NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 5 ... 10 »


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Hvala na brzom odgovoru!
Kornjačica i dalje ne jede, juče je pojela jednu granulicu za ceo dan. Nadam se da je to zbog privikavanja na novu okolinu. Naravno da ne dozvoljavamo da se dete igra sa njom i on je vrlo disciplinovan što se toga tiče, objasnili smo mu neke stvari i on to poštuje.

Nema nikakve fleke po oklopu i koliko vidim isti nije deformisan.
Evo i slika
http://img194.imageshack.us/gal.php?g=cikel.jpg&via=yfrog

Ovih dana joj kupujemo lampu, a danas joj sklapamo privremeno osvetljenje. Imam jednu halogenu sijalicu 30w, iz lava lampe, pa se nadam da će joj bar malo koristiti, obraćamo pažnju da joj nije prejaka, ne znam da li ima UV spektar. Kaže moj muž da, s obzirom da je kupljena kod kineza, sigurno ima neka zračenja... Šala naravno.
Liči na ovu http://www.kornjace.com/slike/smjestaj/11.gif
Jutros sam je i iznela na terasu, napolju je preko 30 stepeni, nadam se da nisam pogrešila. U fazi smo traženja odgovarajuće plastične posude, ipak smo se odlučili za to ako je već i to dozvoljeno. Primetila sam da naša kornjača voli da je posuda providna, ne dopada joj se ova vangla u koju sam je stavila, nekako po ponašanju mi se čini, stalno se sakriva ispod ostrva u mrak ili po obodu traži izlaz :( Već mi je žao što smo je uzeli, jer vidim da pati. Nadam se da ćemo joj uskoro stvoriti uslove za normalan život.

Pisano: 10.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
One bele naslage su se pojavile i oko levog oka i slabo ga otvara, ali nije naduveno kao na slici gde je prikazana infekcija. Normalno izgleda, ali ima pomalo naslagica u okolini oka. Slabo se kreće, otkad smo joj stavili lampu (običnu sijalicu, za sada) samo bi se sunčala i spavala. Volela bih kada biste mi hitno odgovorili, jer se plašim za nju. Od prekjuče je pojela jednu granulicu samo, ništa drugo neće :( Obratila sam pažnju na disanje, sve je ok. Pokušaću da joj slikam to oko oka i na nogama i postaviću slike.

Edit: Evo slike, meni ovo liči na neku infekciju :( Smanjena slika

Pisano: 10.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Čini mi se da je naša kornjača uginula, jadnica Ja sam već skoro odustala ali čekam do jutra. Danas se slabo kretala i večeras od položaja koji sam slikala, nije se ni makac pomerila. I ne reaguje na bilo kakve dodire, vodu, ništa. Noga stoji tako kako je na slici, u istom je položaju. Crći ću od tuge ako je zaista uginula... jako mi je žao... Kako tako brzo? Nije kod nas ni deset dana... Molim hitan odgovor. Izgleda da je neka opasna infekcija kože, čim se ovo dogodilo. Zaista ne znam

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
stvarno mi je zao kornjace trebala si odmah poduzeti neke mjere cim si vidjela da se slabije krece i da nece da jede,a uzroke ne bih ti znao reci,mozda je zbog uslova mozda zbog neke bolesti ili infekcije ali ja ti stvarno nemogu reci zbog cega
zao mi je kornjace

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#15
Regularni član
Regularni član


See User information
Ne verujem ja da se ona skroz razbolela kod tebe...verovatno je imala lose uslove i u prodavnici...ne verovatno nego sigurno... Da li je imala ove bele pegice i kada ste je kupili?

Za ubuduce detetu neku manje zahtevniji zivotinjicu (ako takve uopste ima) a kasnije kada nabavis smestaj, rasvetu i ostalo, kupis kornjacu pa cemo se mi opet druziti ovde...

Zao mi je kornje jako... I zao mi je sto nismo uspeli da pomognemo....

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
I meni je jako žao, i ja mislim da se nije razbolela kod mene, ali ko zna... Nije imala te plikiće kada je stigla, bar nisam primetila. Ovih dana planiramo da uzmemo sve što je potrebno i uzimamo novu malenu, ne mogu da izdržim, makar ostali gladni. Ja se već vezala, iako je tako kratko kod nas... Doduše nema veze da li je moja ili tuđa, nije mi lako kad se tako nešto dogodi.

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaca ti je uginula. To je teska infekcija gljivica.
Vjerovatno je da su kornjace gdje si kupila ovu sve vec bolesne.
Ali moze se desiti i da u roku tri, cetri dana gljivice izbiju i mlada kornjaca (bebe) uginu.

Osobno mi je zao sto ti je uginula jer si dala dojam
(priznajem nisam svaki post citao) da bi se stvarno brinula o njoj kako treba.

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kako se leče te gljivice? I da li postoji šansa da se spreči izbijanje ako su već bolesne a izgledaju normalno?

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: bebas
One bele naslage su se pojavile i oko levog oka i slabo ga otvara, ali nije naduveno kao na slici gde je prikazana infekcija. Normalno izgleda, ali ima pomalo naslagica u okolini oka. Slabo se kreće, otkad smo joj stavili lampu (običnu sijalicu, za sada) samo bi se sunčala i spavala. Volela bih kada biste mi hitno odgovorili, jer se plašim za nju. Od prekjuče je pojela jednu granulicu samo, ništa drugo neće :( Obratila sam pažnju na disanje, sve je ok. Pokušaću da joj slikam to oko oka i na nogama i postaviću slike.

Edit: Evo slike, meni ovo liči na neku infekciju :(

Smanjena slika








.


Zao mi je sto je kornjaca uginula. Steta je sto ranije nisi postavila hi-res sliku jer je po prvom opisu zvucilo da se radi o ljustenju koze. Ali bojim se da niti u tom slucaju ne bi mogli pomoci kornjaci jer bi jako brzo trebala sloziti dobre uvjete i nabaviti lijekove protiv gljivica. Bolest je previse uznapredovala pa su sanse za oporavak bile jako male.

Uz tvoju dozvolu iskoristili bi ovu sliku u seriji clanaka o bolestima koji su u planu za naslovnicu, pa ce jednoga dana pomoci nekome u slicnoj situaciji.

Za sada jos nemoj nabavljati novu kornjacu dok ne slozis posten smjestaj. Kada dođe vrijeme za novu kornjacu nemoj kupovati iz iste posiljke, a bilo bi jos bolje da uopce ne kupujes nego da udomis kornjacu od nekoga tko se ne moze vise brinuti o njoj.

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Potrebni saveti u vezi crvenouhe kornjače
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kasno... Moji roditelji su mom malom kupili novu kornjaču, kako dete ne bi plakalo, i to u istoj radnji... Oni ne razumeju neke stvari... Još me okrivljuju da se ovo desilo zato što sam davala kornjači meso, jer svi u okolini ih hrane isključivo račićima, to je njihova hrana Izvinjavam se zbog ovog jadanja... Da pređem na stvar, mi sutra, prekosutra kupujemo sve potrebno. Akvarijum, ne veliki koliko bi trebalo, ali za sada dovoljan, lampu, filter, ostrvo.
Recite mi kakve bih lekove mogla uzeti da odmah krenem sa lečenjem, jer je ova kornjačica izbacila iz sebe crvenkasti izmet. Bojim se da je i ona bolesna. Normalno izgleda, malo je starija od prethodne i ima svetliju lepšu boju.
Stavili me ludaci u jaaako nezgodan položaj. Zaista mislim da ovde kod nas nema veterinara stručnog za kornjače, pa vas molim da pomognete jadnoj životinjici.

Naravno da možete iskoristiti ovu sliku.

Pisano: 11.06.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 (2) 3 4 5 ... 10 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum