NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
5 korisnika su online (2 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 5

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






KORNJACA U LOKVI KRVI
#1
Aktivan član
Aktivan član


See User information
Dok menjam vodu u akvarijumu, kao i obicno, kornjacu stavim u plasticnu posudu. Posto je porastao i ojacao ( ima 12cm) lako mu je da izadje iz kojekakve plitke posude, pa sam ovaj put uzeo, na pola presecenu, plasticnu flasu od Coca-cole i stavio ga u nju. Nisam obracao paznju na njegovo konstantno koprcanje, znajuci da nikada ne miruje pod tim uslovima. Medjutim, kada sam sve zavrsio, nagnuo sam flasu da kornjaca izadje i ZAJEDNO SA NJOM POJURILA JE KRV IZ FLASE!
Preplasio sam se kad sam u flasi video jos mozda centimetar krvi, koja je (ne znam koliko je to normalno) uzasno smrdela. Pada mi na pamet da je mogao da izbaci penis i ozledi se, jer nije imao nacina da dodje do vrha flase i povredi se jer je presecena. Bio mu je krvav rep, koji sam isprao mlakom vodom. Nema nikakvih tragova povrede i kornjaca je aktivna kao pre.
Strahujem da je osled bio ozbiljan, jer je toliko krvi bilo i pitam se da li je mom ljubimcu sada sve u redu sa reproduktivnim zdravljem. Nameravam da posetim i veterinara. Pisite ako ste imali slicnih iskustava i ako znate sta je po sredi. Zabrinut sam :S

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KORNJACA U LOKVI KRVI
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Ako je sada sve normalno ja bih samo pratio dalje situaciju. Voda mora da bude čista da ne dodje do infekcije. Ne verujem da je to u flaši bilo sve krv. Verovatno je ispraznio i bešiku od stresa pa je zato smrdelo.

Pisano: 27.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KORNJACA U LOKVI KRVI
#3
Aktivan član
Aktivan član


See User information
sve je u redu. normalno se ponasa, aktivan je i normalno jede. Kao da nista nije bilo...i sta je bilo, uopste? presekao sam se i bas nasekirao...drago mi je da je sve u redu

Pisano: 29.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KORNJACA U LOKVI KRVI
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Lepo. Neću da kritikujem, znaš i sam da je moglo gore ispasti.
Zašto menjaš svu vodu u akvariju odjednom?

Pisano: 30.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KORNJACA U LOKVI KRVI
#5
Aktivan član
Aktivan član


See User information
vecinom cistim svu vodu jer uvek ostane izmeta i prljavstine na dnu koju ne mogu da usisam crevom. A i kad ne menjam svu vodu Adolfa izbacim iz akvarijuma da ga ne bih plasio i uznemiravao.

Pisano: 30.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: KORNJACA U LOKVI KRVI
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Citiraj:

Pisano od: Tabby
vecinom cistim svu vodu jer uvek ostane izmeta i prljavstine na dnu koju ne mogu da usisam crevom.


To je greska zato jer unistis sve bakterije za biolosku filtraciju i onda ti se akvarij brze zamaze jer nema sta sređivati bioloski otpad. Dno ti nikada ne treba biti kristalno cisto. Ako akvarij nije bas minijaturni sa cijevi i cistacem za dno mozes dovoljno dobro pocistiti dno. Vise o tome imas ovdje: LINK

Pisano: 31.03.2010
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum