NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
4 korisnika su online (3 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 4

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 »


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#11
Početni član
Početni član


See User information
Pozdrav, hvala!

Odmah sam batalio crve za pecanje, zasad se držim belog mesa i granulica koje je inače počeo da odbija otkada je probao belo meso, jede samo one crviće iz jbl hrane koju sam gore naveo...a za koji dan ću da probam sa 1-2 vrste žive hrane, uzeću rasvetu i grejač pa se javljam sa novostima.:) hvala puno!

Pisano: 30.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#12
Citiraj:

Pisano od: aleksandar
Pozdrav, hvala!

Odmah sam batalio crve za pecanje, zasad se držim belog mesa i granulica koje je inače počeo da odbija otkada je probao belo meso, jede samo one crviće iz jbl hrane koju sam gore naveo...a za koji dan ću da probam sa 1-2 vrste žive hrane, uzeću rasvetu i grejač pa se javljam sa novostima.:) hvala puno!


Osim bijelog mesa ubaci i pastrvu u jelovnik.
Kornjaca ce radije uzrti meso/ribu nego suhu hranu,ali ako ne zelis da ti propada mozes u komadic mesa/ribe staviti koju granulu/briket(napravis kao buhtlu,da kornjaca ne kuzi granulu) pa mozda opet pocne jesti i suhu hranu.
Mislis na JBL Schildkrotenfutter? Zar nisu unutra samo suseni racici(Gammarusi) i klasicni briketi?

Ok,svakako se javi sa novostima...

Dodaj datoteku:



jpg  JBL turtle food.jpg (465.04 KB)
1120_5221ec16593ae.jpg 960X960 px

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#13
Početni član
Početni član


See User information
ubaciću je, jel i nju mogu da zamrznem kao belo meso, pa da joj odmrzavam pomalo? jbl hranu jede, to su račići, samo neće da jede one granule odatle, i ne jede reptomin baby granule više...samo ih zagrize i zabatali, sad zna za bolje.:)

Pisano: 31.08.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Anonymous
Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#14
Citiraj:

Pisano od: aleksandar
ubaciću je, jel i nju mogu da zamrznem kao belo meso, pa da joj odmrzavam pomalo? jbl hranu jede, to su račići, samo neće da jede one granule odatle, i ne jede reptomin baby granule više...samo ih zagrize i zabatali, sad zna za bolje.:)


Da,kupi se obican filet pastrve i princip je isti kao i kod mesa.
Probaj joj podvalit malo granula u meso pa ce se kornjaca valjda priviknuti na okus...

Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#15
Početni član
Početni član


See User information
hehe probaću sa tim, pa se javljam kad završim opremu i one bubice...:)

Pisano: 01.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#16
Moderator
Moderator


See User information
Suhi račići su beskorisna i masna hrana za kornjače. U periodu između dva hranjenja možeš im dati kojeg račića kao desert, ali ta hrana nema nikakvu nutritivnu vrijednost.

Pisano: 03.09.2013
Ne treba se stidjeti priznanja da smo pogriješili, jer to drugim riječima znači da smo danas pametniji nego jučer. (A.Pope)
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#17
Početni član
Početni član


See User information
da, to sam čuo već nekoliko puta, ali je problem u tome što ovog sinovca uopšte ne zanima nijedna vrsta granula, a čini mi se kao previše da mu dva puta dnevno dajem meso ili živu hranu..?

Pisano: 05.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#18
Početni član
Početni član


See User information
Ćao svima još jednom!

Pre par dana sam uzeo još nešto od opreme za kornjačicu, u nastavku ću pokačiti slike, pa bih voleo da čujem komentare... I naravno, imam i par pitanja...:)

kupio sam jbl reptil jungle uv 190 lampu, i sad bi trebalo rešiti problem spot lampe za grejanje vazduha. vidim da se na raznim mestima savetuje da pored ove uzmem i jbl reptil jungle daylight, a mene zanima da li je dovoljno da uzmem najobičniju spot lampu koju mogu kupiti u svakoj radnji sa kućnim sijalicama?

i dalje nisam rešio problem hrane, sada sam kupio turkistanske bubašvabice, koje super jede, ali osim mesa i žive hrane ne jede ništa. tako da imam nekoliko vrsta granula [jbl agil, tetra reptomin baby] a jede samo one jbl sušene crviće i račiće. momak od kojeg sam uzeo bubašvabice rekao mi je da bih mogao da probam da njima ubacim te granule, i onda da kornjaču hranim samo bubama 2x dnevno, zanima me da li bi to moglo da ima efekta, ili za bilo kakav pametan savet?:) čini mi se kao previše da dobija i meso i živu hranu u toku jednog dana...

hvala unapred!

Pisano: 13.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#19
Početni član
Početni član


See User information
slike

Dodaj datoteku:



jpg  DSCN0707__1379109654_94.189.176.27.jpg (15.57 KB)
3026_52338c7b2cb05.jpg 400X300 px

jpg  DSCN0708__1379109755_94.189.176.27.jpg (13.02 KB)
3026_52338c89e952a.jpg 400X300 px

jpg  DSCN0709__1379109854_94.189.176.27.jpg (15.09 KB)
3026_52338c9725945.jpg 400X300 px

Pisano: 13.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: apsolutni početnik-molim vas za savet!:)
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, smjestaj je u redu za pocetak, no racunaj da ce ga kornjaca brzo prerasti.

UVA-UVB lampa koju si kupio je dobra. Ovu drugu JBL Reptil Jungle Daylight nema potrebe kupovati jer ona ne sadrzi potrebno zracenje nego samo sluzi za dodatno osvjetljenje. Ako zelis jos svjetla mozes si staviti nekakvu obiicnu stednu zarulju, ali ponavljam to ti ne treba. Ono sto ti stvarno treba je spot lampa za grijanje kopna jer bez topline kornjaca ne moze vrsiti metabolizam kalcija.
Da, ta spot zarulja moze biti obicna jeftina iz ducana za rasvjetu, nije potrebno kupovati posebnu.

Na taj nacin ti ova stedna koju trenutno imas daje UVA-UVB, a buduca spotica ce davati toplinu i onda imas sva tri potrebna segmenta rasvjete.

Sto se tice prehrane Blatta lateralis nije los izvor hrane i mozes ju hraniti s njima. No nemoj pretjerivati i davati kornjaci stalno istu hranu jer ce se naviknuti na jednu vrstu hrane i odbijati ce jesti bilo sto drugo. U buducnosti bi mogao imati velik problem s navikavanjem na biljnu hranu sto je nuzno potrebno radi zdravlja crvenouhe kornjace kako stari. Dakle, smanji kolicine mesa, ribe i zive hrane koju koj dajes i davaj takvu hranu samo jednom dnevno. Drugi puta joj ponudi granule, kada ce ogladniti pocet ce ih jesti. Na tebi je da kontroliras sto ce kornjaca jesti i u kojim kolicinama.
Hranjenje lateralisa s granulama za kornjace uopce nije losa ideja, to teraristi zovu "gut loading" i to je dobra metoda da u svoju zivotinju "usvercas" potrebne vitamine i minerale.

Pisano: 16.09.2013
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum