NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (12 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: POMOZITE ako ikako možete!
#11
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: MIRNES
Trenutno nemam slike drzim je na balkonu gdje ima i lijepog zraka i nema previse BUKE smjestaj joj je oko 50x30 cm...tako nekako tu sam unutra stavio zemlje onog HUMUSA oko 5cm...jucer sam je malo pustao u vrt i isla je razvo u cvijece i pocela da jede maslacak i jos neke LOZE to je bilo na SUNCU a cim je stavim u hlad nece da jede i vrati se na sunce i onda jede...haha....to je izgleda zbog hladnoce.......a ima li kakav drugi nacin oko hibernacije JER NEmam USLOVE


Ako zelis zdravu kornjacu, nema drugog nacina da to postignes nego da je stavis zimi u hibernaciju. Ne znam gdje zivis, ali ako si u primorskim krajevima, pusti kornjacu da se sama ukopa gdje misli da joj je dobro ili joj pronadji u vrtu neko zaklonjeno mjesto s puno lisca gdje bi se mogla zakopati (bilo bi dobro da to mjesto bude natkriveno da ga bas kisa ne natapa direktno).

Ako sam dobro shvatila, kornjaca je stara tek tri tjedna!!! To je jako mala kornjaca i puno zahtjevnija u pristupu nego odrasla kornjaca.

Mozda ne jede jer jos ima zumanjak kojim se hrani.

Mozda ne jede jer nema dovoljno sunca. Ona se MORA ugrijati da postane aktivna za jelo. Kornjaca mora imati bar 10 sati sunca dnevno. Znaci, mora moci doci na osuncano kad pozeli i sakriti se u hlad kad joj postane prevruce.
Mnogi nisu svjesni toga da se i kornjace mogu pregrijati i uginuti od toplotnog udara.
Sjecam se jednom kad mi je kornjaca zabunom ostala na balkonu. Nisam primjetila da ju nisam spustila u vrt zajedno s ostalima. Ujutro je na mom balkonu poluhlad, ali po danu uprzi. Zadnji tren sam primjetila kako juri po balkonu a pjena mu ide na usta. Eto to se dogodi ako zivotinja nema hlada. Srecom, ova nepaznja je dobro prosla. Kad sam tog muzjaka spustila u hlad, odmah je odjurio u grm da se ohladi, nije mrdao iz tog grma neko vrijeme.

Pisano: 02.09.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: POMOZITE ako ikako možete!
#12
Moderator
Moderator


See User information
Molim ostale odgovore slati na novu temu M.i njegova kornjača

Pisano: 02.09.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum