NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
9 korisnika su online (8 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 9

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2)


Re: Koja je vrsta? (i jos po nesto)
#11
Početni član
Početni član


See User information
Jeste, svega 13cm najvise ce da poraste:D
Kori, otisla sam na vreme kod vet. i bice sve ok. Sto se tice ishrane, procitala sam clanak...naravno u zivotu ne bih dala kornjaci jaje, psecu hranu ili bilo sta drugo sto ne bi nasla oko sebe. Medjutim, kao sto postoji mnogo clanaka o tome kako su iskljucivo herbivori, takodje postojim i mnogo clanaka u kojima pise ili da su omnivori, a takodje i oni koji kazu da su neizbirljive...npr. jedan od njih je http://premiumtortoises.com/greek.aspx
Moje licno misljenje je da s obzirom da su insekti najbrojniji i da ih ima svuda, sigurno ponekad slucajno ili namerno zavrse u kornjacinim ustima (kao biljna vas, caura, crvic) barem jednom dnevno. Moja kornjaca je u stanju da juri crvica po terarijumu, iako se pre toga najela raznog bilja, i iako joj vire pparce deteline iz usta sto je urnebesno smesno. I evo jednog banalnog primera: Mi ljudi jedemo i volimo slatkise ili przenu hranu, koja je potpuno stetna ili beskorisna nama, ali je jedemo. Isto tako kornjaca u prirodi 100% poludi kada vidi neki plod, koji je pao sa drveta ili tipa jagoda...

Pisano: 29.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je vrsta? (i jos po nesto)
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pa divlja kornjaca u svojoj okolini nece naci nikakvo povrce pa joj svejedno dajes. Istina je, kada drzis u zatocenistvu koji put niti nemas izbora, ali bas zato ne mozes reci da joj ne bi dala ono sto ne moze naci oko sebe.
Na internetu mozes naci svakakve zastarjele informacije. U proslosti su mladim herbivornim gmazovima poput iguana i ovakvih kornjaca davali meso jer su smatrali da im je potrebno za razvoj, no zakljucili su da od toga ima samo stete i da zivotinje stradaju. Ova stranica na koju si dala link nema niti potpis autora niti nikakve reference. Dok je Tortoise trust svjetski poznata udruga ciji su autori izdali brojne strucne knjige, bave se istrazivanjem, zastitom i opisivanjem novih vrsta kornjaca. Jednom rijecju stvorili su hobisticki svijet kornjaca kakav danas poznajemo. Nije tesko zakljuciti kome se vise isplati vjerovati ako uzmes to u obzir.

Kornjace svakako u prirodi usput pojedu kakvog kukca, ali su 99.99% herbivori. U samim travama koje su njihova glavna hrana nece naci ogromnog socnog crva kakvog ti svojoj kornjaci nudis nego nesto uzasno sitno od 1-2 mm. Tako da koliko god ti to sebi pokusavas opravdati to nije ok. A u zatocenistvu se iz jako dobrog razloga ne daje nikakvo meso. Problemi sa ostecenjem organa i piramidalan rast oklopa se vec javljaju cisto zbog razloga sto kornjace imaju hrane u izobilju i sto im nije moguce davati 200 razlicitih vrsta koje ce sresti u prirodi. Davanjem dodatnih proteina samo nalijevas ulje na vatru.
Slazem se da mi ljudi jedemo svasta kada mozemo skoknuti do super marketa i to si kupiti. A kornjaca ce jesti ono sto nađe pred sobom, bilo to lose ili ne, ali zbog prirodne raznolikosti prehrane lose stvari koja ona pojede postanu zanemarive. A ako povuces slicnu analogiju između kucnog ljubimca i dijeteta, dijete mozes hraniti pravilno, a mozes ga hraniti sa junk foodom pa ce imati 100 kg i to ce biti samo tvoja krivica.
Ja sam ti svoje rekao u najboljoj namjeri, a ti sad kako hoces. Sjeti se da si prije godinu dana vjerovala nestrucnom osoblju u pet shopu po pitanju rasvjete pa si skoro ostala bez kornjace sada...

Pisano: 30.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Koja je vrsta? (i jos po nesto)
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Jedan crvić dnevno nije prehrana, to je zanimacija. A kornjaču hrani onako kako se hrani u prirodi, na Mediteranu. Nećeš tamo naći mnogo jagoda, banana, paradajza, gljiva i ostalog čime je hraniš.

Pisano: 31.08.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum