NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
20 korisnika su online (17 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 20

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


vanjski filter - pregradni filter
#1
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
izvanjavam se sto sam se ubacio u neciju temu ali bilo je vezano za ovo , izvinite jos jednom

dok sam kupovao u radnji unutarnji filter zapalo mi je za oko njihov vanjski filter " spojene posude " nisam mogao da sve skuzim odma jer nisam vidjeo sta se sve nalazi u akvariju bilo je natrpano svasta nes ..

sad sam naso na netu kako se to radi i simulirao sam sve na mom manjem akvarijumu i kanti , izjednacio sam nivo vode , sve OK ubacim pumpicu presjek kabla isti kao i kod onog sto izjednacava nivo vode ali pumpa mi prebrzo izbaci vodu iz tog akvarija koji bi trebao da bude filter vanjski ...

nivo vode se nemoze da izjednaci tom brzinom kao sto pumpa izbaci vodu

sta da radim ???

kod njih sam vidjeo da nije zatvoreno vakumski nista , neznam probat cu kasnije ubaciti vecu cjev za izjednacavanje nivoa valjda mogne tom brzinom povuci kao i pumpa

ako neko ko je to vec radio zna u cemu je problem molim da napise hvala unaprjed

ako mi uspije obecajem slike " step by step " :D

Pisano: 27.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Nagađam o kom filteru pričaš...mislim da ih je par bilo predstavljeno i ovde na forumu, potraži malo....rešenje je smanjiti protok pumpe-povećati presek dovodnih cevi....

Pisano: 27.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#3
Povremeno aktivan član
Povremeno aktivan član


See User information
I ja sam odlucio napraviti vanjski filter izgleda mi vrlo jednostavno samo neznam koju pumpu da stavim ali cim napravim filter postaviti cu slike pozz

Pisano: 27.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Proguglajte "pregradni filter", ima o njemu na svim akvarističkim sajtovima...

Pisano: 27.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
e bas ti hvala
vidjeo sam kak su drugi radili , ali ja nisam smjeo staviti uzu cjev na pumpu jer onda nebi mogla svom snagom raditi najverovatnije bi crkla ubrzo pa sam nasao vecu siru cjev za izjednacavanje nivo i sad je super

vec je kasno pa nemogu sad ubacivati slike a i nisam sve zavrsio cim bude gotovo fotke ubacujem hvala svima na pomoci

Pisano: 27.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter - pregradni filter
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Postoji razlika između pregradnog filtera i spoljasnog filtera. Pregradni filter se nalazi unutar akvarija i jos je poznat kao box filter. Filter koji se nalazi izvan akvarija je spoljasni ili spoljni filter.
Sa spoljasnim filterom treba oprezno jer ako se usisna cijev zastopa i filter isprazni mogao bi napraviti poplavu! Iz tog razloga je vazno imati nekoliko redundantnih cijevi (2-3) u slucaju da se koja zastopa. A najsigurnije rjesenje je da u akvariju ima mjesta za onoliko vode koliko se nalazi u filteru, pa u slucaju zastopavanja imas prepunjen akvarij, ali ne i poplavu.
Ovdje imas opis takvog filtera: LINK (treba duze vremena da se otvori)

Pisano: 28.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter - pregradni filter
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Slična tema na akvarijnetu LINK.

Pisano: 28.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter - pregradni filter
#8
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ma nema sanse da dode do poplave sve sam ja simulirao na kanti vode
, imam pumpicu koja vraca vodu nazad u akvarij
ako pumpica crkne ili ako se cjev od pumpice zastopa ona prestaje vracati vodu nazad u akvarij , onda druga cjev koja uvlaci vodu samo izjednaci nivo vode u akvarijumu i u tom vanjskom filteru , znaci nivo vode se samo izjednaci ne moze preliti .

A ako se zastopa cjev koja treba da izjednaci nivo vode onda ce pumpica izvuci svu vodu iz filtera i to je to

nije mi akvarijum napunjen vodom do vrha ima nekih 10 CM visine a vode u filteru ima mozda 3 litra .

danas sam obisao malo radnje , nabavio sam spuzvu , neku vatu ne znam kako se zove i nabavio sam "keramiku" , pa cu naci negde po kojem redoslijedu se to treba poredati a ubacit cu i sitne kamencice tu negde ... valjda bude filtriralo

Pisano: 28.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter - pregradni filter
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Evo fotke od mog filtera mozda izgleda lose al filtrira ,nisam nista ja izmisljao sve informacije sa neta i upute mi je dao covjek sto radi u pet shopu ( vidjeo sam njihov filter ).

Ja sam u prvi dio ubacio mrezicu na kojoj bi ostajali ti krupiniji djelovi zatim odma uz tu mrezicu ide pregrada od kamencica sitnijih pregrada debljine debljine oko 3 cm , zatim sloj ove vate ( neznam kako se zove ) onda spuzvicu koja nije bas gusta zatim sloj vate pa onda sloj keramike ( sluzi za neke pozitivne bakterije ) , pa opet sloj vate pa onda sloj Guste spuzve i na kraju preko toga sloj vate .
ubacio sam dvje prelive cijevi jedna vuce vodu iz akvarija u filter a drugu sam namontirao na pumpicu i tako vracam vodu u akvarij

mozda izgleda lose ali ovo je prvi puta da pravim ovaj filter i primjetio sam da zadrzaje prljavstinu bar onu vidljivu golim okom

Dodaj datoteku:



jpg  prelivne cijevi .jpg (399.25 KB)
1486_4d43fe5b43195.jpg 1363X1629 px

jpg  mrezica.jpg (485.75 KB)
1486_4d43fe7012607.jpg 1767X1267 px

jpg  manji akvarij za vanjski filter.jpg (435.88 KB)
1486_4d43fe9056b5b.jpg 2466X1635 px

jpg  keramika.jpg (452.37 KB)
1486_4d43feac7d551.jpg 1975X1564 px

jpg  gusta spuzva.jpg (284.37 KB)
1486_4d43fec6994af.jpg 1750X1152 px

jpg  evo gaa.jpg (470.46 KB)
1486_4d43ffaf857fa.jpg 2522X1804 px

Pisano: 29.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: vanjski filter - pregradni filter
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Obaveštavaj o učinku... i fotografiši ga u radu.

Pisano: 29.01.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum