NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (2 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




« 1 (2) 3 4 5 ... 8 »


Re: podloga za bilje
#11
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
bojim se da uz žutouhe ništa od biljaka neće opstati...možda da pogledate kako je kori lijepo zasadio kopneno bilje i objesio na rub akvarija, lijepo izgleda a kornjače ne mogu do njega..

Pisano: 23.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#12
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
vidila sam već samo meni je poklopac tvornički i ima niz komplikacija zbog kojih ne mogu tako objesiti bilje. moje kornjače su crvenouhe ali su svejedno opća opasnost. zaključila sam da su mi ove staklenke zbog plićine vode loše tj biljka nebi imala di da se vidi jer bi bila na suhom. možda bi nam ova kutijica od bombona bila bolja.

Dodaj datoteku:



jpg  P6240415 [640x480].JPG (54.48 KB)
1045_4c227f1f07a3c.jpg 480X640 px

Pisano: 23.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#13
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
NIsam ja mislio tako, ja sam planirao da uzmem jos manje saksijice ili pak da isecem plasticnu casu, pa da u nju zasadim po jednu biljku. Video sam to u nekom pet sopu, pa pretpostavljam da moze tako.

Pisano: 24.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#14
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Odrasle crvenouhe/zutouhe kornjace ako ne pojedu bilje definitivno ce ga polomiti. Stvarno je jako tesko da ikakva biljka koja se sadi opstane.
Biljka se lagano moze zastititi od iskopavanja, moze se jednostavno zasaditi u plitku posudu za sladoled sa sljunkom i substratom za bilje. Na poklopcu se napravi rupa i kroz tu rupu se provuce biljka tako da ju kornjaca ne moze iskopati. Ta cijela posuda se moze ukopati u podlogu da se ne vidi. Ali ponavljam, to ce samo sprijeciti kornjace da iskopaju biljku, i dalje je mogu polomiti ili pojesti. Mislim da najbolje sanse za tako nesto imaju vece Cryptocoryne i Echinodorus-i.

Pisano: 24.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#15
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
pa zar nema koja od tih biljaka koja bi rasla dovoljno brzo da je kornjače ne mogu utrti?

Pisano: 24.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#16
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
zanima me onda da li bi mogla okačiti za akvrij kakvu biljku da visi unutra, sviđa mi se korijeva paprat. evo slike, ja bi je stavila tu do cijevi s desne strane samo neznam da li će pitar stajati i kakav da uzmem tj kako da ga pričvrstim najbolje. zanima me i da li bi bilo lijepo da oblijepim i tu stranu akvarija u tapet ili ne pošto se nalazi do zida ili bi bilo ružno?

Dodaj datoteku:



jpg  P6240417 [640x480].JPG (66.82 KB)
1045_4c2366017d98f.jpg 480X640 px

Pisano: 24.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#17
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
zanima me ako okačim o rub akvarija biljku da li trebam onda paliti ovu lampu roza neonku koju sam dobila sa akvarijom ili ne? kako bi mi najsigurnije bilo učvrstiti biljku jer već am vidila da imam neke samo baš nisam sigurna da će rasti. ako inače biljka spada u sukulente i treba joj sunca kako će rasti u akvariju?? možda bi eventualno ljubičičica išla pod lampom.

Pisano: 24.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#18
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: anastasija0702
zanima me onda da li bi mogla okačiti za akvrij kakvu biljku da visi unutra, sviđa mi se korijeva paprat. evo slike, ja bi je stavila tu do cijevi s desne strane samo neznam da li će pitar stajati i kakav da uzmem tj kako da ga pričvrstim najbolje. zanima me i da li bi bilo lijepo da oblijepim i tu stranu akvarija u tapet ili ne pošto se nalazi do zida ili bi bilo ružno?


To nije paprat nego puzavac (Scindapsus aureus). Nabava ti ne bi trebala biti problem jer je to relativno cesta sobna biljka. Ako ne mozes smjestiti teglu u akvarij mozes teglu drzati izvan akvarija pa sprovesti grane u akvarij. Ta biljka ne treba nikakvu posebnu rasvjetu.

Citiraj:

Pisano od: anastasija0702
zanima me ako okačim o rub akvarija biljku da li trebam onda paliti ovu lampu roza neonku koju sam dobila sa akvarijom ili ne? kako bi mi najsigurnije bilo učvrstiti biljku jer već am vidila da imam neke samo baš nisam sigurna da će rasti. ako inače biljka spada u sukulente i treba joj sunca kako će rasti u akvariju?? možda bi eventualno ljubičičica išla pod lampom.


Pa ne mozes bilo koju biljku ubaciti unutra i ocekivati da ce rasti. Moras gledati da ta biljka nije otrovna, da joj pase visoka vlaga i ostali uvjeti u akvariju.

Pisano: 25.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#19
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ma je vidila sam tu puzavicu ali ne mislim na nju nego iznad u onom akvariju sa tri kornjače ona kao paprat koja stoji uspravno kao stabalce.

Pisano: 25.06.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: podloga za bilje
#20
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
zanima me da li bi možda riccia fluitans mogla opstati sa mojim kornjačama i ako bi je posebno morala držati da li je manje zahtjevnija od pistie stratiotes koja mi se utrla i užasno me živciralo mijenjanje vode. zanima me još koliki je životni vijek crvenouhih kornjača u uvijetima u kjima ih ja držim? akvarij 200 l punjen dopola koji mislim nadograditi i napuniti do vrha. da li mi ima smisla uopće nadograđivati akvarij kad malo porastu?

Pisano: 27.06.2010

Editirano od anastasija0702 on 27.06.2010 23:12:13
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh




« 1 (2) 3 4 5 ... 8 »



You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum