NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
19 korisnika su online (15 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 19

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


vanjski filter
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
kako napraviti vanski filter...gledao sam na netu..ali nema bes nekih dobrih ideja kako napraviti....pa ako mozete da mi date kakve linkove ili ideje na napravim filter..vec sam poceo praviti ali bezuspjesno....imam svu opremu pa da pokusam

Pisano: 02.10.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Gotovo svaki hobist dođe u fazu kada zeli napraviti svoj filter. Kakav tip vanjskog filtera imas u planu? Spojni, hang-on, kanisterski...? Ideja ima puno...

Opisi bolje sto si dosad pokusao i zasto nije uspjelo.

Pisano: 03.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
htjeo sam kanisterski....uzimao sam ideje i za kanisterske i za hang on filtere...htjeo da spojim sve u jedno....ali nije uspjelo..imam veoma dobru pumpu velikog protoka

Pisano: 03.10.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Tesko je napraviti kanisterski filter koji ce dobro obavljati svoj posao i pritom biti siguran i pouzdan. DIY vanjski filter moze napraviti poplavu, tako da dobro razmisli da li ti se to isplati. Puno ljudi odustane od kupnje kad vidi cijenu tvornickog vanjskog filtera, pa se na kraju uvjere da je tvornicki filter jeftiniji nego saniranje stete od poplave...

U svakom slucaju budi jako oprezan!

Kod izrade tvornickih filtera sve je proracunato, pazljivo isplanirano i modelirano. Kod DIY isto treba imati na umu nekoliko cinjenica.

Sto je veca udaljenost između povrsine vode u akvariju i dna filtera posuda filtera je pod vecim pritiskom! Dakle, lakse je napraviti vanjski filter koji stoji tocno pokraj (u ravnini) akvarija nego filter koji stoji na podu ili ormaricu akvarija. Spojna mjesta bi zbog velikog pritiska mogla procuriti, a ako sve jako dobro dihta kanister bi se mogao raspuknuti ako je pre tanak. Tvornicki filteri su rađeni od deblje plastike i ojacani raznim metodama.
U slucaju da si kanister mislio napraviti od neke staklene posude/staklenke bolje nemoj, pre opasno je.

Najvaznija karakteristika pumpe za vanjski filter je snaga (izrazena u wattima -W). Snaga omogucuje pumpi da gura vodu na određenu visinu. Protocne pumpe za akvarije imaju velike protoke, ali nisu bas velike snage. U tehnickim specifikacijama pumpi je navedena visina na koju mogu pumpati vodu (H max ili delivery head).
Npr. protocna pumpa (power head) protoka 600l/h snage 6 W moze pumpati vodu na visinu 0.5 m, dok neka druga pumpa istog protoka snage 10 W moze pumpati vodu na 1.2 m.
Provjeri koje je snage ta tvoja pumpa i da li je dovoljno snazna za potrebe tvog filtera.

Evo nekoliko DIY linkova:

LINK1

LINK2

LINK3

LINK4

LINK5

LINK6

Ako planiras pumpu smjestiti unutar kanistera vjerovatno ces morati rezati pa ponovo spajati zicu sto moze biti jako opasno! Ne znam kakav tip pumpe imas, ali bilo bi bolje kada bi to izbjegao i instalirao pumpu izvan filtera ako je to moguce.

Osim kanisterskog filtera mozes probati neke druge jednostavnije vanjske filtere:

LINK7

LINK8

Sretno sa izradom, postavljaj slike i pamet u glavu, struja i voda nisu za igru!


p.s. Hvala na strpljenju

Pisano: 07.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
hvala Kori uskoro krecem u izradu(nemogu sada imam puno obaveza) nasao sam fleksibilnu plasticnu posudu nesto kao veci kanister...a sto se tice pumpe ona je 6W i moze pumpati vodu do visine 0.8 m tako pise na njoj...oko struje se ja necu petljati(moj otac je elektrotehnicar) tako da ce on to uraditi...samo nisam jos siguran kakvu cu da napravim naj vjerovatnije filter na Linku 5 slikacu faze izrade pa cu postaviti

Pisano: 10.10.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
izvinjavam se na ne tacnim podacima o pumpi...evo slika naljepnice sa pumpe

Dodaj datoteku:



jpg  ptptp.jpg (23.71 KB)
861_4ad092e0603fd.jpg 361X286 px

Pisano: 10.10.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Niti sam ga ikada htjeo praviti, niti cu ikada htjeti.
Dok god se radi o "normaloj" litrazi Aquarija, oslanjam se na stari, dobri Eheim.

Pisano: 10.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Ado
hvala Kori uskoro krecem u izradu(nemogu sada imam puno obaveza) nasao sam fleksibilnu plasticnu posudu nesto kao veci kanister...a sto se tice pumpe ona je 6W i moze pumpati vodu do visine 0.8 m tako pise na njoj...oko struje se ja necu petljati(moj otac je elektrotehnicar) tako da ce on to uraditi...samo nisam jos siguran kakvu cu da napravim naj vjerovatnije filter na Linku 5 slikacu faze izrade pa cu postaviti


Prvo provjeri da li ta posuda dobro dihta/brtvi. Instaliraj na nju ulaznu i izlaznu cijev i instaliraj filter na akvarij da vidis da li to funkcionira. Tek onda instaliraj pumpu da bez veze ne rezes zicu ako projekt ne uspije...

Citiraj:

Pisano od: TITO
Niti sam ga ikada htjeo praviti, niti cu ikada htjeti.
Dok god se radi o "normaloj" litrazi Aquarija, oslanjam se na stari, dobri Eheim.



Danas su dostupni vanjki filteri za akvarije od 10 l pa sve do 1500 l tako da rijetko koji (uobicajeni ) hobist ima potrebu za izradom vlastitog filtera.
Meni je bez obzira sto za sve akvarije imam tvornicke filtere uvijek gust barem probati napraviti vlastiti filter. Po meni je DIY jos jedna car ovog hobija. Do sada jos nisam probao napraviti vanjski filter jer nisam nasao odgovarajuce dijelove, ali jednog dana tko zna : )

Pisano: 10.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Mene nevuce to, niti me je ikada vuklo.
Za akvarije od par tisuca litara je sigurno potrebno nesto "sastaviti", Ali i za taj slucaj nebi se mucio nesto sam uraditi nego obavezati prijatelje koji su vjestiji u tome.

Pisano: 10.10.2009
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
kupio bih ja vanjski....ali skupiii pih.....kad vidim cjenu filtera,mogu kupiti akvarij od 2 metra....znam da vrijedi svake pare...ali stacu kada nema dovoljno pare.....ionako se volim zezati praveci neke stvari...tako da ce mi to biti vrsta hobija

Pisano: 10.10.2009
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum