoje nejedu.rekli su mi da ih hranim sa tim i da im mogu svako 7dana dat kao poslasticu:piletinu,ribu.pa me zanima vidim tu pise da im nedavam puno racica nego piletine i zivih crvica.ja zivim u dubrovniku pa me zanima gdje to ima za kupit.

to bi bilo sve hvala


Bilo kakva domaca kornjaca sigurno nije iz razloga sto su sve vrste gmazova sa ovih prostora zakonom zasticeni.
Najlakse bi bilo da stavis sliku kornjace. Evo ti lat. naziva kornjaca koje mozes nabaviti u pet shopu, copy/paste-aj u Google i pogledaj koju ti imas:
Trachemys scripta elegans
Trachemys scripta scripta
Trachemys scripta troostii
Graptemys pseudogeographica kohnii
Graptemys pseudogeographica pseudogeographica
Sternotherus odoratus

Nemoj slusati osoblje u pet shopu jer oni obicno nista ne znaju o kornjacama. Grijac, UVA-UVB lampa i filter moras imati za pravilno drzanje kornjaca u akvariju. Komercijalna hrana nikako ne smije biti glavna hrana, poslusaj savjete iz prijasnjih postova.

Pisano: 09.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#36
Regularni član
Regularni član


See User information
evo probat cu nabavit grijac i filter ali me zanima naso sam koja je vrsta radi se o zuto ushoj.

no sad imam problem

1.koji grijac da kupim u akvariu drzim 5l vode i dali da ga drzim upaljenog tijekom noci.

2.danas sam uhvatio u potoku punoglavce i male ribice.kad im stavim napola mrtvog punoglavca nejedu ga a kad im stavim racica jedu.mislim nisam vidio ali danas sam im prije utakmice stavio jednu ribu i punoglavca i nakom utakmice(jug-vassas)nije ih bilo.

3.vidim da su kornjace jako aktivne nocu a po danu spavaju da li je to istina ili imam mutante.kad da ih hranim evo ja ih hranim nocu pa zelio bi cuti neke prijedloge hvala

Pisano: 10.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#37
Regularni član
Regularni član


See User information
ovako vec mi je bolje vidim da jedu punoglavce ali samo mala.naime kako je kasno ove velike cjele dane spavaju a mala po noci luduje neznam jeli ove dvije uopce jedu s tim da ih nehranim danu da im se nesporka voda .

POMOC

HVALA

Pisano: 10.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#38
Regularni član
Regularni član


See User information
evo ova mala toliko jede da je to za pop*zdit.doslovno guta

pojela je oko 3-4 punoglavca i oko2-3 ribice.

zanima me da li su kornjace kao ribice koliko im stavis toliko jedu jer nezelim da ova pukne kao moja prva ribica(nezgoda sa hranom lol)
i jeli dobro da male kornjace tako puno jedu jer ova je velika svega 5cm



HVALA

Pisano: 10.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#39
Regularni član
Regularni član


See User information
imam problem.mala kornjaca cjelu noc je aktivna stalno je hranim pode u spilju sa drugom pa izide i ide po kavezu jeli to zbog svjetlosti jer mi radi tv veliki lcd pa puno stvara svjetlost.


odg mi please da ubuduce znam

Pisano: 10.05.2008

Editirano od gmazoljubac on 10.05.2008 03:47:16
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#40
Regularni član
Regularni član


See User information
i gdje ima za kupit termometar za vodu tnx.ja sam iz dbk-a

Pisano: 10.05.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 2 3 (4) 5 6 7 ... 9 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum