NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
18 korisnika su online (16 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 18

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 3 (4) 5 6 7 8 »


Re: Crvenouha Kornjaca
#31
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Super, gledaj da ju instaliras 25-30 cm iznad kopna! Koliko su veliki ti komadici koze, oko 1*1 mm ili veci?

Pisano: 07.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#32
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pa jos mi nije stigao novi akvarijum od 120 litara pa je meni zena u pet centru rekla da mogu slobodno samo da stavim na akvarijum ovaj stari tj sto sad koristim..evo sad sam izmerio i neonka je celom duzinom pokrila akvarijum cak i viri sa strana... i samo 11cm je odignuta od ostrva... ne isplati mi se da pravim za ovaj mali akvarijum neko posebno postolje za neonku...Drzac za neonku ima i onaj Pleksiglas..

A Sto se tice ljustrenja , to je tanka kozica koja visi oko vrata i oko repa najvise, "visine" oko 1cm...EVO I SLIKA:

Smanjena slika

Pisano: 07.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#33
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovo definitivno nije normalno, ovo ljustenje oko repa je stvarno ekstremno. Provjeri da li je plastron (trbusni dio oklopa) malo crvenkast.
Za sada jos treba cekati i vidjeti da li ce se to smiriti, najvjerovatnije ima veze sa prehranom. Probaj smanjiti prehranu i neka temperatura vode ne bude visa od 25 stupnjeva pa cemo vidjeti da li ce se stanje popraviti.
Ako ce ti uskoro doci novi akvarij slazem se da se ne isplati raditi neke drasticne modifikacije. No problem je u tome da je koncentracija zracenja na 10 cm od nove neonke pre jaka i kornjaca se vjerovatno nece htjeti suncati pod time. Neonke su dizajnirane tako da na 25-30 cm isijavaju odgovarajucu kolicinu zracenja za suncanje. Stavis li ih pre blizu zivotinje se nece htjeti izlagati pre jakom zracenju, a i postoji opasnost od foto-kerato-konjuktivitisa. Stavis li ih pre daleko biti ce isto kao niti da nemas UV rasvjetu.
Plasticnu zastitu za neonku moras maknuti zato jer bilo kakva plastika ili staklo filtrira UV zracenje.
Ako ti akvarij stize uskoro kornjaca moze izdrzati jos neko vrijeme bez neonke.

Pisano: 07.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#34
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kupio sam i kapi neke za kornjace danas u pet shopu... E namestio sam neonku na 23-25cm majstor sam..xexex necu da cekam ni sata da bude bez neonke... zbog ovog ljustrenja..ZNACI DA SKINEM ONU PLASTIKU (Pleksiglas) ? Meni rece tamo zena u prodavnici da to stavim..Sta ti kazes?
Temperatura je sada trenutno 26. a Hranim je u 12 i u 9 uvece...dajem joj sledece: Pileca prsa, ribu , zelenu salatu, i kupovnu hranu...
EVO SAD SAM SLIKAO I TO STO SI REKAO? joj da nije to to :( :( :(


Smanjena slika

LJUSTRI se dobro ,sta treba da radim? :( a na kojoj razdaljini treba da bude ona obicna sijalica?

Pisano: 07.02.2011

Editirano od Strahinja1094 on 07.02.2011 23:00:56
Editirano od Strahinja1094 on 07.02.2011 23:05:39
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#35
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Koliko je u usporedbi s glavom velik komad (dakle cijela kolicina) mesa koju joj das u jednom obroku? Smanji obroke, meso davaj samo jednom dnevno, npr. u 12, a navecer daj samo malo suhe hrane. Za vitamine sam vec cini mi se rekao, uz pravilnu prehranu nisu nuzno potrebni.

Zastitnu plastiku moras skinuti inace od neonke nikakve koristi. Plastika i staklo profiltriraju preko 90% UVA-UVB zracenja koje emitira neonka. Ovdje imas znanstvena istrazivanja ako te zanima: LINK

Oklop nije jako crven sto moze biti znak neke upale u tijelu, a i kornjaca se normalno ponasa. Blago crvenilo je obicno znak da se oklop jos nije pravilno oformio zbog pre brzog rasta. Prati kako se stanje razvija, za sada mislim da nije nista opasno, samo trebas poraditi na kolicini hrane. Imas li malo detaljniji podatak o rastu? Koliko je tocno bila kada je dosla kod tebe i koliko je narasla u tih 3 mjeseca?

Spot lampa za grijanje treba biti dovoljno daleko da je kornjaca ne moze doseci i opeci se, a opet treba postizati pravilnu temperaturu kopna.

Pisano: 07.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#36
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ima na pocetku ovog posta sam stavio sliku kako je rasla kornjaca (da ne stavljam ponovo)...Ali naravno vodim racuna i o najmanjoj promeni kod kornjace..Takodje i merim svakog 20og u mesecu...pa ovako kada sam je kupio ( a to je bilo u novembru 2010) merio sam je i imala je oko 4 cm .. u decembru sam je merio i imala je 5 cm, sad u januaru sam je merio i imala je 6 cm i evo pre 10 minuta sam je opet merio i ima 6,5 cm...znaci raste...lepo jede i sve.samo to sto se ljustri ne znam sta da radim sa njom..smanjicu ishranu...mislim da joj dajem previse..dam joj 4,5 komada kao pola njene glave.. Dal treba da promenim sad temperaturu vode ili da ostavim na 25 stepeni?
Ako mogu da pitam nesto za drugu kornjacu ovde ( tj moja sestra ima isto kornjacu u svom stanu) pa vi napisite ako moze da se pita ovde u ovom mom postu, pa cu ja postaviti pitanje ;)
Hvala unapred za sve... mnogo mi znaci i nerviram se strasno kad joj bilo sta fali..

Pisano: 07.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#37
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pitam zato jer je sa one slike tesko odrediti koliko je kornjaca na pocetku bila velika i koliko je narasla. Imao sam dojam da je mladunac od 2,5-3 cm u tri mjeseca narastao do oko 7 cm, no ipak nije toliko drasticno. Svejedno i 1 cm je vise od onoga u prirodi. Probaj smanjiti na 3 komada koje si naveo, s obzirom da je hranis 2 puta dnevno to ce biti sasvim dovoljno (sa granulama navecer). Pa cemo vidjeti za tjedan-dva da li ce ljustenje biti manje. Temperaturu ostavi na 25.

Otvorite drugu temu za drugu kornjacu, ova je vec daleko otisla u off topic, ako sestra zeli neka slobodno otvori svoj account.

I da ako nije problem ubuduce uploadaj direktno slike na forum ili ih smanji da ne iskrive cijelu mrezu foruma.

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#38
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ok ok...nego meni su sve slike na kompu oko 900kb pa nece preko onog..ali dobro da ste mi rekli..necu stavljati ovako velike slike ;) javljam vam ja kako PIKAC napreduje i dal ce uroditi plodom ovo smanjenje hrane

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#39
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
U tom slucaju mozes smanjiti slike besplatnim programom VSO Image Resizer

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Crvenouha Kornjaca
#40
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala Kori...SUPER.. javljam se ja za nekih 5,6 dana da ubacim sliku da vidimo dal je moja kornjaca ozdravila.. :( niko ne zna jos sta li moze da bude... jbg.. Izgleda da si ti najbolji od ovih administratora tj najuredniji ..xexexe :)

E primetio sam sinoc da je u vodi kornjaca otvorila usta kao da se gusi...to sam primetio jednom sinoc ? da to ne daje neke znake na kakvu bolest?

Pisano: 08.02.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum