NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (10 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 5 ... 9 »


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#11
Regularni član
Regularni član


See User information
puno hvala.stvarno nisam ocekivao tako brzi odgovor.akvarij cu pokusati nabaviti sto prije.trenutno su u ovom sranju al ima svaki dan mjenjam vodu i pod lampom su.a kad se roditelji malo maknu malo cu ih i u kadu pustit
sto se tice ovog hranjenja pet minuta do koliko jedu to mi zbog njihovog nejedenja isti cas otezava procjenu koliko.pogotovo sto hrana (citaj racici i piletina) potone na dno pa onda vise debilceki moji ne kuze.
znaci,da zakljucimo:

Hrana-dva puta dnevno,kolicinski slobodna procjena koliko ide prvih pet minuta,osnovna hrana gliste i larve,tu i tamo ubacit piletinu i racice.i tu mi sad male nedoumice;da li naizmjenicno jedan dan gliste drugi larve ili kombiniram zajedno?

smjestaj:akvarij 100l,grijaci za vodu,grijaci za kopno,zrak,filteri.ovdje se nadam da ce mi u pet shopu malo pomoci sa savjetima i izborom

cijene akvarija?

znam da sam mutav sa hranom,ali ako si imao moju vrstu kako si ih tocno hranio prvih godinu dana? (npr.ponedjeljak ujutro gliste,navecer larve,pa utorak piletina itd.) ak se sjecas naravno...znam da ti je ovo malo smjesno ali nikad nisam imao vodenu zivotinju.mislim znam da mozda kompliciram,da kornjace nisu toliko osjetljive,nisu od porculana,ali eto...

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#12
Regularni član
Regularni član


See User information
sta je sa kupovnom hranom u pet shopovima tipa Reptomin? jedu to mlade kornjace?je malo lijeno od mene,ali da ne moram kombinirati gliste,larve,meso,jel to ok,il je za kornjace bolje da onako?

sto se tice akvarijuma,ak ce mi biti nategnuto sa novcima pretpostavljam da je vaznije kupiti grijace nego filter (vodu mogu sam mjenjati dok ne skupim za filter).

trebaju mi dva grijaca,jedan za vodu,drugi za kopno,jel tako?

ukoliko reptomin nije ok,odlucio sam hranit krnjace ujutro gliste,predvecer larve plus jednom tjedno piletina,jednom tjedno govedina,jednom tjedno racici... to ok?

znam da sam malo mutav,al sam malo zbunjen...i hocu da sve bude savrseno

p.s.vec sam poslao jedan post,ali ga ne vidim na forumu,tak ak sam dosadan,sorry

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


.
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,
kornjace nemoj dirati i natezati po rukama ako to stvarno nije potrebno. To su zivotinje za promatranje, ne za interakciju. Isto tako ih nemoj stavljati u kadu jer kornjace dozivljavaju nepotreban stres zbog nagle promjene okoline i temperature. Ako ih stavis u pre hladnu vodu mogu se lako razboliti. Kada je puna raznih kemikalija i voda je puna kloramina/klora.
Akvarijsku vodu je potrebno pripremiti tako da odstoji 24h u sirokoj plitkoj posudi ili mozes koristiti neko akvaristicko sredstvo za pripremu vode (npr. Tetra Aqua Safe).
Osnova pravilne prehrane je raznolikost, nemoj se samo koncentrirati na te stvari koje si naveo. Ubaci i kvalitetnije granule u prehranu (npr. Tetra Repto Min, JBL...). Mozes koji put ubaciti i koju ribu (npr. zivorotke- Gupy, Platy, Molly...). Ujutro mozes npr. davati meso a navecer suhu hranu. Samo budi oprezan da ne pretjeras, kornjace nemaju granica i mogu jako puno pojesti.
Sto se tice kupnje akvarija i opreme budi jako oprezan jer trgovci u pet shopovima u vecini slucajeva nemaju pojma sto prodaju i sto je potrebno za kornjace. Njihove savjete bolje nemoj slusati.
Treba ti:
Akvarij -sto veci, to bolji. Mozda je cak najbolje naruciti akvarij zeljenih dimenzija da ti stane na neki cvrsti ormaric ili postolje koje vec imas.
Grijac - kupuje se odprilike 1 watt po litri vode. Mozes uzeti jaci ali nemoj uzimati slabiji.
UVA-UVB neonka za gmazove i obicna reflektorica za grijanje kopna (za basking spot).
Filter - najucinkovitiju su vanjski filteri. Na hrvatskom trzistu su najzastupljeniji Tetra te nesto kvalitetniji Fluval i JBL. Ako ti novac nije problem svakako uzmi Eheima.
Sveukupno ces morati izdvojiti 1000-1500 kn ako zelis 100l sa vanjskim filterom. Iz kojeg si dijela grada? Ako zelis posaljem ti na PM adrese od boljih pet shopova.

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: .
#14
Regularni član
Regularni član


See User information
Citiraj:

Osnova pravilne prehrane je raznolikost, nemoj se samo koncentrirati na te stvari koje si naveo. Ubaci i kvalitetnije granule u prehranu (npr. Tetra Repto Min, JBL...). Mozes koji put ubaciti i koju ribu (npr. zivorotke- Gupy, Platy, Molly...). Ujutro mozes npr. davati meso a navecer suhu hranu. Samo budi oprezan da ne pretjeras, kornjace nemaju granica i mogu jako puno pojesti.
Sto se tice kupnje akvarija i opreme budi jako oprezan jer trgovci u pet shopovima u vecini slucajeva nemaju pojma sto prodaju i sto je potrebno za kornjace. Njihove savjete bolje nemoj slusati.
Treba ti:
Akvarij -sto veci, to bolji. Mozda je cak najbolje naruciti akvarij zeljenih dimenzija da ti stane na neki cvrsti ormaric ili postolje koje vec imas.
Grijac - kupuje se odprilike 1 watt po litri vode. Mozes uzeti jaci ali nemoj uzimati slabiji.
UVA-UVB neonka za gmazove i obicna reflektorica za grijanje kopna (za basking spot).


puno hvala,sto se tice grijalica nisam znao da postoje sveukupno tri:za vodu,za kopno i za suncanje(tj.zrak).mislio sam da je za kopno i za suncanje ista...
sto se tice hranjenja,sve informacije mi govore ovo;od vlasnika do vlasnika se razlikuje sa cim ih hrani,ali vazno je da je raznoliko...TITO mi je rekao da ne pretjerujem sa mesom,tvoja iskustva?

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: .
#15
Regularni član
Regularni član


See User information
zivim kod maksimira ali slobodno daj sve najbolje shopove,prijevoz se da srediti.sto se tice akvarija.posmatrajuci kornjace ne bi trebao biti predubok,je li tako,kakve dimenzije bi bile idealno za npr.100l volumena? procitao sam da ekipa zna i od staklara narucit...sta je sa tom kombinacijom?imat na umu da su moje kornjace jos par mjeseci mlade

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: .
#16
Regularni član
Regularni član


See User information
kad idem spavat da im ostavim svjetlo ili ga ugasim da i one zaspe?

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Treba ti samo akvarijski grijac, zrak i kopno u terariju grije obicna reflektorica...
Informacije se ne razlikuju bitno, sa proteinskom hranom (mesom) ne smijes pretjerivati, pogotovo ne kod odraslih kornjaca.
Litraza ti se racuna (duzina(cm) X sirina(cm) X visina(cm))/1000=litara
Znaci npr. (80*40*40)/1000=128L pa si kombiniraj. Kornjace roda Trachemys su dobri plivaci i sto im je dublja voda to bolje. Za sada barem stavi 20-25cm, a kasnije kada odrastu je pozeljna i dubina od 40-50cm.
Ja ti ne bi preporucio narucivati od staklara zato jer ponekad oni ne znaju dobro zalijepiti akvarij. Puno ti je sigurnije naruciti u pet shopu.

Da, po noci obavezno gasis svjetlo.

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#18
Regularni član
Regularni član


See User information
Grijac - kupuje se odprilike 1 watt po litri vode. Mozes uzeti jaci ali nemoj uzimati slabiji.
UVA-UVB neonka za gmazove i obicna reflektorica za grijanje kopna (za basking spot).

to me zbunilo kaj si napisao...grijac za vodu jasno,uva-uvb neonka za gmazove i obicna reflektorica nejasno;to su dvije stvari plus grijalica jednako tri.
ocito mi nije jasno cemu sluzi uva-uvb neonka a cemu onda obicna reflektorica,iako sad kad razmislim pretpostavljam da si mi ponudio opcije,s tim da je prva opcija bolja ali skuplja...

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#19
Regularni član
Regularni član


See User information
jos mi samo posalji pet shopove koje preporucas (znaci cijene,strucnost i opremljenost) na podrucju zagreba i imas veliku zahvalnost od rockya i lale

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: početnik nad početnicima-brza pomoć potrebna
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:
to me zbunilo kaj si napisao...grijac za vodu jasno,uva-uvb neonka za gmazove i obicna reflektorica nejasno;to su dvije stvari plus grijalica jednako tri.


UVA-UVB neonke za gmzove se koriste za osvjetljenje kompletnog akvarija.... Dok "obicna reflektorica" tj stop sijalica...je kao i obicna sijalica jedina razlika je u tome sto ona reflektuje (usmjerava) svjetlo na odredjeni stop (mjesto) u ovom slucaju to je kopno...

A ova "grijalica" koju sopminjes se nigdje ne uklapa..ili si ti nesto pogresno shvatio ili sam ja :S

Pisano: 21.04.2008
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 (2) 3 4 5 ... 9 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum