NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
13 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 13

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 3 »


Filter pušta vodu
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pozdrav!

Kori, molim te za pomoć. Prošle godine, preko Aquashop-a, kupila sam filter jbl cristal profi e901 i evo sad prije cca dva tjedna počeo mi puštati vodu. Čistila sam akvarij i kad sam sve priključila te uključila filter, preko noći, ujutro dočekala me voda na laminatu. Pola vode iz akvarija mi je iscurilo na laminat. Baš sam bila razočarana. Ništa drugačije nisam radila nego cijelu godinu do sad (koliko imam filter). Poslala sam mail na info.aquashop još prije tjedan dana i nitko mi ništa ne odgovara. Filter ima 4 godine jamstva, nitko se ne javlja, ja ne znam kaj da radim. Please help... kome da se obratim? Hvala ti unaprijed.

Pisano: 28.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter pušta vodu
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Vjerovatno ti je otišo dihtung (hr naziv je čini mi se brtva, ili tako nekako). A moze biti i da je samo poremecen. JBL djelovi bi trebali biti dostupni. gdje da se obratis, ne znam (tamo gdje si kupila?). Filip ce ti tu bolje odgovoriti.

Pisano: 28.05.2014
"For nothing is impossible with God." Luke 1:37
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter pušta vodu
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Nazovi aquashop ako ti nisu odgovorili na mail.

Pisano: 28.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter pušta vodu
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, jako mi je zao sto je filter procurio. Kontaktirao sam sada Ivana iz Aquashopa na mobitel, ispricava se sto mu je mail promakao i rekao mi je da odmah mozes poslati filter nazad u Aquashop na reklamaciju.

Kada brtva pocne pustati obicno filter prvo sporo pocne negdje kapati. Ako se to dogodilo neposredno nakon ciscenja velike su sanse da nesto nije sjelo na svoje mjesto ili da je nesto puklo. Trebao bi vise informacija i slika da bi ti mogao pomoci, najpametnije je da sutra odmah posaljes filter i sve njegove dijelove u Aquashop pa ce ti sluzbeni servis od uvoznika pogledati u cemu je problem.

Pisano: 28.05.2014

Editirano od Kori on 28.05.2014 22:21:50
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Filter pušta vodu
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hvala svima na odgovorima, evo sad tek vidim postove (nisam imala vremena prije da sjednem za komp). Malo prije me nazvala gospođa i rekla da mogu poslati filter k njima da ga gosp. Ivan pogleda. Nabavit ću danas kutiju i poslati im filter.

Što se tiče brtve, kako mi se nitko nije javljao, otišla sam u jednu radionu gdje se bave izradom takvih stvari, odnjela sam glavu pumpe i taj dihtung, izradili su mi novi identičan, koji potpuno odgovara na glavu, ali evo, filter i dalje pušta... Tako da, bacila sam 40 kn bezveze.. Kori, kako kažeš, da prilikom čišćenja, nešto nije sjelo na svoje mjesto, to smo i mi mislili, pa smo filter par puta otvorili, pogledali i natrag zatvorili, isprobavali vani s kantom, ali on je svaki put i dalje puštao. Voda je polako kapala tamo sa strane gdje se otvaraju drške. Ko da je baš iz drške kapalo. Nismo skužili gdje je problem. Dalje se nismo usudili ništa dirati, s obzirom da je filter pod garancijom, pa da nešto ne uradimo krivo... I eto tako sam tebe zamolila za pomoć. Hvala ti Kori, što si urgirao... Evo poslat ću im filter. Hvala. pozz

Pisano: 30.05.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav, da li si uspjela rijesiti problem i da li ti filter sada normalno radi?

Pisano: 25.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#7
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pozdrav, Kori ...

Na žalost nisam. Poslala sam filter u Aquashop, zvao me gosp. Ivan i rekao da je kod njih radio 5 dana bez problema. Vratili su mi ga doma, kad sam ga prvi put spojila, odmah je pustio vodu. Ne znam više šta da radim. Čula sam se par puta s gosp. Ivanom, probali smo razgovorom vidjeti što možda radim krivo, pa smo dogovorili da mu pošaljem cijelu snimku kako spajam filter, od početka do kraja. U nedjelju sam mu poslala snimku i sad čekam da se javi. Ne mogu se ni finanacijski "loptati" s filterom amo-tamo kad on kaže da je ok, a kod mene ne radi kako treba. On kaže da je dihtung u odličnom stanju, da to nije problem, da filter nema nikakvih mehaničkih oštećenja, a ja ne kužim što sad radim drugačije nego ovih godinu dana unatrag kako imam filter. Kad god smo filter isprobavali, uvijek smo provjerili dihtung i nema šanse da je bio presavijen ili sl. Ne znam...

Pisano: 25.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#8
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Pozdrav,
meni je pred neko vrijeme propustila tetra ex700. Prijatelj nam je u firmi napravio novi dihtung poklopca koji je nakon sto smo ga stavili jos par dana nesto sitno pustao. Kako smo filter stavili u kantu da ga imam pod kontrolom primijetila sam da je svako jutro nesto malo manje vode sto meni nikako nije bilo jasno i nakon nekih mozda tjedan dana je skroz prestao pustat. Objasnili su mi da je to neki materijal za dihtung koji se valjda s vremenom nabubri od vode (ne pitajte me detalje, nemam pojma o tome). U svakom slucaju, poslije toga je drzao kako treba. Zbog predostroznsti i navike filter je i dalje u kanti, ali od tada nije pustio ni kapi.
Ne znam da li ce ti ova informacija sta pomoci, ali probaj s tim novim dihtungom pustit da radi koji dan. Mis mo u medjuvremenu i kupili drugi filter, ali smo staru tetru ipak uspjeli osposobit

Pisano: 26.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#9
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Hvala, svaka informacija dobro dođe. Ali... ne znam kako bi filter i radio u kanti jer ovaj moj tako jako pušta da ne bi izdržao ni 24 sata normalnog rada. Hoću reći da bi već sva voda van iscurila. Ne znam... ne usudim se ga više uopće stavljati u dnevnu sobu, jer mi je jednom već sve poplavilo, a uselili smo prije 6 mjeseci, ne želim to još jednom isprobati. A što se tiče kupnje novog filtera, ne pada mi na pamet, jer sam ovaj skupo platila i očekujem da za te novce radi kako treba. Možda bih mogla probati ovo što kažeš, ali ne vjerujem, nisam baš optimistična prema ovome što vidim kod kuće.

Pisano: 26.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Odg.: Filter pušta vodu
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Zao mi je sto jos nisi uspjela rijesiti problem. Ako je u Aquashopu filter radio bez curenja moguce je da je bio instaliran na "nizem" akvariju od tvoga pa da je hidrostatski tlak koji djeluje u njemu bio nizi i da zato nije curio.
Kada gledas svoj akvarij, na kojoj je visini povrsina vode u odnosu na pod?
Do koje maksmalne visine se penju cijevi vanjskog filtera (na kojoj visini od poda ti je gornji rub akvarija)? Po podacima koje si stavljala uz slike mi se cini nekih 100-105 cm?
Provjeriti cu s Ivanom na koju je visinu tvoj filter bio instaliran kod njega.

Kada si dobila nazad filter, da li si ga otvarala prije pokretanja?
I dalje je velika mogucnost da ti nesto ne sjedne na mjesto kako spada. Probaj napraviti sljedece.
Izvadi sve kosare van iz filtera jer sumnjam da je tu problem. Na prazni kanister stavi glavu. Kada zatvaras filter zatvaraj dvije kopce odjednom, ali one dvije koje su na dijagonalno suprotnim stranama. Dakle, prvo zatvori npr. gornju lijevu kopcu istovremeno s donjom desnom kopcom. Na taj nacin osiguravas da ti se prilikom zatvaranja brtva ne moze pomaknuti iz polozaja nego da okomito sjedne na mjesto (podatak istaknut u uputstvima). Tako prazan filter spoji na akvarij i javi da li ti curi. Ako i dalje curi eliminirali smo mogucnost da ti pogresno slagnje kosara stvara problem.

Pisano: 28.06.2014
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum