NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
72 korisnika su online (36 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 72

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 »


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#11
Početni član
Početni član


See User information
Imam u planu da sam napravim nov akvarijum sa svim potrebnim uslovima za kornjacu ali me samo zanima koliki alvarijum treba da bude ako kornjaca ima 12 cm(duzina oklopa)?

Pisano: 29.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaca jos nije dostigla punu velicinu, ako si siguran da je zenka mozes racunati da ce narasti do 20-ak cm u sljedecih godinu-dvije. Zato ti se sada ne isplati uzimati smjestaj tocno za njenu velicinu (100*50*50 cm)nego smjestaj za odraslu kornjacu koji ce te sluziti daljnjih 20-30 godina koliko one mogu zivjeti. Odrasloj kornjaci je potreban prostor za plivanje 150*50*40 cm, najbolji izbor ti je konstruirati akvarij sa terarijskim poklopcem, primjere mozes vidjeti u clanku o smjestaju. Ili mozes uzeti akvarij standardnih dimenzija 150*50*50 cm pa ga djelomicno puniti.

Vecina vlasnika su u šoku kada ovo procitaju zato savjetujem ako trenutno nisi u mogucnosti uzeti toliko velik akvarij kornjaci nabavi veliku plasticnu posudu (oko metra duzine) i drzi ju tamo kroz koju godinu dok se ne pripremis za posten smjestaj.

Pisano: 29.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#13
Početni član
Početni član


See User information
Uff, nisam ocekivao ovaj odgovor ali svejedno potrudicu se da napravim takav akvarijum. Jer zelim da joj pruzim potrebne uslove.


Jos nesto me zanima, kada je toliki akvarijum koliko prostora zauzima kopno?

Pisano: 29.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#14
Početni član
Početni član


See User information
Da li kornjace smeju da jedu sipinu kost i ako smeju na koji nacin treba da se servira ta kost( da li treba da se secka ili da se ubaci u akvarijum pa ona sama da kida delice ili.....)????

Pisano: 30.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: kobada

Jos nesto me zanima, kada je toliki akvarijum koliko prostora zauzima kopno?


Kopno treba biti dovoljno veliko kako bi se na njemu mogli stvoriti temperaturni gradijenti. Iznad jednog kuta kopna stavis lampu za grijanje i namjestis da tocno ispod nje bude 35 stupnjeva. Kornjaca primicanjem ili odmicanjem od lampe moze birati na kojoj temperaturi ce se suncati. To je vazno jer lampa za razliku od sunca daje istu kolicinu topline cijeli dan. Kopno bi trebalo biti sto vece, 1/4 duzine ili cak 1/3 duzine akvarija. Ja sam u svom akvariju povrsine dna 150*65 cm stavio kopno 45*65 cm.

Citiraj:

Pisano od: kobada
Da li kornjace smeju da jedu sipinu kost i ako smeju na koji nacin treba da se servira ta kost( da li treba da se secka ili da se ubaci u akvarijum pa ona sama da kida delice ili.....)????


Savjetujem ti da procitas linkove koje sam ti dao jer ces unutra naci odgovore na ovakva osnovna pitanja, ovo je iz teksta o prehrani:

Citiraj:
Osim vitamina poželjno je dodavati kalcij. Najjednostavniji i najjeftiniji način je davati sipinu kost. Potrebno je odstraniti tvrde dijelove i ubaciti kost u akvarij. Ukoliko kornjača ne želi jesti kost možete je namrviti u prah i posipati po komadu mesa. Nikako nemojte ostavljati kost da pluta po akvariju nekoliko dana jer se može pokvariti i zagaditi vodu! Osim sipine kosti možete koristiti kalcij u prahu za gmazove.

Pisano: 30.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#16
Početni član
Početni član


See User information
Hvala i izvini sto nisam detaljno procitao sadrzaj onih linkova koje si mi poslao. ;)

Pisano: 30.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#17
Početni član
Početni član


See User information
E, ja znam da sam na ovom forumu video tabelu sa temperaturama koje trebaju da budu u svakom mesecu, ali to je bilo pre nego sto sam se uclanio i sada ne mogu da je nadjem.

Pisano: 04.09.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
To je jos davno stavila clanica Scripta za Trachemys scripta toostii. Ta tablica vrijedi kada kornjacu drzis vani i ako po zimi hibernira. No ako ju drzis cijelu godinu u akvarijskim uvjetima ne mozes postizati takve temperature.

Dodaj datoteku:



jpg  trachemysscriptatroostii.jpg (172.77 KB)
427_4c82c75915256.jpg 1134X384 px

Pisano: 05.09.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#19
Početni član
Početni član


See User information
Pa dobro onada, koja je idealna temperatura za akvarijum kad vec ne mogu da idem po ovoj tablici?

Pisano: 05.09.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Da li neko moze da mi pomogne?
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
25 C°, zimi 2-3 stupnja manje zbog simuliranja godišnjih doba.

Pisano: 05.09.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum