NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
18 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 18

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3)


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Drago mi je da si barem malo povecao smjstaj, svaki centimetar duzine je dobro dosao. Ali ce ti u buducnosti kada kornjace dostignu punu duzinu od 20-ak cm vjerojatno biti zao sto nisi uzeo i veci...jos malo promisli pa kad budes 100% siguran za dimenzije javi, ja ti nacrt slozim u dan, dva.

Za sada se samo koncentiraj na postoje, akvarij i eventualno poklopac.
Filter i grijac lagano nabavis kasnije kada se oporavis financijski, a dekoracije su ti totalno nebitne, to ces si kasnije sređivati po vlastitoj volji.

Pisano: 15.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#22
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Videcu ako budem mogo jos malo mozda da ga povecam u duzini al tesko sutra cu da se preracunam nece to bidi 150cm sigurno al mozda moze da bude 130cm.Postolje cu da napravim metalno to je 100 posto sigurno.

Pisano: 15.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#23
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kori jos nesto da te pitam da ne bi otvaro bezveze novu stranu primetio sam da kad kornjace izlaze na kopno manja kornjaca stalno skace na ovu vecu i pentra joj se po oklopu i po neki put zna i da je gricne za glavu mada to grickanje se ne desava cesto po neki put ali zna da je gricne a ova vece se normlano brani i skida je sa oklopa gura je zadnjim nogama :)

Pisano: 16.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#24
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Kori gledaj ovako merio sam sve od detelja sirina moze da bude 130cm u koliko bi smanjio sirinu akvarijuma moro bi da bude 130x40x40 to mi je jedina solucija sad neznam sta je bolje 120x50x40 ili 130x40x40 zato sto bi sad sa 130cm akvarijum moro da stavim na 2 mesto al sirina bi morala da bude 40 i duzina 130cm nista nemoze da se promeni a na ovom 2 mesto moze da bude 120x50cmx40cm sad neznam sta je bolje :/ ?

Pisano: 16.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi novog smestaja
#25
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Kori jos nesto da te pitam da ne bi otvaro bezveze novu stranu primetio sam da kad kornjace izlaze na kopno manja kornjaca stalno skace na ovu vecu i pentra joj se po oklopu i po neki put zna i da je gricne za glavu mada to grickanje se ne desava cesto po neki put ali zna da je gricne a ova vece se normlano brani i skida je sa oklopa gura je zadnjim nogama :)


To je manje-vise normalno ponasanje. Kornjace se vjrtojatno penju jedna po drugoj za vrijeme suncanja kako bi bile blize toplini, a i veca visina im daje bolji pogled na okolinu za slucaj opasnosti.

Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Kori gledaj ovako merio sam sve od detelja sirina moze da bude 130cm u koliko bi smanjio sirinu akvarijuma moro bi da bude 130x40x40 to mi je jedina solucija sad neznam sta je bolje 120x50x40 ili 130x40x40 zato sto bi sad sa 130cm akvarijum moro da stavim na 2 mesto al sirina bi morala da bude 40 i duzina 130cm nista nemoze da se promeni a na ovom 2 mesto moze da bude 120x50cmx40cm sad neznam sta je bolje :/ ?


Da imas jednu kornjacu sirina od 40 cm bi jos nekako i prosla. Međutim za dvije kornjace je to malo usko. Jer u slucaju da u buducnosti dođe do sukoba i naganjanja kornjace se bas nece moci lako mimoici. Kombiniraj i dalje, siguran sam da ces s vremenom uspjeti smisliti jos bolje mjesto za akvarij...

Pisano: 17.04.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum