NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
17 korisnika su online (14 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 17

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika




(1) 2 »


Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#1
Regularni član
Regularni član


See User information
Imam akvarijum od 25l i 2 crvenouhe,imam sve:obicnu neonku da greje kopno ,UVB sijalicu ,grejac , vanjski filter i kopno.Jedino sto mi fali je malo veci akvarijum zanima me koliko dugo kornjace mogu da zive u akv.od 25l? one su velike jedno 5-6 cm!kako sam citala svi kazu da brzo rastu. a ja nemem mesta mogu im nabaviti jedino akv.od 56 cm u duz.dali je to premalo?Ja zaista nemam prostora...nazalost, a htela bi da im omogucim sto bolje uslove.Vezala sam se za njih volim ih sto su zivahne i retko ko ih uznemirava. Najveci problem je:kada menjam vodu ja izvadim kamenje-[''kopno,,]medjutim posle ceo dan pokusavam da ga namestim i izgubim zivce...ja kao kopno imam ono glupo morsko-rupicasto kamenje nepravilnog oblika,a kad konacno namestim kornjaca se zaglavi pa onda ponovo ispocetka dok ne bude dobro!Ali zato im akv. izgleda prirodno.jos jedan problem:u akv imam jednu skoljku koju one grizu dali nece nista da im fali ili da je vadim? poslednje pitanje dali se preporucuju vestacke biljke ja imam 1-nu ?hranim ih racicima i nekakvim sera raffy p granulama uskoro cu u ishranu da im ubacim i meso procitala sam da im je to glavna hrana... a da hranim ih 2-puta dnevno!

Pisano: 30.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kao prvo, u 25 l ne mogu uopće živjeti, akvarij im uvijek može biti malen, ali velik nikada. Nije nikako dobro da se zaglave, jer jedan trenutak nepažnje i kamen se može srušiti na kornjaču i ozlijediti je pa čak i ubit, a može se zaglaviti i ti ne primijetiš, pa za par minuta se uguši kornjača. Školjke po meni su glupost u akvariju pogotovo morske, nema mi nikakve logike staviti neke morske detalje u slatkovodni akvarij iako to može izgledati lijepo. Ako je školjka oštra (rubovi, ili je kornjača može progutati) i kao što si rekla da je grizu mogu je progutati ako je mala, ili se posjeći na nju.

Pisano: 31.03.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#3
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jedan
Imam akvarijum od 25l i 2 crvenouhe,imam sve:obicnu neonku da greje kopno ,UVB sijalicu ,grejac , vanjski filter i kopno.Jedino sto mi fali je malo veci akvarijum zanima me koliko dugo kornjace mogu da zive u akv.od 25l? one su velike jedno 5-6 cm!kako sam citala svi kazu da brzo rastu. a ja nemem mesta mogu im nabaviti jedino akv.od 56 cm u duz.dali je to premalo?Ja zaista nemam prostora...nazalost, a htela bi da im omogucim sto bolje uslove.Vezala sam se za njih volim ih sto su zivahne i retko ko ih uznemirava. Najveci problem je:kada menjam vodu ja izvadim kamenje-[''kopno,,]medjutim posle ceo dan pokusavam da ga namestim i izgubim zivce...ja kao kopno imam ono glupo morsko-rupicasto kamenje nepravilnog oblika,a kad konacno namestim kornjaca se zaglavi pa onda ponovo ispocetka dok ne bude dobro!Ali zato im akv. izgleda prirodno.jos jedan problem:u akv imam jednu skoljku koju one grizu dali nece nista da im fali ili da je vadim? poslednje pitanje dali se preporucuju vestacke biljke ja imam 1-nu ?hranim ih racicima i nekakvim sera raffy p granulama uskoro cu u ishranu da im ubacim i meso procitala sam da im je to glavna hrana... a da hranim ih 2-puta dnevno!


Pozdrav, predpostavljam da si se krivo izrazila u vezi rasvjete? Neonka ne moze sluziti za grijanje jer ona gotovo uopce ne grije, ona samo moze biti izvor UVA-UVB zracenja (ako se radi o posebnoj za gmazove naravno).

Za veci smjestaj ces se morati nekako snaci, kornjace u prosjeku narastu do 20 cm i potreban im je akvarij od 150 cm duzine, oko 400 l. Probaj nesto isplanirati, preurediti, preseliti jer u vecini slucajeva se da naci prostor ako se dovoljno potrudis...

Sa tim kamenjem moras stvarno pripaziti jer se kornjaca na taj nacin moze utopiti.

Kreni sa pravilnom prehranom sto prije, umjetna hrana ne moze u potpunosti zadovoljiti njihove prehrambene potrebe.

Sto se tice plasticnog bilja mozes ga staviti, samo je vazno da se ono ne sastoji od sitnih djelova koji bi se mogli odvojiti i zavrsiti u probavi kornjace.

Pisano: 31.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#4
Regularni član
Regularni član


See User information
Malo sam preuredila akv.da ima malo vise prostora a za nedelju,dve mi stize veci akvarijum.Pocela sam bolje da ih hranim. mislim se da im napravim kopno van akv.

Pisano: 03.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#5
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Znaci planiras novi akvarij puniti do vrha?

Pisano: 03.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#6
Regularni član
Regularni član


See User information
Nisam sigurna,mozda cu i unutrasnje kopno.Koje je bolje? Unutrasnje je lakse da se napravi.Ali meni se vise svidja spoljasnje.Oko toga se dvoumim.

Pisano: 03.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#7
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
ako zelis da kornjace imaju vise prostora za plivanje...onda svakako vanjsko

Pisano: 04.04.2010
Rajvosa moj aqvarij WC je naj stra
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#8
Regularni član
Regularni član


See User information
Ok.Sve za moje kornjacice! Znas li koliko kosta to da se napravi?

Pisano: 04.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#9
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ovisi koliko želiš uložiti?

Pisano: 04.04.2010
"Za oporavak je potrebno vrijeme, ali takodjer i pravi uvjeti."
. Hipokrat .
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Evo kako sam ja uredila mestasce za moje dve ljubimice.
#10
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: jedan
Nisam sigurna,mozda cu i unutrasnje kopno.Koje je bolje? Unutrasnje je lakse da se napravi.Ali meni se vise svidja spoljasnje.Oko toga se dvoumim.


Ovisi o situaciji. Ti bi unaprijed to trebala znati jer se na temelju toga određuju dimenzije i debljina stakla akvarija.

Kojih ce dimenzija biti taj novi akvarij?

Pisano: 05.04.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum