NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
15 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 15

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 2 (3) 4 5 6 ... 8 »


Re: podloga za bilje
#21
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
treba mi hitno odgovor za ricciu jer bi kupila ako je ok za kornjače tj ako se može nekakos njima držati ili ako se brzo razmnožava i može posebno.

Pisano: 28.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#22
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ja nemam co2 difuser u akvariju, da li će mi onda ići ta biljka? može li se držati na balkonu u lavoru vode na suncu i zanima me da li uspije opstati kod kornjača ako se pričvrsti na kamen sa mrežicom???
please odgovorite što prije jer je mislim kupiti.

Pisano: 28.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#23
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
kornjače će ti pojesti ricciu u roku odmah, nema ti bilja koje će kod njih opstati..

Pisano: 28.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#24
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako stavljas tegle u akvarij moras nekako osigurati da kornjace ne mogu do njih jer ce zavrsiti sve skupa u vodi...

Riccia je skroz nezahtjevna biljka ako ju ostavis da pluta (tako raste u prirodi).
Aquascaperi su prvi poceli pricvrscivati te biljke na dno. S obzirom da za Ricciu to nisu prirodnu uvjeti rasta tada ona postaje zahtjevnija. Treba joj vise svjetlosti, dodatak CO2 itd. Osim toga iz tih mrezica se uvijek Riccia kida i pluta na povrsinu. Jedan zamah noge kornjace bi iztjerao tu biljku iz mreze.
Tako da ako hoces Ricciu drzi je kao plutajucu biljku. Tada je dovoljno samo dodavati ono tekuce gnojivo (mikroelemente). Jedini je problem sto ce ti ulaziti u filter i zastopavati ga. To se treba onda svaki dan cistiti sa one zastitne usisne mrezice.

Mozes ocekivati da ce kornjace zivjeti sigurno kojih 20-30 godina, mozda i vise. Za sada sredi ovaj akvarij do kraja i polako stavljaj novac na stranu za veci. Da i kornjace sljedecih 5 godina budu u ovom akvariju nije to katastrofa. S vremenom ce im postati tijesno, ali vazno je da imaju sve uvjete i da ces im jednom pruziti veci prostor za kretanje.

Pisano: 28.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#25
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ok. naručila sam tu ricciu. znači kornjače je ne bi trebale pojesti ako je osatvim da pluta. dobiti ću oko 17 x 17 cm površine te biljke. da li da sve onda to stavim u akvarij ili da dio ostavim u nekom siću na suncu na balkonu?
hvala za sve savijete. trenutno nisam u mogućnosti osigurati im veći akvarij jedino u skorijoj budućnosti da im ga nadogradim i napunim do vrha, to možda u sljedećoj godini čisto tako da maksimalno iskorisitm prostor u akvariju ali onda mi se nameće problem da li se uopće može nadograditi pošto je akvarij zaobljenog stakla. zna li možda tko odgovor na to? čisto me zanima da znam računati na to. sljedeće kupujem lampu i još biomedija pa na jesen grijač. trenutno memuči ona cijev siva iz koje se voda vraća natrag u akvarij. stalno je odvaljuju oklopom namjerno. sad sam je učvrstila izolirkom a samo danas su je 5 puta sigurno odvalile, tj ova jedna kornjača to radi veća. nije mi nego da je zadavim jer onda svako malo moram polopac skidati a poklopac je težak.
osim toga neznam kako da riješim problem sa lampom ovom za grijanje, vidila sam da mi se poklopac filtra malo savio od topline tako da neznam kako bi to bolje namjestila.

Pisano: 28.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#26
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
evo došla mi je riccia. d ali da stavim sve u akvarij ili u lavor dio??

Pisano: 29.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#27
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Iz mog iskustva je kornjace ne jedu, ali npr. na okupljanu mi je NicCharlie rekla da ju je njena kornjaca jela. Ja bi na tvom mjestu dio ostavio u nekoj posudi.

Pa svaki akvarij se moze nadograditi, ja sam nedavno pretvorio svoj biljni akvarij u akvaterarij (stavim slike za koji tjedan). Zaobljeni rubovi mogu malo zakomplicirati stvar, ali nista nije nemoguce. Ti bi npr. mogla nadograditi samo predni dio poklopca, ovaj sto drzi rasvjetu podici za kojih 30-35 cm, a filter da ostane u istoj ravnini kao sada (u tom slucaju bi radio u svom originalnom postavu). Zapravo takva preinaka bi rijesila problem filtera i lampe za grijanje.
Ako lampa topi poklopac makni je ili napravi jos vecu rupu za pampu. Ovako je jako opasno.

Pisano: 29.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#28
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ok. staviti ću onda dio u posudi na blakon na sunce, tu bi trebala ići. stavila sam prije nekih sat vremena dio u akvarij i izgleda da im se ne sviđa. ja sam mislila ako bi nadograđivala da dignem sve samo gore tj i filter i poklopac jer filter se može dići skroz, sastoji se od jednog dijela plastike a unutra su još dva pretinca ona u kojima stoje mediji tako da bi mogla bez problema dignuti i filter na višu razinu. u biti mi najviše problema stvara poklopac i lampa i razmišljam da u budućnosti dam napraviti privatno poklopac sa lampama unutra. da li bi mi bilo isplativije umjesto neonke staviti žarulju retil glo ili je cijena ista? pitam ako bi pravila novi poklopac da stavim one reflektorke i onda samo uvidam te žarulje,da li bi to moglo ići na obično grlo od reflektorke kao one za kuhinju? koliko bi me došlo privatno da dam napraviti samo staklenu nadogradnju sa pomičnim staklom naprid u dimenzijama 1000 x 460 cm?

Pisano: 29.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#29
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
koliko brzo će mi rasti ta riccia? imam i onu neonku za bilje rozo je svjetlo kad se upali pa palim i nju i običnu neonku.

Pisano: 29.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#30
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
bog, evo opet ja. ma našla sam jednu stranicu o papirus palici a ima i o ostalom bilju koje se sadi u akvarij. evo vam pa pogledajte ako niste vidili http://www.tuncalik.com/2010/01/indoo ... urification-in-aquariums/
ja imam ovu papirus palmicu i mislila sam je staviti u neku vazu ispod one cijevi sive tako da voda teče u vazu i preljeva se iz nje van u akvarij. zanimalo me kakav bi to supstrat trebalo ili bi bila dovoljna voda pa sam tražila i našla ovu str. što mislite da probam sa papirusom i kako tj što da stavim za podlogu?

Pisano: 29.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 2 (3) 4 5 6 ... 8 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum