NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
6 korisnika su online (5 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 6

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Kornjaca je lose,ozbiljno,treba mi pomoc!
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: nim
pozz, svima!
imam jedan veliki problem,kornjacu imam oko 4 mjeseca,do prije mjesecddana se ponasala normalno, bila je uzasno pohlepna i prozdrljiva, također hiperaktivna, no kako se ovo vrijeme promjenilo, tj zahladilo, ona spava po cijele dane, tu i tamo ako uhvati sunca osunca se, ali ne jede!
ima akvarij od 25 l, voda joj je uredno 25 C, ima lampu, vodu mijenjam svaka 2 do 3 dana, hranim ju sa racicima, i sa nekom hranom koja je kao stapici, oju sam kupila u pet shopu, i sto su mi rekli da je za nju, ne mijesam sa nasom hranom (salatom, mesom, i sl...) jer su mi rekli daje ona jos premala za to
duga je oko 5 i pol cm
također danas oko ociju su joj se pojavile kao tamnije vrecice, stavila sam ju u kamilicu, malo joj se smanjilo, dali bi trebala nesto drugo?
please help!!!
hvala


Pozdrav i dobro dosla na forum!

Kako bi ti mogao pomoci treba mi vise informacija, detaljno mi odgovori na sljedeca pitanja:

Koju vrstu kornjace imas?
Kakvu lampu imas iznad akvarija?
Da li ta lampa grije?
Da li je to posebna UVA-UVB lampa za gmazove?
Da li kornjaca pliva (pluta) u koso?
Da li otvara usta (na kopnu) kao da se gusi, hvata zrak?
Da li joj iz nosa i usta izlazi neki sekret?
Da li dodatno kontroliras temperaturu vode grijacem ili se oslanjas na skalu regulatora grijaca?
Da li je kornjaca izlozena propuhu?
Imas li poklopac na akvariju?
Imas li filter?

Ubuduce se nemoj oslanjati na informacije koje ti daju u pet shopu. Preporucili su ti skroz pogresnu prehranu za kornjacu. Procitaj sljedeci clanak, unutra imas sve o pravilnoj prehrani kornjaca:

Prehrana vodenih kornjaca (popis)[/quote]

Sto se tice zatvorenih ociju moze biti vise uzroka...upala pluca, bakterijska infekcija, nedostatak vitamina A...
Ako su se oci zagnojile vjerovatno se radi o bakterijskoj upali ociju (posljedica lose kvalitete/higijene vode). Kada odgovoris na pitanja moci cu ti vise reci i preporuciti lijecenje.

Pisano: 05.11.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum