NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (18 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 5 6 »


Re: Pitanje u vezi filtera
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Ok,kori hvala ti puno sam ocu koristicu opciju izmeni,nego samo da te pitam jos nesto jer kad budem cistio filter sve perem u onoj akvarijumskoj vodi i kako da operem ovde siporax ili Eheim Substrat Pro sve zavisi sta budem narucio i jer i ovo mogu da stavim u neku vrecu kako bi ga lakse pokupio ili mora da bude golo?

A sto se tice slika stavicu ih za neki dan kad budem sve sredio imam jos nekih detalja da odradim :)


Da, bioloske medije obavezno peres u staroj akvarijskoj vodi. Stavis u posudu akvarijsku vodu, ubacis medije i promjesas ih rukom. Zatim bacis zamucenu vodu i stavis drugu sve dok ti iz medija vise ne ispada mulj.
Te medije slobodno mozes staviti u posebnu filter vrecicu koju imas za kupiti u pet shopovima, a moze ti posluziti i stara zenska najlon carapa. Obicno s tim medijima dolaze mrezice, ne znam da li Sera u pakiranju ima mrezicu...

Citiraj:

Pisano od: Lazar321
E kori ovako narucio sam ovaj Sera siporax posto nisu imali Eheim na zalihama, i on treba da mi stigne danas u toku tana.
I sad sam malo bolje procito tvoje komentare,znaci najbolje bi bilo da stavim ovako :
Odma na pocetku filtera da stavim sundjer tu ce najvise da se hvata prljavstina pa onda ispod ugalj pa sundjer pa onda sera siporax i na kraju vata ?


Mozes i tako ako ti odgovara...poanta je da na pocetku filtracije bude medij koji ce pokupiti najkrupniji mehanicki otpad i da se taj medij lagano moze oprati (kod tebe spuzva).

Kada ti dođe Siporax dobro ga operi pod vodovodnom vodom od "prasine" koja je nastala u transportu. Te sitne cestice koje su otpale su jako tvrde i mogle bi ostetiti rotor ako prođu kroz njega. To upozorenje pise i u samim uputstvima medija. It tog razloga je također vazno imati vatu prije pumpe da uhvati te cestice.

Pisano: 15.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#22
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Stigo mi je sera siporax juce ali su mi dali samo u obicnoj kesi nisam ga jos stavio u akvarijum sutra cu,nisam dobio nikakvu vrecu moracu da stavim u nesto drugo ili da bude golo neznam sta je najbolje ove najlon carape su nekako mnogo uske neznam dali cu uspeti lepo da ga rasporedim sa njima.
A sto se tice rasporeda meni je sve jedno kako cu da stavim mislim samo da bude ispravno moze i ona 2 varijanta a moze i ova sto sam napiso juce sta ti mislis sta je bolje?

I u pravom pakovanju Sera Siporax ima vrecicu ali ovako kao sto sam ja kupio nema :)

Pisano: 15.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#23
Aktivan član
Aktivan član


See User information
E kori stavio sam u filter sve ovo i slozio lepo ipak sam odabro da mi stoji prvo sundjer pa onda ugalj pa sundjer pa sera siporax i na kraju vata da se sto manje zaprlja ovaj siproax e sad imam jos jedno pitanje dali bi mogo da stavim iznad sundjera kao mehanicki cistac da bude http://www.aquashop.rs/Product-EHEIM- ... 1000-ml_8271.aspx?gid=225 ili nesto drugo sta mislis o tome ? xD

Pisano: 16.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#24
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nisam ni obratio paznju u aquashop-u nemaju nista na zalihama od mehanicke filtracije naso sam samo ove bio kugle http://www.svezakucneljubimce.com/proizvod/553/bio-ball-4-cm.html jedino njih da narucim ako moze jedno 80 komada, ili ove sam naso u pet marketu http://www.petmarket.rs/akvaristika/s ... er-masa-biopur-750-g.html
pa sad sta je bolje ?
Kori ja sam dosadan mnogo,izvini zbog toga ali bolje da pitam ti znas ovo sve dobro :)

I da jos nesto sam zaboravio da kazem odradio sam ono dobro sera siporax sam stavio u zensku najlon carapu jedino malo po coskovima ima lufta tu nisam mogo bas lepo da ga rasirim jer neda se ona carapa nekig mozda 1 cm ili 2 cm ima lufta a inace ovo sam sve lepo rasirio po vati :)

Pisano: 16.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#25
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Evo raspored medja u filteru kako sam ubacio,danas sam stavio ove bio ball nadam se da je dobro ispalo malo ima lufta nadam se da to nije problem posto ispod ima sundjer?

Slika 1 malo je kriva zato sto nisam lepo uspeo da pridjem zbog ormara
Slika 2 tu se vidi kako ima lufta kod ovih bio ball nisam uspeo bas najbolje da ih rasporedim da nema lufta :)
Slika 3 je krajnji deo kuglica tamo se vide one dve cevke pa sam hteo da pitam dali je to dovoljno prostora izmedju njih i bio ball?


Smanjena slika

Smanjena slika

Smanjena slika

Pisano: 20.12.2012

Editirano od Lazar321 on 20.12.2012 09:47:50
Editirano od Lazar321 on 20.12.2012 09:49:25
Editirano od Lazar321 on 20.12.2012 09:50:12
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#26
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Oprosti zadnjih dana sam bio u guzvi pa ti nisam stigao odgovoriti. Uglavnom, vidim da si se snasao, filter je dobro slozen!
U bio kugle ce ti se nahvatati najkrupniji otpad s obzirom da voda iz akvarija dolazi prvo na njih, ako ti ih u buducnosti nece biti prakticno cistiti mozes ih prebaciti u komoru gdje je pumpa. Bio kugle su prije nego su postojali mediji od sintetickog stakla sluzile za biolosku filtraciju, no danas one imaju zanemarivo malu povrsinu za nastanjivanje bakterija u usporedbi sa npr. Siporaxom pa ih je ok koristiti za mehanicku filtraciju.
Sad jos samo treba strpljenja da se ti mediji posteno zacikliraju i vjerujem da ces biti zadovoljan filtracijom.

Postavi slike akvarija u galeriju kada ga zavrsis!

Pisano: 21.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#27
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ma nema veze, nego na povrsini filtera gomila mi se talog onaj od njihov ljustenja i to nikako nece da udje u ove filter materijale nego sve sve gomila na povrisini gore i nenzam kako uspe da prodje tamo gde mi je cista vode isto na povrsini se gomila talog pa sad dali to moze nekako da se otkloni ili mu ne smeta da stoji tako?
A ove bio kugle jedino da uzmem cackalicu ka ih budem prao pa tako da ih cistim posto imaju dosta ovih kanala.

Evo kako to izgleda nevidi se bas najbolje ali moze da se protumaci.
Na sredini sam malo pomero kabal od pumpe pa sam ga izbuto.
Ovo je tamo gde je cista voda,a gde je prljava nisam sliko zato sto kad sam ubacivo bio kugle sam ga ocistio pa se nevidi toliko.
Smanjena slika

Pisano: 21.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#28
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To na povrsini nije koza od kornjaca, to je masnoca od nagomilanih organskih spojeva kako ti filter i akvarij nisu jos zaciklirani. To je potpuno normalna pojava kod novo postavljenih akvarija i zove se "sindrom novog akvarija". Trebalo bi se prestati stvarati kroz par tjedana kada se akvarij malo zaciklira. Ako zelis mozes taj sloj otkloniti uz pomoc case: LINK ili papirnate maramice. Ali generalno ne smeta. Vise te treba brinuti kvaliteta same vode, mogla bi se zagaditi u jako kratkom vremenu, vjerojatno ces je morati mjenjati cesce sada na pocetku.

Pisano: 21.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#29
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pa znas kako kori,voda mi je cista za sada , ubacio sam neki morsi kamen kao podlogu sitan je i crvenkaste boje nesvidja mi se zato sto je mnogo sitran a i prljav je nesto mnogo uvalio mi ga jedan prodavac iz pet shopa i one uzmu pa kopaju po njemu i zamute vodu malo ali je filter posle nekog vremena lepo procisti,sutra ubacujem novi onaj BIO Aqva kvarcni beli kamen i tako da cu sutra morati sve komplet da namestam iz pocetka, i ja sam planiro ovako kad to sve sredim naprimer da na svake dve nedlje menjam 1/3 vode a filter naprimer da cistim ceo na svakih mesec ipo ili 2 meseca i tad kad cistim filter da kupujem i novu vatu ,mislim da je to ok ??

I ovaj sloj sam bio sklonio pomocu mrezice.

Pisano: 21.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#30
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je voda mehanicki cista i bistra to ne znaci da ona u sebi ne sadrzi spojeve amonijaka, nitrita, nitrata i ostalih otpadnih spojeva. Ti njih ne mozes vidjeti okom, a oni cine vodu toksicnom za zivotinje. Primjerice da sada u akvarij ubacis ribe pougibale bi ti od trovanja amonijakom zato jer ti jos nije uspostavljena bioloska filtracija koja razlaze taj amonijak na manje opasne spojeve. Kornjace nisu toliko osjetljive pa ih mozes odmah staviti u akvarij, no napominjem, treba paziti na kvalitetu vode. Voda ti moze izgledati bistro i onda ti se odjednom pojavi neugodan smrad amonijaka. Rezim ciscenja koji si naveo ce u buducnosti biti cisto ok, vjerojatno neces niti toliko cesto morati cistiti filter (osim usisnih cijevi!), no sada prvih mjesec dana preporucam da mijenjas recimo 50% vode tjedno. Na taj nacin mozes biti koliko-toliko siguran da ti voda nece postati prezasicena otpadnim spojevima. Vatu ne mozes prati, jednostavno se raspadne tako da ces svaki put morati staviti novu kada cistis filter.

Pisano: 21.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum