NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 5 6 »


Anonymous
Re: Pitanje u vezi filtera
#11
Pozdrav,

pišem nevezano za tvoj filter i tvoj postav u akvariju.

Sera Siporax spada pod tzv.keramičke valjčiće,a ti valjčići se koriste kao grubi stupanj filtracije,znači ne za zadnji stupanj filtracije.
Eheim Substrat Pro je puno kvalitetniji,ali i skuplji filterski medij.To je medij od sintetičkog stakla,on je porozan odnosno u njegovoj unutrašnjosti se naseljavaju korisne bakterije.
Ako pod "ugalj" misliš na vodeni ugljen njega morašaš redovito mijenjati!

Evo, ima korisnih informacija u ovom YouTube videu:


Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#12
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Znam ugalj cu menjati na svakih mesec ipo dana,nego ja pitam od one 3 filtracione mase dali bi mogo da stavim neku od tih u filter i gde posto meni u filteru prvo stoje 2 sundjera pa onda ugalj i na kraju vata pa gde bi stavio ovu Eheim Substrat Pro i koliko bi ona trajala ako uopste moze da se stavi u filter?

Pisano: 11.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#13
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Naveo sam ovu Eheim Substrat Pro posto je ona najkvalitetnija a ako ne moze ona onda neka od ovde dve sto sam naveo u predhodnom postu.

Pisano: 11.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#14
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citao sam sad vezano za filtraciju i vido sam ono kako se pune medje pa sam cito da prvo ide mehanicki pa bioloski,hemiski i pet mehanicki.Ja imam dve solucije kako bi napunio

1.Solucija da stavim prvo 2 sundjera,pa onda bioloski Sera Siporax ili EHEIM SubstratPro ,pa hemiski ugalj i na kraju vata.

2.Solucija da stavim prvo 1 sundjer,pa onda bioloski,pa opet sundjer pa onda ugalj i na kraju vata, ovu 2 soluciju sam teo da stavim sudnjer izmedju bioloske i hemiske filtracije da ugalj ne prlja nesto od ova dva sve zavisi sta budem stavio Sera Siporax ili EHEIM SubstratPro.

Pa sad koja je solucija bolja ? :)

Jeste da sam malo vise dosadan i izvinite na tome ali jbg przopletan sam mnogo sve bi teo od jednom :D :D

Pisano: 12.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je taj spojni filter dobro napravljen moze biti cak i ucinkovitiji od vanjskog kanisterskog filtera. Kojih je dimenzija taj filter? Kakav je raspored pregrada u njemu? Koliko jaku pumpu imas (protok)?

Ako imas mjesta unutra slobodno mozes dodati Eheim Substrat Pro ili Sera Siporax. Oboje su mediji od sintetickog stakla za biolosku filtraciju. Po redu najbolja lokacija za te bioloske medije u tvom filteru je između spuzve i vate (na mjestu ugljena ili ispod ugljena ako ga planiras zadrzati). Poanta je da te medije stavis na mjesto gdje ce se sto manje mazati. Mozes ih i staviti između dviju spuzvi ako ti je lakse, nije velika greska. Ti mediji su trajni i u principu ih ne moras mijenjati, proizvođac preporuca zamjenu 50% medija svakih 6 mjeseci, ali ja ih vec drzim 5 godina bez problema. Preporuca ih se mijenjati jer se s vremenom njihove mikroskopske pore zacepe pa gube na ucinkovitosti filtracije, ali ne toliko drasticno da ih bas moras zamijeniti.

Citiraj:

Pisano od: josip333

Sera Siporax spada pod tzv.keramičke valjčiće,a ti valjčići se koriste kao grubi stupanj filtracije,znači ne za zadnji stupanj filtracije.



Ne, Sera Siporax je isto medij od sintetickog stakla, prakticki ista stvar kao Eheim Substrat Pro, samo od drugog proizvođaca.

A Sera Biopur su obicni keramicki valjcici koji se danas vecinom koriste kao grubi stupanj filtracije zato jer se bakterije mogu naseliti samo na njihovoj povrsini, ne u unutrasnjosti kao kod primjerice Siporaxa.

Pisano: 12.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#16
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ovako sad sam cito postove i vidim da sa pogresio akvarijm je dimenzija 120 x 50 x 40 visina mu je 40 i punim ga do kraja,onaj covek mi je napravio stakleni poklopac visine 20 cm koji cu kasnije da promenim,.
Filter je visine 40cm,duzine 50cm i sirine 20cm.Pumpa mi je iskoriscena iz ovog filtera http://www.svezakucneljubimce.com/proizvod/107/atman-at-f-302.html samo gornji deo koji gura vodu.
I ima dve pregrade jednu gde se gomila prljava voda a drugu u kome izlazi cista voda, raspored u fulteru mi je ovakav odma na pocetku gore je vata tu se najvise sakuplja prljavstina pa onda sam stavio ugalj i na kraju 2 sundjera.

Znaci u sustini bolje bi mi odgovarala ona 2 varijanta?

Pisano: 12.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#17
Aktivan član
Aktivan član


See User information
E da i da napomenem imam dva creva koja guraju vodu prirodnim putem iz akvarijuma u filter.

I jos nesto sad sam gledo cene i vidim naprimer u aquashopu Sera Siporax 1000 ml kosta 820 dinara http://www.aquashop.rs/Product-Sera-Siporax-1000-ml_8138.aspx

A u pet marketu kosta 1600 duplo skuplje isto od 1000 ml
http://www.petmarket.rs/akvaristika/d ... -filter-masa-siporax.html

Pa se ja sad pitam jer to isto ili ima razlike u kvalitetu ? :)

I samo da napomenem da mi ugalj ne zauzima celu povrsinu sundejra na kome stoji zauzima negde malo vise od pola posto nemam adekvatnu kesu u koju mogu da ga stavim posto onu koju sam dobio uz pakovanje nije dovoljno siroka i dugacka pa tako da mi ugalj ne zauzima skorz nego nesto malo vise od pola jer to nije problem, jer vrsi neku funkciju ako tako stoji, imam ga negde oko 350g u filteru ??

Pisano: 12.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Lazar321
Ovako sad sam cito postove i vidim da sa pogresio akvarijm je dimenzija 120 x 50 x 40 visina mu je 40 i punim ga do kraja,onaj covek mi je napravio stakleni poklopac visine 20 cm koji cu kasnije da promenim,.
Filter je visine 40cm,duzine 50cm i sirine 20cm.Pumpa mi je iskoriscena iz ovog filtera http://www.svezakucneljubimce.com/proizvod/107/atman-at-f-302.html samo gornji deo koji gura vodu.
I ima dve pregrade jednu gde se gomila prljava voda a drugu u kome izlazi cista voda, raspored u fulteru mi je ovakav odma na pocetku gore je vata tu se najvise sakuplja prljavstina pa onda sam stavio ugalj i na kraju 2 sundjera.

Znaci u sustini bolje bi mi odgovarala ona 2 varijanta?


Ako mozes postavi slike smjestaja da vidimo kako izgleda.
Filter je velike zapremnine i trebao bi dobro funkcionirati, jedino ti je pumpa pre slaba, trebala bi biti oko 1000-1200 l/h. No u buducnosti je lako zamijenis i dodas jos jednu usisnu cijev ako ce trebati.

Da, druga varijanta je ok.

Citiraj:

Pisano od: Lazar321
E da i da napomenem imam dva creva koja guraju vodu prirodnim putem iz akvarijuma u filter.

I jos nesto sad sam gledo cene i vidim naprimer u aquashopu Sera Siporax 1000 ml kosta 820 dinara http://www.aquashop.rs/Product-Sera-Siporax-1000-ml_8138.aspx

A u pet marketu kosta 1600 duplo skuplje isto od 1000 ml
http://www.petmarket.rs/akvaristika/d ... -filter-masa-siporax.html

Pa se ja sad pitam jer to isto ili ima razlike u kvalitetu ? :)

I samo da napomenem da mi ugalj ne zauzima celu povrsinu sundejra na kome stoji zauzima negde malo vise od pola posto nemam adekvatnu kesu u koju mogu da ga stavim posto onu koju sam dobio uz pakovanje nije dovoljno siroka i dugacka pa tako da mi ugalj ne zauzima skorz nego nesto malo vise od pola jer to nije problem, jer vrsi neku funkciju ako tako stoji, imam ga negde oko 350g u filteru ??


U Aquashopu prodaju Siporax na rinfuzu pa je zato jeftiniji. Dakle, nije u originalnoj kutiji kao s onog prvog linka sto si stavio. Kvaliteta je naravno ista.

Kod kemijskih filter medija nema veze sto ne pokrivaju cijelu povrsinu kojom protjece voda, u vecini filtera se ugljen nalazi u malim vrecicama bas kao tvoj. No s druge strane kod mehanickih i bioloskih medija je vazno da ih voda ne moze zaobici.

Kada u buducnosti zelis nesto nadodati molim te koristi opciju "izmjeni".

Pisano: 12.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#19
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Ok,kori hvala ti puno sam ocu koristicu opciju izmeni,nego samo da te pitam jos nesto jer kad budem cistio filter sve perem u onoj akvarijumskoj vodi i kako da operem ovde siporax ili Eheim Substrat Pro sve zavisi sta budem narucio i jer i ovo mogu da stavim u neku vrecu kako bi ga lakse pokupio ili mora da bude golo?

A sto se tice slika stavicu ih za neki dan kad budem sve sredio imam jos nekih detalja da odradim :)

Pisano: 12.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Pitanje u vezi filtera
#20
Aktivan član
Aktivan član


See User information
E kori ovako narucio sam ovaj Sera siporax posto nisu imali Eheim na zalihama, i on treba da mi stigne danas u toku tana.
I sad sam malo bolje procito tvoje komentare,znaci najbolje bi bilo da stavim ovako :
Odma na pocetku filtera da stavim sundjer tu ce najvise da se hvata prljavstina pa onda ispod ugalj pa sundjer pa onda sera siporax i na kraju vata ?

Pisano: 14.12.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum